Aylin’e Dair

AV5A1162+

ISAR Sertifikalı Astrolog

Temmuz 1981 İzmir doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü 2003 yılında tamamladıktan sonra, özel sektörde İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi alanında çalıştım. 2008 yılında çalıştığım iş yerinden ayrıldım. Hayata ve kendime dair pek çok soruya yanıt aramaya başladım. Malum bu sorunun cevabını size kimse net olarak veremez, bulmak da biraz sancılı uzun bir süreçtir. Deneme ve yanılmalarla geçer, insanın kendiyle baş başa kalıp iç hesaplaşmalarını tamamlaması gerekir.

Aynı dönemde Astrolojiye olan ilgim ve sorularım artmaya başladı. Kendimle ilgili olan ve “sadece benim bildiğim şeyler” nasıl bir Doğum Haritasında yazabilir diye sorgulamaya başladım. Kitaplar yardımıyla doğum haritamı anlamaya, astrolojiyi ve kendimi keşfetmeye başladım. Nihayetinde 2011 yılında, değerli hocam Öner Döşer’in AstroArt Astroloji Okuluna başlamaya karar verdim. 2012 yılında Temel Seviye (36 hafta) programını, ardından 2013’de İleri Seviye (36 hafta) Astroloji Eğitim programını tamamlayarak okuldan mezun oldum. Yeterlilik yazılı ve sözlü sınavlarını geçerek Diplomamı aldım.

Yine aynı okulda Psikolojik Astroloji, Soru (Horary) ve Seçimsel (Electional) Astroloji eğitimlerine katıldım. Aynı yıl Barış İlhan Astroloji Enstitüsüne (NCGR Türkiye) kayıt olarak, uluslararası bir eğitim programını temel seviyede tamamladım. 2014 ve 2015 Yaz döneminde Hakan Kırkoğlu’nun Harita Okuma Teknikleri/Pratikleri derslerine katıldım. 2016 yılında, kapsamlı bir sınavı vererek ISAR Cap‘a (Uluslararası Astrolojik Araştırma Topluluğu, Astroloji Yeterlilik Sertifikası)  hak kazandım. 2013 Mart ayında Regulusluna adlı bir Astroloji Bloğu açtım. O zamandan beri Astrolojiyle ilgili güncel yazılar yazıyor, Bireysel Danışmanlık veriyorum. Dinleyici ve katılımcı olarak çeşitli seminerlerde yer alıyorum. Her daim öğrenci kalmaya, kendimi yenilemeye özen gösteriyorum.