Mars Balık Burcuna Geçiyor, 16 Kasım 2018

Mars Balık Burcuna Geçiyor, 16 Kasım 2018

1024 576 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS BALIK BURCUNA GEÇİYOR, 16 KASIM 2018

16 Kasım cuma günü Mars balık burcuna geçiyor. Mücadele biçimimiz artık değişmeye başlıyor.

Astrolojinin mücadele ve savaş gezegeni Mars, 16 Mayıstan bu yana kova burcunda idi, Yaz boyunca geri gitti ve hızına yeni kavuştu diyebiliriz. Bütün bir yazı ve de sonbaharı belli bir konu için emek harcayarak geçirdik. Hem de sonunun ne olacağını tam kestiremeden. Oldu olmadı, değdi değecek derken bir sürü pürüzle karşılaştık ve şimdilerde emeğimizin meyvelerini topluyoruz. Kova burcundaki Mars bize, sorunlara karşı alternatif ve belki de hiç denenmemiş çözümler üretmemiz konusunda eğitti. Takım çalışması ve işbirliği içinde olurken kişisel yeteneklerimizi belli bir amaç doğrultusunda kullanmamız için teşvik etti. Bu süreçte aklımıza gelmeyenler başımıza geldi, beklenenler olmadı, limitler- tarihler aşıldı. Şimdiyse yeni bir dönem başlıyor.

Artık hayatla mücadelenizde yeni bir yöntem geliştirmelisiniz. Balık burcundaki mars bizden, su gibi olmamızı istiyor. Evet biraz zor biliyorum hele de bu soğuk kış günlerinde… Mars balık burcundayken engelleri, hayatın doğal akışında aşmamızı ister. Meydan okumadan, rekabet etmeden, yarışmadan, şiddete, öfke ve intikam yollarına başvurmadan. Yani stratejiniz ne savunma ne de saldırı değil, başka bir şey. Böyle mücadele kazanılır mı diyebilirsiniz? Sonuçta her mücadeleden galip çıkamayız değil mi? Bir şeylerin kendi akışında ve hızında olmasına ya da bitmesine izin verebiliriz. Sonu hayırlıysa kazanıp kaybetmenin ne önemi var ki?

Dünyanın en ünlü dövüş sanatları ustası Bruce Lee’nin de öğüdü bu yönde imiş.  Ben bu konuşmayı çok severim, zamanınız olursa linki tıklayıp siz de izleyebilirsiniz. Bruce Lee diyor ki “Zihnini boşalt. Biçimsiz ol. Şekilsiz, su gibi. Suyu bardağa koyarsın bardak olur. Suyu şişeye koyarsın, şişe olur. Demliğe koyarsın, demlik olur. Su hem akabilir, hem gürleyebilir. Su gibi ol, arkadaşım”.

Adaptasyon ve uyum yeteneğinizi kullanarak hayatta kalmak, zorlukları aşmak bazen mücadele etmekten daha kolay olabilir. Özellikle de ay düğümlerinin burç değiştirdiği bugünlerde, oğlak burcu konularında tuzağa düşmemek için dikkatli olmalıyız. Hırslarınızın arzu ve tutkularınızın tuzağına düşmeyin, uyanık olun. 2019 Ocak ayına kadar akışta kalmak, bir şeylerin peşinde koşmadan ama ondan da vazgeçmeden, zamanı geldikçe gereken çabayı göstermek stratejiniz olsun. Kolaylıklar dilerim.

Danışman Astrolog
Aylin İleri