2016 Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

500 354 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Özlemleri ve idealleri anlatan Neptün, 2011 yılından bu yana balık burcunda. Bu yerleşim Akreplerin yıl içinde kendilerine ve yaşama karşı daha anlayışlı, duyarlı davranmasına fırsat verirken, bazen de fazlasıyla hoşgörülü olup mutsuz olmalarına sebebiyet verebilir. Özellikle 30 ekim-4 kasım günleri arasında doğduysanız bu enerjiyi, iyi kullanmaya harmanlamaya bakın. İç sesinizi, rehberinizi daha iyi duyabilme fırsatı yakaladığınız bu zamanları değerlendirin. Sanat müzik sinema temalarına ilginiz, ruhsal çalışmalara, dini konulara yöneliminiz artabilir.

Fırsatları ve büyümeyi anlatan Jüpiter 9 Eylüle kadar Başak burcunda olacak. Mart ve Eylül ayındaki Güneş Tutulmalarının da başak-balık burçlarında gerçekleşmesi, 2016 da yaşamınızda yepyeni kapıların açılacağının göstergesi. Hedefinizi belirleyin, girişimde bulunun ve sağlam bir iş planı oluşturmaya bakın. Eylül sonrası ise Jüpiter Terazi burcuna geçiş yapacak. İlişkiler ortaklıklar işbirlikleri kişisel girişimler yönünde de fırsatlar söz konusu. Ekim ayındaki yeniay ve dolunay ile birlikte ortaklı işlere, ilişkilerinize, sanat-estetik konularına, hukuksal işlere daha fazla odaklanabilirsiniz.

2016 yılı genelinde Satürn’ün Yay burcundaki yerleşimi nedeniyle; düşünceleriniz, inançlarınız, hayata bakışınız yönünde daha esnek ve yenilikçi olmaya bakmalısınız. Yurt dışı bağlantılar, uzaklarda yaşamak, yabancılarla iş ve ilişkiler, yüksek öğrenim olanakları, basın-medya, kişisel gelişim çalışmaları konularında kendinizi geliştirmek kariyer yaşamınız açısından dikkat çekici olabilir. Ancak Mars’ın 17 Nisan-30 Haziran arasında retro oluşu, bu temalarda strese gerilemeye ve tekrara düşmenize neden olabilir. Bu tarihlerde, eksikleri tamamlamaya, bir sonraki adımı planlamaya, fazla risk almamaya bakın.

Aşk yaşamınızdan, arkadaş ilişkilerinizden kısaca yaşamdan daha çok keyif alabileceğiniz ve aktif olacağınız dönemler; 12 Mart-5 nisan, 17 haziran-12 temmuz, 23 eylül-18 ekim tarihleri. Yeni ilişkiler kurmak, sosyalleşmek, seyahat ve güzellik konularına odaklanmak için uygun dönemler. İlişkilerde tatmin olabilmek, keyfi yakalamak 17 Şubat-12 Mart, 30 nisan-24 mayıs, 12 temmuz-5 Ağustos tarihlerinde ise daha zorlayıcı olabilir.

Sağlık; 7 nisan, 5 haziran, 16 ekim tarihi civarında sağlığınıza, beslenme ve düzeninize daha çok önem vermelisiniz.

2016’da Merkür Retrosu; 5-25 Ocak, 28 Nisan-22 Mayıs, 30 Ağustos-22 Eylül ve 19 Aralıktan yıl sonuna kadar günlerde yaşanacak. İletişime dayalı konularda, yazışma-anlaşmalarda, yolculuklarda, aklınızı mantığınızı daha çok kullandığınız işlerde bu tarihlerde daha önlemci olmaya çalışın. Yarım kalan işleri tamamlayın. Karşıt fikirleri anlamaya çalışın, eleştiriye açık olun!

Yükselen Akrep Burçları

Özellikle Marsın Yay burcunda olacağı, 6 Mart-27 Eylül tarihlerinde işinizi kurma/geliştirme, yeni kaynaklar yaratma, uzun vadeli yatırımlarda bulunma gibi temalara hız verebilirsiniz. Harcamalar artış gösterebilir. 17 Nisan-30 Haziran arasında Mars retro olduğundan; bu temalarda strese talihsizliklere gerilemeye ve tekrara düşmenize neden olabilir. Eksikleri tamamlamaya, bir sonraki adımı planlamaya, fazla risk almamaya bakın. Özellikle; 23 mart, 26 mayıs, 18 haziran, 10 eylül tarihlerinde yanlış değerlendirmeler, gecikmeler, zorluklar yaşanabilir. Finansal işlerde yeniden yapılandırılması, düzenlenmesi gereken şeyler olabilir.

Size yeni kaynaklar yaratan ya da harcama içinde olduğunuz temalar; yurt dışıyla bağlantılı işler, yolculuklar, hukuksal işler, basın yayın medya işleri, Kişisel gelişim ve akademik faaliyetler olabilir. Yaşama bakışınız, hayat felsefeniz üzerinde etkili olabilecek yolculuklar eğitimler ilişkiler size yeni beceriler ve özgüven katabilir. Özellikle 2 Ağustos, 29 kasım, 12 temmuz-5 ağustos, 18 ekim-12 kasım tarihlerinde iş toplantılarında, aktivitelerde; daha paylaşımcı sosyal ve katılımcı olmaya bakın. Bugünlerde elinize daha çok para ve fırsatlar geçebilir. Diğer taraftan harcamalarda da dikkatli olmak gerekli.

Diğer taraftan Jüpiterin desteğiyle Eylül ayına kadar; sosyal ilişkilerinizi güçlendirmeye bakın. Daha çok kalabalıklar, gruplar, organizasyonlar içinde olmaya bakmalısınız. Planlarınızı, umutlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle tanışabilirsiniz. 9 mart, 1-16 eylül tarihlerinde sizi ileriye taşıyacak yeni vizyonlar yakalayabilir, işler üstlenebilirsiniz. Sosyal çevreniz değişiyor ve hareketleniyor. Ekim ayı ile birlikteyse, iç sesinizi dinlemek, kendinizi yenilemek, ilişkilerinizi onarmak ihtiyacınız artabilir.

Aşk yaşamınızdan, arkadaş ilişkilerinizden kısaca yaşamdan daha çok keyif alabileceğiniz ve aktif olacağınız dönemler; 12 Mart-5 nisan, 17 haziran-12 temmuz, 23 eylül-18 ekim tarihleri. Yeni ilişkiler kurmak, sosyalleşmek, seyahat ve güzellik konularına odaklanmak için uygun dönemler.

Özlemleri ve idealleri anlatan Neptün, 2011 yılından bu yana balık burcunda. Bu yerleşim Akreplerin yıl içinde çocuklarına, sevdiklerine karşı daha anlayışlı, duyarlı davranmasına fırsat verirken, bazen de fazlasıyla hoşgörülü olup mutsuz olmalarına sebebiyet verebilir. Bu enerjiyi, iyi kullanmaya harmanlamaya bakın. İç sesinizi, rehberinizi daha iyi duyabilme fırsatı yakaladığınız bu zamanları değerlendirin. Sanat müzik sinema temalarına ilginiz artabilir. Ayrıca, geliştirmek ve sunmak istediğiniz becerileriniz varsa üzerine odaklanın, yazın çizin tasarlayın üretin!

Gündelik düzeninizde, beslenmenizde değişiklik yapma yenilenme ihtiyacında olabilirsiniz. iş yaşamınızda, çalışma şeklinizde yenilikler, ani gelişen olaylar, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili sürprizler doğabilir. Özellikle 23 Mart, 7 nisan, 16 ekim tarihleri dikkat çekici.

Sağlık; 7 nisan, 5 haziran, 16 ekim tarihi civarında sağlığınıza, beslenme ve düzeninize daha çok önem vermelisiniz.

2016’nın hayal ettiklerinize ulaştığınız bir yıl olmasını dilerim.