20 TEMMUZ YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

20 TEMMUZ YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

600 900 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

20 Temmuz pazartesi akşamı 20.32’de yengeç burcunda yeniay doğuyor. Bir ay içinde ikinci kez yengeçte doğan bu yeniayın tam karşısında ise Satürn duruyor. O yüzden hem bu gezegenin hem de yengeç burcunun ifade ettikleri önümüzdeki günlerde önem kazanıyor. Yeniayın ilk açı yaptığı gezegen olan Satürn’ün etkisiyle; önemsenmek/fark edilmek arzusu ile güvenli korunaklı bir alan içinde kalma çelişkisine düşebiliriz. Bir yanımız aklımızdakileri yapabilmek için elini taşın altına sokmaya cesaret ederken bir yanımız bu bedeli ödemeye hazır olmayabilir. İki durumda gayet doğal.

Yaz aylarında sadece güneş ve ay değil, sırasıyla Merkür, Mars ve Venüs oğlak burcunda yerleşmiş olan başta Satürn olmak üzere Jüpiter ve Plüton’dan zorlayıcı açı alacaklar. Temmuz sonunda, önce düşüncelerimiz ve iletişim araçlarımız da belli kısıtlamalarla karşılaşacağız. Sonra ağustos ayının son haftasında sanat, ilişkiler ve parasal konularda zorluklarla. Hatta Mars ekim ayı sonuna kadar bu çetin mücadele içinde dönüp duracak. Savaşın mücadelenin cesaretin gezegeni Mars 3 ağustosta başlayan uzun bir yolculuğa çıkacak. Hikayenin sonu engellerin kaldırılmasıyla çok istediğimiz şey için güçlü bir adım atma başarısıyla bitebilir ya da bitmeyebilir. Bunu hep beraber 2020 aralık ayı sonlarında göreceğiz.

Geçtiğimiz günlerde sevgili Nil Karaibrahimgil ve Judith Malika Liberman’ın sosyal bir platformda konuşmasını izledim. Gökyüzünde olan biteni nasıl anlatabilirim diye düşündüğüm, kelimeler aradığım bir anda aklıma orada anlatılan “dağ” hikâyesi geldi. (İlginizi çekerse izlemenizi öneririm) hikâyedeki aile önlerinde duran koskocaman dağdan şikâyetçilermiş. Onu oradan göndermek için dağı “korkutmaya” karar vermişler. Bağırıp çağırıp öfkelenmişler. Dağ oralı olmamış. Sonra en iyi çözümün sevgi vermek olabileceği akıllarına gelmiş. Dağa sevgilerini farklı şekillerde sunmuşlar fakat dağ yine oralı olmamış. Sonra dans etmenin daha iyi bir çözüm yolu olabileceğini düşünmüşler. Gözlerini kapatıp bir ileri üç geri dans etmeye başlamışlar. Bir süre sonra hazır olduklarında gözlerini açıp dağa bakmışlar ve artık oldukları yerin o kadar da rahatsız edici olmadığını fark etmişler.

Satürn; başarma arzusu, sorumluluklar, hedefler, zaman algısı, kanunlar- devlet-otorite, sabretmek, yasaklar, engeller, bizim ötekinin veya hayatın önümüze ördüğü duvarlar ile ilgilidir. Bunların bir kısmını biz yaratırız bir kısmı da zaten hep vardır, oradadır. Durduğumuz yere aldığımız pozisyona göre uzaklığı yakınlığı değişir.

Bu yeniayda yapılacak en iyi şey, yengeç doğasına uygun olarak kendimize önceliklerimize duygularımıza güvenlik temasına önem vermek olabilir. Yapmanız gerekenlere, ihtiyaçlarınıza odaklanın. Yüksek standartlarınız ayağınıza dolanabilir ve sizi hareketsiz kılabilir, dikkatli olun. İstesek de istemesek de yaşam önümüze bazı engeller/koşullar çıkaracak gibi görünüyor. Bir şeyleri ötelemek, planlarımızı ertelemek, duygularımızı kontrol etmek mecburiyetimiz doğabilir. Öyleyse siz de gözlerinizi kapatın. Seçimlerinizin önceliklerinizin ve sorumlulukların farkında olarak dans etmeye başlayın. Adımlarınızı siz belirleyin, bir ileri iki geri… Bakalım güven ve huzur içinde yaşamak istediğiniz alan neresi? Onu korumak ve geliştirmek için yakalamanız gereken ritm nedir?

Sevgilerimle,