Mars Kova Burcunda, 16 Mayıs 2018

Mars Kova Burcunda, 16 Mayıs 2018

960 500 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS KOVA BURCUNDA, 16 MAYIS 2018

Mücadele ve savaş gezegeni Mars 16 Mayısta Kova burcuna girdi. Bu burcun doğası gereği yaşamla ve kendiyle bir meselesi vardır. Kendiyle olan meselesi, diğerlerinde farklı olmak ve kendi keşfetmektir. Yani ben herkes gibi olamam, farklıyım, orjinalim, sıradan değilim. Elbette hiçbirimiz bir değiliz, ama kimse kova kadar bu meseleyi bu kadar dert etmez. İnsan nasıl diğerlerinden farklılaşır? elbette kendini tanıdıkça, içindekini dışarı çıkaran becerilerini düşünce ve duygularını davranışlarına seçimlerine yansıtınca. Doğuda özverili çok sayıda köy öğretmeni var, ama sadece bazıları kütüphane yaptırmak, okulu güzelleştirmek, öğrencilerine burs bulmak, ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele eder ve bu halleriyle tanınırlar. Mesele memur olmak, sanatçı, avukat, doktor ya da ev hanımı olmakta değil aslında mesele içindeki sesi seçimlerine yansıtabilmek cesareti gösterebilmekte. Bir kısmımız kendi olmak, kendi yolunda gitmek için uğraşacak; sevmediği yerlerde sevmediği işlerle anlaşamadığı insanlarla uğraşmak istemeyecek artık. Hekim arkadaşlarının eleştirilerine rağmen bütünsel tıpla uğraşmaya başlayacak, babası izin vermese de küpe takacak, üniversite sınavına bir yıl kalmışken ben çok mutsuzum deyip okul değiştirecek, apartmandakiler laf ediyor diye arkadaşlarını eve davet etmekten vazgeçmeyecek, erkeklerin yoga ile ne işi var diyenlere kulak asmayacak… Tahmin ederseniz ki bu konuda verilebilecek örnek çok, çünkü bize ait olmayan kurallar için yol almaya çalışıyoruz, mahalle baskısı her yerde. Bir de bu konunun abartılan bir yanı var, yani farklı olduğunu göstermek için yapılan abartılı seçimlerden bahsediyorum. Büyük laflar, fazla risk içeren ölçüsüz ayağı yere basmayan girişimler ilişkiler gibi, belki de bizde özellikle, yetişkinler için, ergenliğe geri dönmüş sanki dedirtecek seçimlere şahitlik edebiliriz yakın çevremizde. bir şekilde insanlar artık kendini dışa vurmak isteyecek. Bunun yolu, farklı giyinmek de olabilir masum bir şekilde saçını maviye boyatmak da. Hep birlikte deneyimleyeceğiz ve bolca şaşırıp eğleneceğiz.

Kova burcunun yaşamla olan meselesine gelince; en basit ifadesiyle farkında olduğumuz ama görmezden geldiğimiz ilişki ve işleyişler bize batacak artık. Herkes kırmızı ışıkta geçiyor, napalım demeyeceğiz. Bir şeylerin peşine düşüp ardını arayacağız, adalet isteyeceğiz. Protestolar yürüyüşler kampanyalar yaz aylarında tüm dünyada artış gösterebilir. Savaşa, insan haklarına, doğanın tahribatına, politikaya, eğitim, hukuk sistemine…. belki bu kadar yükselmeye gerek yok en yakınınızda işyerinde yaşanan ufak tefek yaşanan bana dokunmasın yaklaşımı artık işe yaramayacak çünkü dokunacak. Mahallede, oturduğunuz apartmanda bir şeylerin daha iyi ve yolunda gitmesi için birlik olmak gerekecek. Mars kovadayken bize ortak bir mesele için birlikte hareket edelim çağrısı gelir, tek başına çözmeyeceğimiz savaşamayacağımız şeyler ver hayatta. Ekip kuralım, beraber yol alalım; eşit haklara sahip ortaklıklar kurmak isteyeceğiz. Bana giden yolun bizden geçtiğini daha iyi anlayacağız.

Marsın, yaklaşık 6 ay boyunca (bir süre geri gidecek ve yeniden oğlak burcuna geçecek, yarım kalan işleri bitirecek) hareket alanı burası. Normalde bu gezegen bir burçta 2 ay kalır ve bir sonrakine geçer, şimdi geçemeyecek. Mars 2 yılda bir geri gider, yaz aylarında 27 Haziran-27 Ağustosta yavaşlayacak, ileri değil geriye doğru bakmaya başlayacak, vazgeçecek, dur bir dakika doğru yerde miyim diyecek? Ne için ve kimlerle birlikte yol alıyordum, değer mi? bu doğru mu? diyecek. Yeni bir strateji yapmak, yeniden plan hedef belirlemek isteyecek. Belki atladığı yasal hukuksal eksikler olacak, onlarla meşgul olacak. Birlikte yol aldığı ekip arkadaşları eşi dostu elenecek, koşullar değişecek. O yüzden bu iki ay içinde önemli girişimlerde bulunmayın. Savaş açmayın, bir şeyleri diretmeyin, yanlış insanlarla yanlış konular için gereksiz bir mücadele içine girebilirsiniz! Görüş alanınız ancak Marsın yeniden kovaya geçtiği 11 Eylül günü açılabilir. Bunu öngörerek adımlarınızı atın ve ona göre verin mücadelenizi.

Mars, aynı zamanda bir tetikçi vazifesi görür. Bir işe başlanır ama bir türlü istenilen verim alınamaz. Bir ilişkiye başlamak istersiniz ama fırsat olmaz karşınıza çıkmaz doğru an gelmez. Taşınma veya iş değiştirme planları yapılır niyet edilir ama harekete geçilemez. İşte tüm bu planları, gönülden ve akıldan geçenleri, uygulamaya sokan vesile olan astrolojide Mars gezegenidir. O bir noktaya değer ve bir tesadüf yaşanır, Eros okunu fırlatır ve olanlar olur. Yaz aylarında belli tarihlerde yaşamınızda bir şeyler iyisiyle kötüsüyle hızlanabilir. Bu tarihler şöyle; 20-24 Haziran günleri, 4-5 Temmuz, Temmuzun son haftası, 11-30 Eylül günleri ama özellikle 12 Haziran-31 Temmuz günleri hepimizi etkileyen önemli bir zaman dilimi olacak gibi görünüyor.

Işığınızı kendinizi yansıttığınız bir yaz dilerim.

Aylin İleri
Danışman Astrolog-IsarCap