3 Aralık İkizler Burcunda Dolunay

3 Aralık İkizler Burcunda Dolunay

852 480 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

3 ARALIK İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

Yılın son Dolunayı bu akşam 18.46’da ikizler burcunda gerçekleşiyor. Olayların büyüdüğü geliştiği, kararlarımızın olgunlaştığı, neyin ne olduğunu fark ettiğimiz bir atmosfer yaratır Dolunay zamanları. Bu yüzden çok kıymetlidir Astroloji de özellikle böyle bir gökyüzü altındayken…  

Merkür Yay burcunda geri gitmeye başlarken, Yay burcunda çok sayıda gezegen var iken, Satürn artık Yay’dan çıkmak üzereyken, Mars Uranüs karşıtlığı yaşanmış, Jüpiter Neptün’e üçgen atarken iletişimi öğrenmeyi bilgi paylaşımını anlatan bir burçta gerçekleşecek dolunay. Bu yüzden tek bakışta sapla sapanı ayırmak iyi ve kötüyü anlamak son sözü söyleyip yola devam etmek çok mümkün değil. Henüz elimizde yeterince veri ve deneyim yok. 22 Aralığa kadar, karar alma hüküm verme keskin çizgiler çekme zamanında değiliz, tam aksine bilgileri toplama öğrenme ve yeniden değerlendirme sürecindeyiz. Ama bunu yaparken biraz da bir şeyleri bilmediğinizi varsayarak yapmalısınız, çünkü bilen insan yeni bir şey öğrenemez ya da kendini yenileyemez.

Aralık ayı boyunca esnek hareket etmeye, zihninizi açacak doğru soruları sormaya özen gösterin. Biraz çocuk olun biraz da yetişkin. Neden? nasıl? diye soru soran çocukları örnek alın, neredeyse her şeyi bildiğini gördüğünü düşünen, hayata ve insanlara karşı merakını yitirmiş yetişkinden biraz uzak durun. Her duyduğunuza gördüğünüze inanmayın, sorgulayın, şüphe duyun. Astrolojide Yay/ikizler aksı; resmin bütününe bakabildiğiniz de doğru çalışır. Yani hem resmi oluşturan detayları bileceksiniz hem de orada detaylarda boğulmadan çerçevenin dışına bakıp bütünü göreceksiniz. 

Yeni şeyler öğrenmek, eski meseleler üzerinden geçmek, eksik evrakları süreçleri tamamlamak, akademik-eğitsel işlerle uğraşmak, yolculuklara çıkmak, yeni insanlar sohbet grupları aktivitelere katılmak, farklı kültürler veya dillerden insanlarla bir arada olmak için verimli zamanlar. Fakat kesin kararlar vermek için değil, çünkü dolunayın bir ucunda Neptün var. Henüz perde aralanmadı, görüşümüz çok net değil. O yüzden arayışa deneyimlemeye soru sormaya devam! Egzersiz yapmak, bol su tüketmek, açık havada yürümek size iyi gelecek şeylerden birkaçı. İkizler Yay Balık ve Başak burçları bu süreçten en çok nasibini alacak, algıları karışacak, hareketli bir aralık yaşayacak burçlar olacak.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,