2015 Neler Getirecek

1024 640 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Yeni yıla (astrolojide genişleme ve zenginleşmeyi ifade eden) Jüpiter’in Aralık ayında başlayan retrosuyla giriyoruz. Bir çeşit büyüme, zenginleşme (maddi-manevi), fırsatları yakalama isteği içinde olduğunuz konuların daha yavaş ilerlediğini gözlemleyebilirsiniz. Beklentilerinizi yenilemeniz de ve risklerinizi minimize etmenizde fayda var. Nispeten 28 Şubat-11 Mart 2015 haftasında isteklerimiz doğrultusunda ilerlemek veya önemli kişilerden destek almak daha kolay olabilir! Girişimlerinizi bu dönemlerde uygulamak size fayda ve başarı sağlayabilir.

2015 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları hepimizi için zorlayıcı geçecek gibi görünüyor. Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs 25 Temmuz-6 Eylül tarihlerinde geri harekette (retro) olacak. Hem aşk yaşamında hem de ikili ilişkilerde ego problemleri yaşayabiliriz. Sevgimizi içtenlikle sunmakta, yaşamdan keyif almakta zorlanabilir veya aşırılığa kaçabiliriz. Evlilik ve nişan tarihlerini bu tarihlere denk getirmemeye çalışın. Venüs aynı zamanda para ve alışveriş ile de bağdaştırılır. Bu dönemde önemli yatırımlar ve harcamalar yapmak, sanat estetik dekorasyon temalarına para harcamak ya da borç almak yerine, elimizdekileri tutmak konusunda dikkatli ve tedbirli olmalıyız.

Satürn Aralık 2014’de Yay burcuna geçiş yapıyor ve 2017 sonuna kadar bu burçta kalacak! Bu nedenle iş veya özel yaşamınızda sorumluluklarınızı gerçekleştirir, hedeflerinize ulaşmaya çalışırken; daha geniş bir perspektifle, inanç ve vizyon ile yol almaya çalışın. Yeni bilgilere, dünyalara kendinizi açın.

Jüpiter’in 11 Ağustosta Başak burcuna geçişiyle birlikte ise; yaşamınızdaki aksaklıkları düzenlemede, yararlı olanı zararlıdan ayırmada daha başarılı olabiliriz. Hayata daha çok sorgulayan bir bakış açısıylayaklaşma ihtiyacı duyabiliriz. Diğer taraftan kendimizi kusur bulan, yargılayan, daha çok çalışan kendini hırpalayan, detaylarda boğulmuş bir durum içine de sokabiliriz.

Bu sene 4 Nisan ve 28 Eylül ayında Koç-Terazi ekseninde yaşanacak tutulmalarla birlikte yaşamınızdaki “ben+sen=biz” temasını bir şekilde yerine oturtmuş olacaksınız. Bu konu arkadaş ilişkileri, iş ilişkileri, evliliğiniz, çocuğunuzla olan ilişkiniz, anne-babanız ya da kardeşiniz ile olan ilişkilerinizi etkilemiş veya etkileyecek olabilir. Her birimizin ayrı özelliklere sahip bir birey olduğunu unutmadan beraber yaşamayı, sorunları barışçıl yolla ele almayı, uzlaşmayı öğrenmemiz gerekiyor. 20 Mart ve 13 Eylülde yaşanacak tutulmalarla birlikte; Başak ve Balık burçlarının ifade ettiği temalar öne çıkacak. Hayatımızın farklı alanlarında analiz etmek, düzenlemek ile kendini hayatın akışına bırakmak, kendini adamak arasındaki dengeyi yakalamaya çalışacağız.

Yine 2015 senesi içerisinde Uranüs Pluton karesi 17 Mart tarihinde son kez kesinleşecek. Dünya genelinde 2012 yılından bu yana artan Liberal ve özgürlükçü hareketler yeniden tetiklenebilir.

Size heyecan başarı ve mutluluk katan bir yıl geçirmenizi dilerim.