Doğum Haritası Resmi

Renklerini, ışığını ve gökyüzünü hatırlamak isteyenler için …

Hayatın koşuşturması içinde ne kadar özel olduğumuzu unutuyoruz. İnsan olarak birbirimize benzesek de her birimizin hikayesi bambaşka.  İstedim ki o telaş içinde, evinizin duvarında veya masanızda, sizi size hatırlatan özel bir şey olsun. Doğum anında gökyüzünde yazılı olan potansiyeliniz ortaya çıksın.

Doğum haritası, doğduğumuz yer ve zamanda güneş sisteminde yer alan gezegenlerin çekilmiş bir fotoğrafına benzer. Burçlar, gezegenler ve onların bu tabloda birbirleri ile kurdukları kombinasyonlardan bir nevi “hayat hikayemiz” ortaya çıkar. Bu hikayede bazı temalar çok baskındır. Biri sizi beslerken diğeri susuz bırakır. Sağlık, iş yaşamı, çocuklar, aile, eğitim, aşk veya para gibi bir veya birden fazla konuyla bazılarımız çok meşguldür. Kimi çok konuşur çok gezer kimiyse kendine sağlıklı sınırlar koyamaz bir türlü. Kimi güzel güler, harika bir dosttur veya zehir gibi bir girişimcidir, fikirleri projeleri hiç bitmez. Bana göre her bir temayı anlatan yansıtan renkler var hayatta.

Çalışmaya başlamadan önce haritanın benimle konuşması için bir süre üzerinde çalışıyorum. Gezegenleri, evleri, burçları, açıları yani astrolojinin bana verdiği enstrümanları özenle kullanıyorum. O kişinin hayatında baskın olan 3 ana konuyu seçiyorum. Bu bazen eksik kalan bazen de olumlu anlamda baskın olan özelliklerden biri oluyor. Ay, güneş ve yükselen üçlemesini mutlaka değerlendiriyorum. Sonra onları renklerle eşleştirip gerisini sanatın kucağına akışa bırakıyorum. Onlar birbirleri ile kaynaşıyor, iç içe geçip eşsiz bir resim ortaya çıkıyor. Resmi tamamlamak hikayeyi özetlemek için haritanın akslarını çiziyorum. Bu akslar (büyük artı işareti) bizim nereden gelip nereye yol aldığımızı anlatır. Ayrıca yola devam ederken kullandığımız enstrümanları ve yol arkadaşlarımızı da. Son olarak gezegenlerin sembollerini çizip, resmi tamamlıyorum.

Özel anları da resmettiğim oluyor. Bir nikahı, kutlama anını veya iş yeri açılış anı gökyüzü haritasını da renklendiriyorum. Özellikle yeni doğmuş bebeklerin haritalarını yapmaktan çok keyif alıyorum.

Sizin doğum haritanız var mı? Varda evde çekmecelerin birinde mi duruyor? Durmasın, haydi onu renklendirelim. Sipariş veya sorularınız için aylin@aylinileri.com adresine yazabilirsiniz. Sevgiyle,