2018’in Son Dolunayı Yengeç Burcunda

2018’in Son Dolunayı Yengeç Burcunda

640 360 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

2018’İN SON DOLUNAYI YENGEÇ BURCUNDA

Yılın son dolunayı, 22 Aralık cumartesi akşamı saat 20.48’de, Zodyağın prensi/prensesi, gözü yaşlısı, yufka yüreklisi, herkesin ablası-abisi olan Yengeç burcunda

Yılın son haftasına Ay yengeç burcundayken başladık. Yengeç burcunun doğasına uygun olarak, koskocaman bir yılı geride bırakırken duygusal olmamız, yaşadığımız günlerin hesaplaşmasına girmemiz bu hafta kaçınılmaz görünüyor.

Konuya her zaman kullandığım anlatım dili yerine, biraz dramatik bir söylemle girmek istedim. Bugünlerde hepimizin bir yengeç tarafı gün yüzüne çıkabilir çünkü. Nasıl derseniz? Yengeç burcundaki Ay, duygusal ihtiyaçlarımızla ilgilidir. Kendimizi ait hissettiğimiz yerde ve insanlarla birlikte olmak bizi güvende hissettirir. Bu burçta gerçekleşen dolunaylarda, aidiyet birlik bütünlük güvende hissetmek içtenlik samimiyet konuları önem kazanır. Birine yakınlaşmış veya birinin size yakınlaşmasına izin vermiş olabilirsiniz. Sizi üzen kabuğunuza çekilmenize neden olan veya fazlasıyla duygusal tepki vermenize neden olan olaylar yaşamak bugünlerde mümkün. Korku alınganlık kaygı kırgınlık küslük endişe sürekli değişen ruh halleri… Gitsem mi kalsam mı? soruları, zihninizde yüreğinizde dalgalanıyor olabilir.

En iyisi bugünlerde gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu bulmak ve kendinize şefkat göstermek. Sizi kısıtlayan alışkanlıkları tutumları fark etmek ve üzen insanlardan biraz uzaklaşmak. Karar vermek hareket etmek ve kabuğunuzdan çıkmak için yeni yılı bekleyin. Yaklaşan oğlak burcundaki güneş tutulması (6 ocak 2019) bize yol gösterecektir. Yeni yıla kadar kendinize iyi davranın. Kimse ilgilenmiyorsa, siz sarıp sarmalayıp sevin içinizdeki çocuğu. Biraz şımartın, onun en çok size ihtiyacı var.

2018’in ikinci yarısında geri giden Mars ve Venüs, yılın yarısını bloke etmişti. Evdeki hesaplar çarşıya uymadı. Ertelemeler gecikmeler değişen koşullar 2018’de bizi en çok yoran konulardan biri oldu.  Aslan – Kova burcunda gerçekleşen tutulmalar yerini oğlak-yengeç burcuna bıraktı. Kimiz ne istiyoruz? Nerede kimlerle olmak istiyoruz? Soruları yerini yepyeni arayışlara bıraktı. Artık gündemimiz sağlam yapılar kurmak, güvende olmak ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için daha somut ve gerçekçi adımlar atmak. Yay burcuna geçen Jüpiter, bu arayışı destekliyor. Bakış açımızı ve odağımızı genişletmek, olasılıkları zenginleştirmek bizim lehimize olacak.

Dilerim ki yılın son haftası yüzünüzü gülümsetecek gelişmeleri beraberinde getirsin. Güzel bitişler, geride kalanlara veda etmeyi kolaylaştırır çünkü…

Aylin ileri
Danışman Astrolog