MARS GERİ GİDİYOR

MARS GERİ GİDİYOR

469 304 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

28 Hazirandan bu yana Koç burcunda ilerleyen Mars 10 Eylül gecesi geri gitmeye başlıyor, ta ki 14 Kasıma kadar! 

Mars Gerilemesinin Dersleri Neler Olabilir?
Hayatta kalmak, zorluklarla mücadele ve cesaretin sınanması

Neden Önemli?
Çünkü Mars, hayatta kalmak, cesaret edebilmek, başlayabilmek, yola koyulmak, adım atmak, kendini korumak ve savunmak ile ilgili bir gezegendir. O geri gittiğinde onun sembolize ettiği konularda yalpalama yaşayabiliriz. Stres kat sayımız artar. Kendimizi tetikte hissederiz, çeşitli nedenlerle bir süreliğine güvende ve güçlü hissetmek zorlaşabilir. Durmamız gereken yerde koşabilir, gardımızı alıp beladan sıyrılacakken hedef haline gelebiliriz. 

Yaz Aylarında Neye Başlamaya Cesaret Ettiniz?
Bu dönem atılan adımlar ile ilgili testlerden geçeceğiz. Böylece onların gerçekten bize uygun olup olmadığını göreceğiz.

Zamanlama ve Olayların Konu Başlıkları Neler Olabilir?
Mars-Satürn karesi (30 Eylül), kararlılığımızı sınayacaktır. Önümüze engeller çıkabilir. Kontrollü ol, tedbiri elden bırakma diyecektir. Mars-Jüpiter Karesi (19 Ekim), inancımızı ve risk iştihamızı sınayacaktır. Ölçülü riskler al, pire için yorgan yakma diyecektir. Mars-Plüton (9 Ekim ve 23 Aralık), korkularımızla yüzleştirecek. Hayatınızda korku uyandıran belki de sizi sindiren konular her ne ise onları dönüştürmeye, alt etmeye cesaret etmeniz yönünde içsel bir gücün uyanışını hissedebilirsiniz. Ona yanıt verebilir veya vermeyebilirsiniz. Hikâyelerde anlatıldığı gibi ejderhayla savaşmaya cesaret gösterirseniz, kahraman olursunuz. Kendi hayatınızın başrolü olursunuz.16 Ekim Terazi Burcunda Yeniayda Mars başrolde olacak. Yüzleşme, restleşme temaları öne çıkabilir. “Haydi yap, kim tutar seni, göster onlara, hakkını ne pahasına olursa olsun ara” gibi söylemlere dikkatle yaklaşın.

En Çok Kimler Etkilenir?
Koç burcu ve yükseleni koç olanlar, Yengeç-Terazi-Oğlak burçları ve yükseleni bu burçlarda olanlar başta olmak üzere her birimiz ayrı ayrı hayat alanlarında bu geçişten az veya çok etkileneceğiz. Ne de olsa aynı gökyüzü altında yaşıyoruz. Hikâyeyi farklılaştıran doğum haritalarımız ve elbette seçimlerimiz!

Mars geri giderken “bir şeyi sadece yapmak için yapmayın, gereksiz riskler almayın”. Gerçekten önemsediğiniz sizin için kıymetli olanlar için enerjinizi ve mücadelenizi vermeye özen göstermenizi tavsiye ediyorum.

İyi dileklerimle,