4-10 Haziran Haftasında Gökyüzü

4-10 Haziran Haftasında Gökyüzü

1024 576 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

4-10 HAZİRAN HAFTASINDA GÖKYÜZÜ

Haziran ayının ilk haftasında gezegenler arasında birden fazla etkileşim var.  Ne olup bittiğini anlayabilmek için, gelin önce bunları canlarını yakmadan parçalarına ayıralım, sonra da bir araya getirelim.

Yaşamda olduğu gibi astrolojide de gezegenlerin ve burçların birden fazla yüzü vardır. Bazen iyiye yorduğumuz şey aslında zorlukları engelleri beraberinde taşır hatta bizi çıkmaz sokağa yönlendirir. Bazen de tam tersi olur. O yüzden astrolojide yorumlar her zaman birden fazla olasılık taşır. En güzeli, olasılıkları kendi hayatınızı ve seçimlerinizi göz önünde bulundurarak, akıl ve yürek süzgecinden geçirdikten sonra, kendinize rehber almak!

Güneş Merkür Kavuşumu: zihnimiz civa gibi, düşünceler fikirler projeler ile aklımız dolup taşar. Seyahat fırsatları yolculuklar önem kazanır. Ne düşünüyorsak oyuzdur böyle zamanlarda. Konuşmak anlatmak ve de duymak dinlemek öğrenmek bilmek isteriz. Ama öncelikli olarak, güneşle kavuşan Merkür şu mesajı taşır; sen ne düşünüyorsun? Senin sözlerin fikirlerin neler? Neyi konuşmak anlatmak istiyorsun?  Biriktirdiklerin var mı? Kendi içinizle temasa geçmek, bir süredir ertelediyseniz kendinizle konuşmak için harika birkaç gündeyiz.

Bu ikilinin Neptünle olan çatışması: her gün dışarıya baktığınız tüm detayları gördüğünüz pencerenin ertesi sabah kalktığınızda “buz cam” olduğunu düşünün. Dışarısını görmek için artık net bir görüşe sahip değilsiniz, onlar da sizi net olarak göremiyor. Daha önceden gördüğünüz için karşılıklı bir fikriniz var ama o geçmişe ait, şimdi burada ne oluyor, ne bitiyor tam olarak göremiyorsunuz. Tahmin yürütebilirsiniz, birini arayıp ondan öğrenebilirsiniz. Bunlar hep dolaylı iletişime giriyor, kendiniz duyup göremiyorsunuz. İşte bu bir Neptün etkisidir. Bulanıklık, belirsizlik, doğru analiz edememe, öyle sanma, tahmin etme, varsayma, umut etme, olsun isteme…

Venüs Pluton karşıtlığı: aşka sevgiye birlikteliklere dostluklara kısaca sevdiğimiz kıymet verdiğimiz ne varsa onlarda dönüşüm yaşamak. Çok kıymet verdiğini kaybetmek, birbirini kırıp dökmek, sevdiğinin seni en çok acıtan yerden vurması, gerçekte hesap kitap yapamadığını boşa malını mülkünü paranı harcadığını anlamak… pluton işin içindeyse hiçbir şey aynı kalmaz, sürmez, boş verilemez. Diğer taraftan sizin için ya da hepimiz için önemli ve belki de vazgeçilmez olanı korumaya çabalamak, paramparça olmuş babaannenizden yadigar bir fincanı bir araya getirmeye çalışmak gibi çok samimi uğraş ve çaba içinde olmak da bu ikilinin yarattığı bir süreçtir. Kısaca seviyorsan, kıymetliyse bırakma peşinde koş zamanıdır. Ama önce neden olmadığını anla kendini onar, kendinle yüzleş.

Mars Güney Ay Düğümü Kavuşumu: geçmiş meseleleri çözme zamanı. Kötü cadıyla ya da ormandaki kurt ile karşılaşmamak için bazen yolumuzu değiştiririz şimdiyse alternatif bir kaçış yolu olmadığını fark edebilirsiniz. Savaş kendi içinizde veya dışarıda birileriyle illaki verilecek, kaçış yok. Diğer taraftan enerjimizde mücadele gücümüzde düşüş yaşayabiliriz, yorgunluk hissi, boşa kürek çekiyorum hissi, hak ettiğimi alamayacağım stresi… O yüzden illa ki bedeninize beslenmenize uykunuza bu dönem daha fazla özen gösterin. Annelerimizin dediği gibi “aç kalırsan, kafan çalışmaz sınavı geçemezsin” tavsiyesini önemseyin. Bu birleşim “hadi, son bir gayret, az kaldı, pes etme” der gibidir. Ya da sizi gereksiz yere agresyon ve çatışma içine de çekebilir, hırslarınız öfkeniz gün yüzüne çıkabilir.

Hadi olasılıkları birleştirelim; adım atamama, atalet hali, net olamama, ne yaptığını veya yapacağını kestirememe, seçim yapmakta zorlanma, değerli ve kıymetli olanı seçememe, yel değirmenleriyle savaşmak, kendinle ve diğerleriyle yüzleşmek… o halde bu hafta 3 kere düşünüp 1 kere söyleyin. Önemli kararlar almayın, büyük savaşların içine girmeyin. Ama geçmişe ait meseleler, bekleyen kararlar, riskler ile yüzleşin, kaçmayın.

Gezegenleri burçları açıları parçalayarak yorum yapmak nispeten kolay ve eğlencelidir, zor olan onlardan bir hikaye ortaya çıkarmak. Özellikle bir insanı anlamak ve ona rehberlik etmek. Benimle birlikte Astroloji öğrenmek, gökyüzünü keşfetmek isterseniz güzel bir haberim var. 2018 Eylül ayında yüz yüze (izmir) ve online Astroloji Eğitimi vermeye başlayacağım. Yaz aylarında programı hazırlayıp sizlerle paylaşacağım. Haftanız güzel geçsin.

Aylin İleri
Danışman Astrolog-Isar Cap