Mars Uranüs Karesi, olacakla öleceğe çare yok

Mars Uranüs Karesi, olacakla öleceğe çare yok

1024 640 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS URANÜS KARESİ, OLACAKLA ÖLECEĞE ÇARE YOK

18 Eylül de kesinleşen Mars Uranüs karesi ile 3 gün daha (18-19-20) yaşamak zorundayız. Zaten tüm yazı bir ileri iki geri yaşadık. Belki de bugünlerde bu açıyı zorlaştıran en büyük etken kaybı anlatan güney ay düğümünün Mars’a çok yakın oluşu.

Ne yaşadığımızdan çok aslında, olaylara nasıl baktığımız ve tutumlarımız işleri zorlaştırıyor. Mars mücadele etmek aksiyon almak girişimde bulunmak ile doğrudan ilgilidir. Mars bir araçtır, bize hedefimize götüren yoldur. Kimi motosiklete biner riski sever, kimi bisiklet, kimi yayan, kimi traktör, kimi arabayla gitmeye çalışır varacağı noktaya. Herkesin motivasyonu ve yöntemleri farklıdır. Uranüs ise yaramazdır, işleri raydan çıkarır. Beklenmeyen ve ani olayların gelişmesine patlamasına neden olur. Kıvılcımı çakar. Koca ormanda belki onlarca yıl duran cam parçası birden alev alır ve orman yangını çıkar. Bizi öfkelendiren olaylar karşısında; bazısı hukuka başvurur, kimi intikam peşinde koşar, kimi sesini çıkaramaz yok sayar.

Bu ikilinin sert açılarında çoğunlukla, gerilim patlama öfke stres vardır ve böyle şeyler genelde beklemeyen olaylar sonucunda oluşur. Ama bunun illa ki ölüm kalım meselesi olması gerekmiyor. Örneğin, tatlı tatlı araba kullanırken lastiğiniz patlayabilir, daha önce rezervasyon yaptırdığınız otele tatil için gittiğinizde bir aksaklık çıkar odanız başkasına verilir, telefon birden arızalanır, çalıştığınız işyerinin taşınacağı haberi gelir oysa yeni evinizi değiştirmişsinizdir. Daha önce sizi çok kızdırmayan şeylere tahammül edemezsiniz. Artık tamam değildir, sanki bir şey taşmıştır, tutamazsınız. O yüzden bu hafta bu temalar ve buna benzer düzinelerce verilebilecek örnekler aklınızda olsun. Olacakla öleceğe çare yok! Başımıza gelen ve elimizde olmayan sebeplerle oluşan olaylara çok üzülmemek gerekir ama olayları ateşleyen zarar yaratan taraf olmamaya gayret gösterebiliriz. 

Bu işin daha dünyasal boyutuydu. Peki daha ruhsal manevi ya da siz nasıl adlandırıyorsanız, o açıdan bakarsak gökyüzüne; güney ay düğümü karma ile bağlantılı bir noktadır bizler için. Daha yakın bir tarihe gidersek, Şubat 2017 tarihini milat olarak alabilirsiniz. İlk o zaman sahneye çıktılar. Sonrasında Temmuz 2017- Aralık 2017 – Mayıs 2018…  tarihlerinde olaylar büyüdü. Bu zamanlara dönüp bir bakın neler oldu, ne yaşadınız? Mayıs – Ağustos aylarından bu yana yaptığınız seçimler, aldığınız riskler ve attığınız adımlarla ilgili ani gelişmeler ortaya çıkabilir.  Yani bir sorun çıkacaksa eğer bugünlerde çıkar. Hem güney ay düğümü hem de Mars Uranüs karesi kapanan biten bir döngünün habercisi. Şimdi geçmişten getirdiğimiz seçim veya genetik kodlarımızı temizlemek ile uğraşacağız. Bunun zor olması gerekmiyor, ama su gibi de akmayabilir. Çünkü yaşamı kolaylaştıran gezegen Venüs ekim-kasım aylarında geri gidecek. Bir diğer şans gezegeni Jüpiter, aynı tarihlerde akrebin son derecelerinde olacak. Yani işleri o kadar kolaylaştıran biri kalmayacak. Venüs’ün eski gücüne kavuşması, Ocak 2019’u bulacak. Ona yakın bir zaman diliminde şubat 2019’da Mars Uranüs döngüsü bitmiş olacak.

Anlattığım genel tablo dışında, Peki ne olacak bu burçların hali derseniz? Doğum haritalarınıza bakmak gerekli. Özellikle haritanız da kova boğa ve akrep burçları nerede ise orada bir gerilim hareket olacağını net olarak söyleyebiliriz. Bütünün ve kendimizin hayrına güzel bitişlerimiz olsun dilerim.

Danışman Astrolog, Aylin İleri