29 Mayıs, Yay Burcunda Dolunay

29 Mayıs, Yay Burcunda Dolunay

640 360 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

29 MAYIS, YAY BURCUNDA DOLUNAY

Dolunay, 29 Mayıs akşamı 17.19’da Yay burcunda gerçekleşecek. Bu burç, yaşadığı her olayda anlam arayan bir mana peşinde koşan ya da hayata anlam katma gayreti içinde naif bir doğaya sahiptir. O yüzden bolca gezer, okur, seyyah gibidir, her kesimden insana dokunmaya iletişim kurmaya çalışır, çünkü anlamak ve bilmek ister. Sizlerde bugünlerde bolca sorgulamalar içine çekilebilirsiniz; Söylediklerime, ağzımdan çıkanlara inanıyor muyum? Gerçeği mi konuşuyorum? Bunlar benim sözlerim mi? İnandıklarımın, uğruna seçim yaptığım şeylerin ne kadar arkasındayım? Hayatıma katkısı olmayan nelerle uğraşıyorum, okuyorum veya üzerine konuşuyorum? Yeteri kadar sorgulamayıp üstünü örttüğüm meseleler neler? Neden yapmak istediklerimi erteliyorum ve o yolculuğa çıkmıyorum?

Bazen bir yere gitmek, sadece gezmek kafa dağıtmak tatil yapmak amacını taşımaz. Çıkılan yolculuk tanışılan yeni insanlar edilen sohbetler veya size eşlik eden yol arkadaşınız size çok şey katabilir. Bugünlerde yakın çevrenizden sıyrılmaya uzaklaşmaya bakın, kısa seyahatlere çıkın ya da daha önce okumadığınız bir kitabı okuyun, izlemediğiniz bir filmi izleyin, pişirmediğiniz bir yemeği pişirin. Sözün özü, yeniye yer açın. Keşfetmediğiniz bir şeyin peşine düşün, yapmadığınız bir şeyi yapın, birebir uygulayın, düşün-kalkın, biraz ter atın, deneyin, kendinizi zorlayın. Günlük meselelerden rutinden biraz uzaklaşmaya çalışın. Çünkü yay burcunda gerçekleşen dolunaylar bize, gözden kaçırdığımız önemli bir meselenin olduğunu anlatır. Ama her gün aynı şeyleri yaparak bunu fark etmemiz çok da mümkün değil.

İkizler-yay aksında gerçekleşen dolunay, bilginin veya varsa bugünlerde aklınızda dolaşan soruların peşinde koşmanın önemine vurgu yapıyor. Bunun için sosyal çevrenizi, iletişim becerilerinizi kullanabilirsiniz. İkili ilişkilerde daha girişken cana yakın ve samimi yaklaşmak, sorularınızın yanıtlarına ve arzularınıza daha hızlı ulaşmanızı sağlayabilir.  

Hafta boyunca, Venüs Jüpiter ve Neptün birbirleriyle uyumlu açı içinde olacaklar. Birbirlerine yol veren önünü kesmeyen, aksine yolunu açan ve yolu gösteren 3 araç olarak düşünebilirsiniz onları. Hayal etme tasarlama kendine bir yol çizme ya da daha önce çizilmiş olan yolu yaklaşımı ilişkileri sorgulamak ve bir sonuca varmak için bu haftayı değerlendirin. Beklentilerinizin ne kadar gerçekleşebilir?, Size kimler destek olabilir veya olamaz? bunları fark edebilirsiniz. İlişkilerden işbirliklerinden yana bugünlerde daha çok şanslıyız. Aşkı sevgiyi bağlarınızı değerlerinizi sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz, bu konuların üzerine düşünün konuşun. Siz ne istiyorsunuz neye ihtiyacınız var? Nasıl bir insan veya insanlar ile bir arada olmak istersiniz? Daha geniş ve sizi besleyen bir sosyal hayata sahip olmak için yapabilecekleriniz neler? İlişkilerinizi güçlendirmek, geçmiş meseleleri affetmek, barışmak, yanlış anlamaları düzeltmek için huzurlu bir haftadayız. Bu hafta farklılıklara saygı duymak ve hoş görülü olmak, size sandığınızdan daha büyük kapılar açabilir. Daha fazla dinleyici, daha az yargılayıcı olduğumuz keyifli huzurlu bir hafta diliyorum sizlere.

Aylin ileri
Danışman Astrolog – IsarCap