HORO|SKOP

Renkleri ve gökyüzünü yanı başında görmek isteyenler için Horo|skop tasarlamaya 2018 yılı ağustos ayında başladım. Tıpkı eskilerin hayatı anlamlandırmak için yaptığı gibi ben de gökyüzüne bakıyor, ilhamı astroloji ve renklerden alıyorum.

Gökyüzüne resme yazmaya meraklı biri olarak kişiye veya özel anlara özgü Horo|skop yapmaktan çok keyif alıyorum. Bizim için kıymetli olan anların geri dönmeyeceği bilinciyle zamanın ruhunu yakalamak ve onu sanatsal bir objeye evirmek kendi gibi çok renkli özgün ve yepyeni bir çalışma.

Sözlük anlamıyla “Horoskop” belirli bir anın gezegen konumlarını gösteren bir grafik. Bu grafik her birey ve her olay için çıkarılabilir. Onu değerli kılan ise deneyimlerimiz, ona yüklediğimiz anlam. Horo|skop tasarlarken başlangıç noktam zaman ve yer bilgisi oluyor. Sonrasında zamana göre çıkardığım gökyüzü haritasının hikâyesini keşfe dalıyorum. Nereden gelip nereye gittiğini, bu yolculuktaki motivasyonunu, ışığını parlatan güneşini, özünü besleyen ayını inceliyorum. Harita sahibinin yaşam yolculuğunda en çok vurgulanan öğelerini yakalıyorum. Sonrasında hikayeden yola çıkarak renkleri oluşturuyorum. İstiyorum ki horo|skopuna baktığında kendini hatırlasın ve yaşam yolculuğunda ona ilham versin. Hepimiz benzer yollardan geçiyor olsak da kişisel anlamda tecrübelerimiz ve hikâyemiz bambaşka tıpkı horo|skoplarımız gibi.

Tüm bunları yaparken renklerin psikolojik etkileri ve anlamlarını, gezegen ve burçların doğaları ile uyuşan renkleri, enerji astrolojisi ve yoga uzmanlık eğitimlerimde öğrendiğim çakra-gezegen-renk uyumu bilgilerini harmanlıyorum. Elbette en sonunda bir tutam ilham ve sezgi katmayı ihmal etmiyorum. 

Size özel horo|skop‘un yapım ücreti ve tüm sorularınız için lütfen bana aylin@aylinileri.com adresinden ulaşın. 

Işığınızı tüm renklerinizle yansıtmanız dileğiyle,