Aylin’e Dair

Temmuz 1981 İzmir doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü 2003 yılında tamamladıktan sonra, özel sektörde İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi alanında çalıştım. 2008 yılında çalıştığım iş yerinden ayrıldım. Hayata ve kendime dair pek çok soruya yanıt aramaya başladım. 

Aynı dönemde şans eseri karşıma çıkan astrolojiye olan ilgim ve sorularım artmaya başladı. Kendimle ilgili olan ve “sadece benim bildiğim şeyler” nasıl bir Doğum Haritasında yazabilir, diye sorgulamaya başladım. Kitaplar yardımıyla doğum haritamı anlamaya, keşfetmeye başladım. Bu yolculuk beni 2011 yılında, değerli hocam Öner Döşer’in AstroArt Astroloji Okuluna getirdi. 2012 yılında Temel Seviye (36 hafta) programını, ardından 2013’de İleri Seviye (36 hafta) Astroloji Eğitim programını tamamlayarak okuldan mezun oldum. Yeterlilik yazılı ve sözlü sınavlarını geçerek Diplomamı aldım.

Yine aynı okulda Psikolojik Astroloji, Soru (Horary) ve Seçimsel (Electional) Astroloji eğitimlerine katıldım. Aynı yıl Barış İlhan Astroloji Enstitüsüne (NCGR Türkiye) kayıt olarak, uluslararası bir eğitim programını (2013-2016) temel seviyede tamamladım. 2014 ve 2015 Yaz döneminde Hakan Kırkoğlu’nun, Harita Okuma Pratikleri derslerine katıldım. 2016 yılında, kapsamlı bir sınavı vererek ISAR Cap‘a (Uluslararası Astrolojik Araştırma Topluluğu, Astroloji Yeterlilik Sertifikası)  hak kazandım. Tüm bunlar olurken, 2013 Mart ayında Regulusluna adlı bir Astroloji Bloğu açtım. 2015 yılında ise kendi adıma bir web sayfası kurdum. O dönemden bu yana Astrolojiyle ilgili güncel yazılar yazıyor, Bireysel Danışmanlık veriyorum. Dinleyici ve katılımcı olarak çeşitli seminerlerde ve etkinliklerde yer alıyorum. Atölyeler ve online eğitimler düzenliyorum. Her daim öğrenci kalmaya, kendimi yenilemeye ve bilgimi içtenlikle paylaşmaya özen gösteriyorum.

2019 yılında ise, beni çok heyecanlandıran yepyeni bir projeyi hayata geçirdim. Doğum haritalarını ve özel anları resmetmeye başladım. Kişiye özel olarak tasarladığım bu çalışmayla ilgili bilgileri sayfamdan edinebilirsiniz.