BİZİ BEKLEYEN BAHAR

BİZİ BEKLEYEN BAHAR

900 824 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bizi Bekleyen Bahar

Astrolojiyi kullanarak içinde bulunduğumuz yıla dair genel öngörülerde bulabiliyoruz. Mevsimleri başlatan solist (gün dönümü) ve ekinokslar (gece-gündüz eşitliği); bizi bekleyen baharın, yazın, sonbahar ve kışın nasıl ilerleyeceğine dair ipuçlarını verirler. Şimdi sizler için Güneş’in 0 derece koç burcuna giriş yaptığı , ilkbahar haritasını yorumlayacağım. Ülkemizin başkentini merkez alarak çıkardığım 20 Mart 2022 18:33 tarihli gökyüzü haritası gündeme dair 3 aylık bir perspektif kazanmamızı sağlayacak.

Ankara’yı merkez alarak analiz yaptığım haritada Güneş 7.evde yer alıyor. Burası dünya astrolojisinde, evlilik ve boşanma olaylarını, muhalefet partilerini, diğer ülkelerle yapılan anlaşmaları, işbirliklerini veya doğacak anlaşmazlıkları/çatışmaları, barış veya savaş beklentilerini, kanun dışı kişileri, kaçakları anlatıyor. Öyleyse 3 ayın ana gündem maddelerinin bu konular etrafında döneceğini varsayabiliriz. Bahar ayında olayların ortaya çıkmasını, yayılmasını beklediğim önemli zamanlar var. Bu tarihlerde gezegenler birbirleri ile yakın temastalar ayrıca baharda tutulmalar da var. 22-28-29 Mart, 1-4-5-11-12-16-17-30 Nisan, 2-11-16-25-29-30 Mayıs, 11-18 Haziran!

Şubat ayında 6 muhalefet partisi bir araya gelerek “güçlendirilmiş parlamenter sistem” modelini açıkladır. Hem kendi içlerindeki süreç hem de iktidar ile yürütecekleri görüşmelerin ve görüş ayrılıklarının önem kazanacağını tahmin edebiliriz. Kimin aday olacağına dair görüşmeler ve seçim sistemi ile ilgili konular gündemi meşgul edebilir. (21 Haziran’da Güneş’in yengeç burcuna geçerek yaz solistini başlattığı haritada ise bu konunun, yani liderin ilan edileceğini tahmin ediyorum. Bu meseleyi bir sonraki 3 aylık değerlendirmeye bırakıyorum.)

Ukrayna-Rusya arasında süren çatışmaların, uluslararası işbirliklerimizi etkilemesini bekleyebiliriz. Antalya’da yapılan görüşmelerin devamını bekleyebiliriz. Müzakerelere ev sahipliği yapmaya devam edebilir, sürecin ilerlemesine katkı sağlayabiliriz. Uluslararası ilişkileri ve birlikleri anlatan 11.evde yengeç bulunuyor. Yöneticisi Ay’ın terazinin (pazarlık-uzlaşma) son derecesinde oluşu, “krizi çözmeye” işaret ediyor olabilir. Olumsuz anlamdaysa ilişkilerin kopmasını anlatabilir. Terazinin son derecesindeki Ay’a ek olarak haritada Güneş 7.evde yer alması, Venüs’ün Mars ve Uranüs ile zorlayıcı açısı ve sonrasında Satürn’e kavuşma yolculuğu çok dikkat çekici. Venüs bu haritada yabancılarla süren dostane ilişkileri, görüşmeleri ve elbette davaları anlatıyor. Aynı zamanda ülkenin kaynaklarını da gösteriyor. Zaten Ay’ın 2.evde terazinin son derecesinde olması ne kadar zorlandığımızın göstergesiydi. Venüs’ün Mars Satürn ve Uranüs’ten aldığı zor açılar; diplomatik ve finansal açıdan çıkmaza sokan, güven vermeyen koşullara çekilmekte olduğumuzu anlatıyor. Bu kombinasyon; diğer güçlerle ilişkilerde ikiyüzlülüğe, değişken koşullara, diplomatik hatalara, antlaşmaların bozulmasına, ticari çatışmalara ve uluslararası ilişkilerde genel olarak uyuşmazlıklara işaret ediyor. Değinmekte yarar var; 8.evde yer alan Uranüs’ün, 5.evdeki Venüs Mars ile teması; borçlar, vergiler, ödemeler dengesi, kriz yaratan düzen bozan olaylar, finans piyasalarda çalkantıya işaret ediyor.

Terazinin son derecesindeki Ay’ın en son açısı oğlaktaki Plüton ile. Bu da sevimsiz bir etkileşim. Bu açı: keder, endişe, korku ve manilüplasyona işaret eder. Biri veya koşullar sizi istemediğiniz bir şeyi dayatmış, mecbur etmiş gibidir. Aslında bu hal, artık idare edemiyoruz, hoş göremiyoruz anlamına da gelebilir. Çünkü Ay’ın bir sonraki geçişi akrep olacak. Akrep, yolunda gitmeyen, kokan, rahatsız eden, gizlenen konuları ortaya çıkarır. Yani kanalizasyon borusu patlar, içinde ne olup bittiğini görürsünüz, kokusu heryere yayılır. 2.ev halkın cebindeki parasını, ülke kaynaklarını anlattığına göre cebimizin delik olduğunu anlatıyor. Ülke kaynaklarının kullanımı, tasarrufu ve değerlendirmesi ile ilgili kriz yaratan meselenin ortaya dökülmesini bekleyebiliriz.

Haritanın Yükseleninde başak burcunu görüyoruz, yöneticisi Merkür balıkta 6.evde Jüpiter ve Neptün ile birlikte yer alıyor. Halk sağlığını, genel durumunu etkileyen, insanları bunaltan yoran gelişmelerin olacağını düşündürüyor. Sağlık, ilaç, tedavi hizmetlerine ulaşamamakla ilgili bir gündem maddemiz olabilir. Sağlık ve hizmet sistemi ile ilgili yeni bir model üzerinde fikir paylaşımları olabilir. Aynı zamanda yardımlaşma, birbirine kucak açma gibi evrensel değerlerin, bunlara yönelik konuşma ve metinlerin de önem kazandığını görüyoruz.

Özetle, politik ve ekonomik açıdan inişli-çıkışlı oldukça dengesiz, durağanlıktan çok uzakta bir bahar geçirecek gibiyiz. 

İyi dileklerimle,