13 Eylül Güneş Tutulması
5 Eylül 2015
Ay ve Güneş Tutulmaları
24 Eylül 2015

Neptün Yay Kuşağı Arayışlar İçinde

4 Ocak-3 Mayıs 1970, 6 Kasım 1970 ile 19 Ocak 1984 ve son olarak 23 Haziran-21 Kasım 1984 tarihleri arasında doğduysanız siz de benim gibi bir Neptün Yay kuşağısınız. 20 Aralık 2017 tarihine kadar içinde olduğumuz atmosferden ve bizi bekleyen koşullardan sizlere bahsetmek istiyorum.

Neptün yay kuşağının öğrenim, inançlar, felsefe ve dini kurallar, yabancılar, uzaklarla ilgili konularda bir arayış içinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu temaları sorgulayarak çözen bazende olduğu gibi kabul ederek idealleştiren bir tarafı olabilir. Bu anlam arayışı yolunu kaybetmiş olmasına, bir şeye inanmıyor olmasına veya ona fazlasıyla anlam yükleyip fanatikleşmesine neden olmuş olabilir. Bu kuşak için yaşam ve inançlar konusu fazlasıyla bulanık ya da eleştirilemeyecek kadar mükemmel olabilir. Ruhsal spiritüel temalar, çeşitli öğretiler fazlasıyla merak uyandırıcı olabilir. Pandora’nın kutusu 23 Aralık 2014 tarihinde aralandı ve 18 Eylül ile birlikte tamamen açılacak. Artık içinden çıkan her şeyi sorgulayıp, yeni olasılıkları düşünmeye başlayacağız.

Astrolojide Neptün, özlemleri idealleri beklenti ve teslimiyet içinde olduğumuz konuları anlatır. Neptün bize kaçış yolu sunan bir kapı gibidir. Aynı zamanda kafa karışıklığı içinde olduğumuz, rölantiye aldığımız, fazlasıyla hoşgörü ve kabulleniş içinde olduğumuz adeta olmasını beklediğimiz olaylarla ilgilidir. Neptün vasıtasıyla kişi ve olaylara veya kendimize daha fazla anlam yüklemeye başlarız. Sizin için ulaşılmaz olan şeyleri ya da sorgulamaya kapalı olan temaları bir düşünün, o zaman yaşamınızdaki Neptün’ü daha kolay bulursunuz. Diğer taraftan Neptün kişiye vizyon hayalgücü ilham ve yaratıcılıkta katar. Satürn geçişini doğru kullanarak yaşama daha geniş bir pencereden bakabilir, özlem duyduğunuz veya ilham içinde olduğunuz konuları hayatınıza katabilirsiniz. Gerçekte neye inanıyorsunuz? ve ne ile yol alıyorsunuz? sorularına gerçekçi yanıtlar bulabilirsiniz.

Yükselen Burcu ve Güneşi; İkizler Başak Yay ve Balık burçlarından olanlardansanız bu yazıda bahsettiğim konular sizin yaşam öykünüz ile daha çok bağdaşıyor olabilir. 2017 sonuna kadar daha çok sorgulama, anlam arayışı, bir şeyleri yerine oturtma sağlamlaştırma çabasında olacağınızı söyleyebilirim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.