13 Haziran İkizler Burcunda Yeniay

13 Haziran İkizler Burcunda Yeniay

400 300 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

13 HAZİRAN İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Zodyağın en meraklı ve öğrenmeye hevesli burcu İkizlerde 13 Haziran’da yeniay var. İkizler mevsiminde (güneş ikizler burcunda iken) yeni şeyler üzerinde konuşuruz, gündemimiz değişir ve hızlanır. Seyahatler, kısa yolculuklar, davetler, sohbetler artar. Yeni insanlarla tanışırız, meraklı olduğumuz şeylerin peşine düşeriz. Siz bir yere gidersiniz, birileri size gelir. Kardeşler, komşular, çocuklarla daha çok haşır neşir oluruz.  Kısaca, hem zihinsel hem de fiziksel aktiviteler artar. Fark etmek, görmek, haberdar olmak, ne olup bittiğini bilmek önem kazanır.

Yeniay, sorun soruşturun ve gerçeğin peşine düşün, mesajını veriyor. Sizi harekete zorlayıp, “neden olmasın, bir bakalım” demeniz için, yaşamınıza kuvvetli bir ışık tutacak. Bir konu hakkında söz vermek veya bir şeyin altına imzanızı atmanız bugünlerde mümkün olabilir. Ev aile ve toprakla ilgili konular, yaşadığınız yer ve ülkeyle ilgili meseleler önem kazanabilir. İşinizde detaylar, değişiklik talep eden koşullar, toplantı ve seyahatler artabilir. Uzun süredir devam eden bir çalışma veya projeyle ilgili haber alabilirsiniz. Zihinsel açıdan dayanıklılık ve konsantrasyon gerektiren bir görev, iş, sevdiklerinizle alakalı bir sorumluluk almanız gerekebilir.

Lakin gökyüzünde bir gerginlik ve fluluk var. Arzuladığımız şeyleri anlatan Venüs gezegeni yengeçin son derecelerinde, mücadeleyi anlatan Mars yakında geri gitmeye başlayacak ve güney aydüğümü (geçmişi ve kayıpları anlatıyor) ile kavuşuyor, akıl ve iletişim gezegeni Merkür sınırları ve gecikmeleri anlatan Satürnle karşıt yapıyor. Yani bir şeyler akmıyor, olmuyor veyahutta istediğimiz hızda gelişmiyor, umutsuzluğa bile kapılmış olabilirsiniz. Hatta biz bile neyi istediğimizi tam olarak bilmiyoruz, arada kalmış gibiyiz. Ya da onu nasıl gidip alacağımızı bilemiyoruz, yolumuzu çizemiyoruz. Bir şeyler eksik, aksayan temalar var. Karşıtlıklar ve ikilemler var. Tam bir kuluçka mevsimindeyiz. Neyin ortaya çıkacağını kestiremiyoruz.

Yeniay ikizlerde olurken, bu burcun yöneticisi Merkür yengeç burcunda. Duygusal açıdan iniş çıkışlı olduğumuz bir hafta geçireceğiz. Bir şey duyacağız, duygularımız değişecek. Ertesi gün diğeriyle konuşacak ya da bir haber alacak yeniden duygularımız değişecek. Öyleyse, düşüncelerinize göre değişen duygularınızı paylaşırken dikkatli olun. Duygunuz ile düşüncelerinizi ayrı ayrı tartıp biçin, sonra bir araya getirin. Aceleci olmayın. Fikirlerimiz de duygularımız da değişebilir. Yeter ki yaşamınızı değiştirecek önemli kararlar, büyük riskleri bugünlerde almayın. Oldu bittiye getirmeyin. Size önerilen işbirliklerini hemen reddetmeyin, bir düşünün.  Sabırsızlık edip bir şeyleri aceleye getirmeyin, fırsatları tehlikeye atabilirsiniz. Kendi gerçeğinizin peşine düşün. Burada ne olup bitiyor, ne eksik, tamamlamak için neye ihtiyaç var, atladığım ayrıntılar var mı? bu soruları kendinize sorun. Yakın çevrenizle fikir alışverişlerinde bulunun. 

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog