Temmuz 1981 İzmir doğumluyum. Herkesin birbirini tanıdığı ve bildiği bir göçmen mahallesinde Buca’da büyüdüm. Çocukluğum ve gençlik yıllarım arkadaşlarımla koşup oynayarak, bisiklet sürerek geçtiği için çok şanslıyım. Bizim oralarda bir zamanlar yaz ayları geldiğinde balkonlarda yatmak bir gelenekti. Gökyüzüne merakım, yıldızları izleme alışkanlığım, Ay’a hayranlığım bu yaşlarda gelişti. Ben her fırsatta göğe bakan ve bolca sorusu olanlardan biriydim.

İlk ve orta eğitimimi Buca’da tamamladım. 1998 yılında İzmir Kız Lisesinden mezun oldum. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi ‘Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri’ bölümünü bitirdikten sonra bir süre İnsan Kaynakları alanında çalıştım. 2006 yılında İstanbul’a taşındım ve 1 yıl sonra evlendim. 2008 yılında kurumsal çalışma yaşamına ara verip hayata ve kendime dair soruların sorgulamaların peşine düştüğüm sırada astroloji ile tanıştım. O dönemlerde yoğun şekilde süren Endometriozis hastalığının etkileri beni, iş yaşamından uzaklaştırıp kendi kabuğuma çekilmeme neden olurken daha çok astrolojiyle ilgilenmeme ve hayatıma yepyeni uğraşları katmama vesile oldu. 2011-2016 yılları arası benim için adeta bir çıraklık dönemiydi. Astroloji çalışmalarımda bana farklı alanlarda yetkinlik kazandıran ve yeni bakış açıları katan çok sayıda eğitimi bu yıllarda tamamladım.

2011-2013 yılları arasında Öner Döşer’in kurucu olduğu AstroArt Astroloji Okulu’ndan (ASA) temel ve ileri seviye Klasik Astroloji eğitimleri aldım. 2012 yılında eşimle birlikte İzmir’e geri taşınma kararı aldık ve astroloji öğrenimimi online olarak sürdürmeye devam ettim. 2013-2015 yılları arasında Barış İlhan Astroloji Enstitüsü’ne Modern Astroloji Eğitimi aldım. 2015 yılında NCGR Profesyonel Astrolog 1.seviye sınavını başarıyla tamamladım. Aynı dönemde Hakan Kırkoğlu’nun düzenlediği çeşitli Helenistik Astroloji eğitimlerine katıldım. 2016 yılında ISAR Cap (Uluslararası Astrolojik Araştırma Topluluğu, Astroloji Yeterlilik Sertifikası) belgesine hak kazandım. Isar ve ASA’nın düzenlediği danışmanlık becerisi eğitimlerine katıldım.

2013 yılından bu yana profesyonel olarak Danışman Astrologluk yapıyorum. Yerel ve uluslararası astroloji seminerlerine katılıyor, kendimi yenilemeye devam ediyorum. Kişisel web sayfam, sosyal medya hesaplarım ve çeşitli internet sitesi yayınları, dergiler aracılığıyla astroloji ile ilgili güncel ve bilgilendirici yazılar hazırlıyorum. Uzmanlık alanlarım arasında doğum haritası ve öngörü danışmanlığı, ilişkiler astrolojisi, rektifikasyon çalışması, bebek-çocuk astrolojisi danışmanlığı yer alıyor. Ebeveynlere çocuklarının doğuştan getirdiği beceri ve özellikleri ile ilgili farkındalık katmak ve onlarla olan ilişkilerini, astrolojinin verdiği bilgiler ışığında, iyileştirebilmeleri amacıyla çocuk astrolojisine yönelik çeşitli atölyeler düzenledim. Astrolojiye meraklı, güncel yazıları ve gökyüzü değişimlerini takip edenler için online olarak ve farklı mekanlarda atölyeler düzenledim. Doğum haritası yorumlama, ilişkiler astrolojisi, ay düğümleri, yeni yılda bizi bekleyenler konu başlığı ile çok sayıda seminer gerçekleştirdim.

Çalışmalarıma ek olarak 2017-2019 yılları arasında Endometriozis ve Adenomyozis Derneğinin sosyal ve idari işlerini yürüttüm. Tamamını endolu kadınların oluşturduğu, sevgili doktorumuz Pınar Yalçın Bahat’ın ve derneğin katkılarıyla sosyal farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığımız “konuşmamız lazım” isimli kısa bir belgeselde yer aldım. Dr. Lea Imsiragic’in geliştirdiği ve Türkiye’de ilk uygulayıcılarından olan Astrolog Seryal Dinçer’den 2016 yılında “enerji astrolojisi” eğitimi aldım. Bu bilgileri 2018-2019 yıllarında Sevgili hocam Betül A. Duyar’dan aldığım “yoga uzmanlık eğitimi” ile pekiştirdim.

2018 yılı ağustos ayından bu yana astroloji çalışmalarıma çok sevdiğimi renkleri dahil ederek kişiye ve olaylara özel “Horo|skop” resmediyorum. Bu benim geliştirdiğim yepyeni bir çalışma. Verdiğim danışmalıklar, düzenlediğim atölyeler ve astroloji sohbetleri sırasında, hayatın koşuşturmacası içinde ne kadar özel olduğumuzu unuttuğumuzu fark ettim. Her birimizin hikâyesi, yaşanmışlıkları benzer olsa da hepimizin dünyada bıraktığı parmak izi bambaşka. Buradan hareketle, sahip olduğumuz eşsiz doğum haritalarını renklendirmeye başladım. Aynı zamanda bizim için kıymetli olan anların yıldız haritalarını da resmediyor, yaşanmışlıkları renklendiriyorum. Horo|skop çalışmalarım ile ilgili daha detaylı bilgileri web sayfamda bulabilirsiniz.

Işığınızı tüm renklerinizle doyasıya yansıtmanız dileğiyle,

Aylin İleri Aydoğan
Dip. ASA, ISAR Cap Astrolog, NCGR-PAA I.seviye