İLİŞKİ UYUMU

İlişkilerimiz bize kendimizi tanıma ve olgunlaşma fırsatı sunar. Ötekiyle zaman geçirdikçe ihtiyacımız olan ile olmayan arasındaki ayrımı daha iyi fark ederiz. Aile bireylerimiz, sevgilimiz, arkadaşımız, çocuğumuz, çalışma arkadaşlarımız, ortağımız ile kurduğumuz birlikteliklerde farklı yüzlerimiz rollerimiz ön plana çıkar. İçimizdeki yeni bir beni keşfederiz. Yakın ilişkilerimiz, içimizdeki karanlık ve/veya aydınlık yanlarımızı besleyenlerdir.

Hayatımıza belirli temaları sokan, adeta bir düğmeye basar gibi spesifik bir duyguyu veya davranış kalıbını harekete geçiren insanlar vardır. Jung’un dediği gibi “İki kişiliğin buluşması, iki kimyasal maddenin teması gibidir. Herhangi bir reaksiyon varsa, ikisi de dönüşür”. Örneğin, bir aradayken daha çok kazanmak, iş yapmak arzusunu tetikleyen bir arkadaşınız olabilir. Onunlayken risk iştahınız kabarır, fırsat algınız olumlu veya olumsuz uyanır. Doğum haritanızdaki Jüpiter ve Mars’ınız ile temas kuran bir haritası olabilir.

Birlikteyken sürekli bir şey öğrendiğimiz, zihnimizi uyandıran, hayata yepyeni gözlerle bakmamıza vesile olan birinin Güneş’i, Merkür’ümüzün üstüne düşüyor olabilir. Belki de gezegenlerinin çoğu 3 ve 9.uncu evlerimizi tetikliyordur. İstesek de kopamadıklarımız vardır mesela. Görünmez bir ip bizi birbirine bağlar, kendimizden bir türlü ayrı tutamayız, ödün verir dururuz. Tamamlanmamış güçlü bir karmik geçmiş bu duruma neden oluyor olabilir. Kimi ilişkiler su gibi akar gider, çok çabuk kaynaşılır. Yıllardan beri tanıyorum, hissini yaşatır. Aileden biriymiş gibi gelir bize. Bazıları ağzıyla kuş bile tutsa hiç güven vermez ve ona daha en başından şans vermeyiz.

Bu kombinasyonlara gerçekte yaşadığımız ile olmasını istediğimiz ilişkiler arasındaki çıkmazı eklediğimizde işler iyice zorlaşır. Karşı tarafı tanımadan onu değiştirmeye çalışırız. Çeşitli savunma mekanizmaları geliştiririz. Farklılıklarımızı görüp ortak payda da birleşmek yerine bilinçaltımızdaki hayali insanı oluşturmaya çabalarız. İşte bu noktada ilişki içinde olduğunuz kişi ile birlikte doğum haritalarının bütün ve ayrı olarak değerlendirilmesi size yepyeni bir bakış açısı katabilir. Karşı tarafın sizde olanı tetiklediğini, hayatınıza bazı tecrübeleri edinmek için bir aracı olduğunu gördüğünüzde, bu süreci başarıyla yürütebilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde siz değişirseniz, karşı taraf da değişir. Fakat siz onu değiştiremezsiniz.

İlişki uyumu analizi yaparken ilk önce bireylerin doğum haritalarını ayrı olarak değerlendiriyorum. Bu sayede sizin ve onun önceliklerini ihtiyaçlarını saptayabiliyorum. Çatışma ve çelişki yaratma potansiyeli olan alanları belirliyorum. Birbirinizi en çok nerede ve nasıl tamamlayabileceğinizi karşılaştırmalı (kompozit ve sinastri) haritaları kullanarak analiz ediyorum. Bir aradayken ortaya çıkan sinerjiyi yakalayabilmek için bu sıralamada gitmek verimli sonuçlar doğuruyor. İlişki uyumu çalışması; ebeveyn-çocuk ilişkisi, evliliğiniz, arkadaş, partner, iş ortaklığı gibi konularda yapılabilir. Hatta belli bir amaç için kurulan çalışma ekibi için de analiz yapılabilir.

Görüşmelerimi online olarak gerçekleşmekteyim. WhatsApp veya telefonu zorunlu haller dışında kullanmayı tercih etmiyorum. Etik olarak, ilişkinize yönelik bir astroloji danışmanlığı almak için iki harita sahibinin de onayını ihtiyaç duyuyorum. Görüşmemizi profesyonel bir ses kayıt cihazı kullanarak kayda alıyor ve size iletiyorum. Bu sayede yeniden dinleme şansınız oluyor. Görüşme süresi ortalama 90 dakikadır. Konuştuğumuz konuların kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında gizli kalacağını temin ederim.

Danışmanlık ücreti ve görüşme detayları için aylin@aylinileri.com adresine eposta yollayın lütfen.

Işığınızı yansıtmanız dileğiyle,