Bebek ve Çocuk

Her çocuk özeldir, tıpkı doğum anı haritaları gibi ⭐

Astroloji haritası bize, nasıl bir doğayla dünyaya geldiğimizi anlatır. Yani neye meyliniz var neye yok. Aslında doğduğumuz andan itibaren nasıl bir çevreye ve koşullara sahip olduğumuz az çok bellidir. Asıl şaşırtıcı olansa bu bilgileri gökyüzüne bakarak elde ediyor oluşumuz.

Yeni doğmuş bir bir çocuğun doğum anı haritasına bakarak, mutlu ve güvende hissetmek için neye ihtiyacı olduğunu, nasıl öğrendiğini ve iletişim kurduğunu, onu neyin harekete geçirdiğini ve en çok neyin zorlayabileceğini söyleyebiliriz. Çocuğunuzun hikayesini doğum anı haritasına bakarak saptayabilir ve geleceğe yönelik alternatifleri üretebiliriz. Örneğin, Ay burcu İkizler olan bir çocuk, bilmek ister. Bilirse fikir sahibi olursa endişelenmez, rahatlar. Gerginliği hareketliliği azalır. Onunla bolca konuşmak ve dinlemek kendini güvende hissetmesini sağlar. Onun öğrenmesine araştırmasına soru sormasına arkadaşlık kurmasına konu-komşu ile konuşmasına gevezelik yapmasına izin vermelisiniz. Bu sayede duygularını fark edip kendini açabilir. Bu çocuklar, elbette haritasındaki diğer gezegenlere ve göstergelere de bakmalıyız, bilinmezi sevmez. Bilinmezlik kaygı ve korkularını artırır.

Yengeç veya akrep burcunda doğan çocuklarsa, daha çok gizliliğe ihtiyaç duyarlar. Özel alanlarının olması onlar için önemlidir. Örneğin günlük tutmalarına destek olabilirsiniz, elbette okumamak ve özel hayatına saygı duyulmak şartıyla. Duyguları oldukça yoğundur, daha çok savunmada olmayı tercih edebilirler. İç dünyaları çok zengin olduğundan ve kendilerini direk ifade etmekten kaçındıklarından müzik resim sinema sanatları edebiyat sayesinde kendilerini ifade edebilirler.

Merkürü balıkta olan bir çocuğun zihni dağınıktır. Olanı olduğu gibi görmek istemez, hayalleri  fikirleri oyunları çoktur. Durmadan yazıp çizebilir, dalgın unutkan olabilir, dikkati kolay dağılır. Kaçmayı sever, oyunu sever. Diğer taraftan bu burç ilham yaratıcılık katar, sezgileri güçlendirir. Siz bir ağaç görürken o ormanı görüyordur. Tasarım, reklam, yazıp-çizen, sanat ve edebiyatla uğraşan, insanların nabzını tutan veya yön çizen, strateji olasılık üreten bir iş yaparsa Merkür’ün balıkta olması onun için bir altın değerini taşır. Burada önemli olan hangi enerjiyi nerede ve ne zaman ne şekilde kullanmaya teşvik ettiğinizdir.

Astroloji bu konuda bizlere çok sayıda ipucu veriyor, olasılıkları artırıp görüşümüzü berraklaştırıyor. En başta kendimizi ve diğerlerini, hayatı anlamlandırmamızı kolaylaştırıyor. Hayatın akışına insanların doğasına ve evrene anlayışınızı artıyor. Çünkü her ebeveyn kendine benzeyen ya da en azında onun hayatına uyum sağlayacak bir çocuk sahibi olmayı hayal ediyor. Lakin her bebek kendi doğasıyla dünyaya geliyor. Onun huyuna suyuna saygı duymak, anlamaya çalışmak iyi bir ebeveyn ilişkisi kurmanın ilk koşulu. Hepimiz neysek oyuz sonuçta ama istersek de her zaman daha iyiyi gidebiliriz. Bunun için astrolojiden faydalanabiliriz.

Bebeğinizin veya çocuğunuzun gelişimi ve geleceğe dair seçimleriyle ilgili detaylı öngörü almak isterseniz, eposta adresim veya telefon numaramdan bana ulaşabilirsiniz. Bebek ve Çocuk Astrolojisi ile ilgili, bebekvecocukastrolojisi instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Aylin İleri
Danışman Astrolog – IsarCap Astrologer