24 Ocak Aslan Dolunayı ve Etkileri

490 490 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

24 Ocak sabaha karşı 03.45 de Aslan burcunda gerçekleşecek dolunayla birlikte içinde bulunduğumuz atmosferin ağırlığından birazda olsa uzaklaşabiliriz. Sorumluluklar ciddiyet gerektiren iş ve temalar yerini eğlenceye daha keyifli anlara bırakabilir. Duygularınızı ihtiyaçlarınızı ifade ederken samimi ve içten davranmak, sizlere bugünlerde daha kolay gelebilir! Neye ihtiyacım var?, beni ne mutlu eder?, arzularımı yerine getirmeleri için insanları nasıl bir araya getirebilirim?, başkalarını nasıl etkilerim?, dikkatleri nasıl üzerime çekerim? gibi konulara odaklanabilirsiniz. Size yaşam sevgisi katan kişilerle bir arada olabilir, çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.  Keyfinizi kaçırabilecek şey ise; hep merkezde kalma isteği, benim sözüm geçsin, istediğim olsun “ısrarcılığı” olabilir. Başkalarının sizi mutlu etmesini talep etmek bir başka deyişle, “sizin oyununuzu oynamalarını istemek yerine”, “kendimi nasıl mutlu edebilirim, ben ne yapabilirim?” konusuna odaklanmakta fayda var!

Yine bugünlerde; yüzleşmeniz gereken düşünceleriniz geçmişe ait çözmeniz gereken meseleler gün yüzüne çıkabilir. Daha önce fikir birliğine varılmış iş ve anlaşmalarda yeni düzenlemelere gitmek, izlenecek yol ve yöntemleri gözden geçirmek gerekebilir. Bu açıdan 27 Ocaktan 1 Şubata kadarki günler oldukça dikkat çekici. Üzerinde detaylı düşünülecek, analiz edecek sizi yenilik yapmaya iten çok sayıda fikir toplantı ve proje ile meşgul olabilirsiniz. 24 Ocak-7 Şubat haftasına ait değerlendirmeleri yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm. Yaşamınızla ilgili daha bütünsel bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız, Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

Yükselen KOÇ  Dolunayla birlikte aşk yaşamında hareketlilik artabilir. İlişkinizi gözden geçirebilirsiniz. Çocuklarla ilgili organizasyonlar aktiviteler öne çıkabilir. Sahne sanat tasarım çalışmaları, spor hobi aktiviteleri içinde yer alıyorsanız çalışmalarınız hızlanabilir. Bir yandan sosyal çevre ilişkileriniz artarken bir yandan da yaşamdan keyif alacağınız etkinlikler organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Ancak kendi istek ve arzularınızı gerçekleştirmek için, içinde bulunduğunuz ortama ve diğerlerinin tercihlerine de kulak vermek gerekiyor. İş yaşamında ve geleceğe ait önemli konularda üzerine düşünülecek konuşulacak temalar var.

Yükselen BOĞA  Dolunayla birlikte eviniz aile yaşamınız veya aile büyükleriyle ilgili konular önem kazanabilir. Ev taşıma tadilat gayrimenkul alım-satım arifesinde olabilirsiniz. İş ve ev, gelecek-geçmiş konuları arasında dengeyi yakalamak bugünlerde kolay olmayabilir. Bazılarınızda evinizi güzelleştirme ya da daha güzel bir yere taşınma konularıyla meşgul olabilirsiniz. Uzak akrabalarla olan ilişkilerde ya da genel olarak yaşama olan bakışınız inançlarınız konularında, eğitsel uğraş ve akademik işlerde, yurt dışı bağlantılı işlerde çözümlenmesi, yeniden değerlendirilmesi gereken hassasiyet yaratan temalar var. Bulunduğunuz yeri, geldiğiniz noktayı, geçmişi hayata yaklaşımınızı sorguladığınız bir dolunay yaşayabilirsiniz.

Yükselen İKİZLER Dolunayla birlikte iletişim trafiğiniz yakın çevre ilişkileriniz ve seyahatleriniz hızlanıyor. Bekleyen sözleşmeler, taslak-fikirler, projeler gündeminizde yer alabilir. Zihinsel açıdan sizi meşgul eden yoran çok şey var. Yurt dışı bağlantılar, uzaklarla ilgili işler, inançlar, yolculuklar, basın-medya-yayıncılık veya akademik/eğitsel faaliyetlerin önem kazandığı bugünlerde daha samimi ve tarafsız olmaya bakın. Çözümlenmesi yeniden değerlendirilmesi gereken işbirlikleri sözleşmeler ortaklı işler parasal işler banka kredi ödemeleri… gündemde olabilir. İlerlemek için daha somut yeni ve pratik fikirler üretmeye bakın. Bugünlerde sizi endişeye düşüren belki de yüzleşmekten kaçındığını,z düşünce ve konuşmalar içinde yer alabilirsiniz.

Yükselen YENGEÇ Dolunayla birlikte para ve kaynaklar konuları önem kazanabilir. Sahip olduklarınızı, bütçenizi, gelir ve harcamalarınızı gözden geçirebilirsiniz. İşinizi geliştirme, gelir elde etme, kaynaklarınızı doğru kullanma artırma konularına odaklanabilirsiniz. Yine kendinize verdiğiniz değer ve önem üzerine odaklanabilir, ilişkileri işbirliklerinizi sorgulayabilirsiniz. Bu dönem süren projeleri ve iş ilişkilerini geliştirmeye, ilerletmeye, sorunları çözmeye odaklanın. Sınırlarınızı yeniden belirlemeniz gerekiyor olabilir.

Yükselen ASLAN  Dolunayla birlikte girişimlerinizi, kişisel plan ve hedeflerinizi, size keyif katan uğraşları yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Kendinizi ifade edebildiğiniz, bir şeyler ürettiğiniz, katkı sağladığınız işlere etkinliklere yönelmek ve işbirliği içinde olduğunuz kimselerle sınırları yeniden belirlemek için güzel zamanlar. Size keyif veren uğraşları, proje ve çalışmaları geliştirmek ve sunmak için de uygun zamanlar. Ancak ikili ilişkiler ve ortaklı işlerde daha dikkatli olmak gerekiyor. Karşı tarafla uzlaşmak ve iş-özel ilişkileri yürütmek bugünlerde oldukça stresli bir hal alabilir. Planlarınızı anlaşmaları ortaklıkları iş yükünüzü gündelik düzeninizi daha gerçekçi bir gözle yeniden değerlendirin.

Yükselen BAŞAK  Dolunayla birlikte hassasiyet içinde olduğunuz temalar ortaya çıkabilir. Hayatınızı yavaşlatmaya, şartları fazla zorlamamaya bakın. Duygularınızı anlamada dengelemede ve ifade etmede zorluk yaşayabileceğiniz birkaç gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi yükseltmeye gündelik düzeninizi yenilemeye ve daha çok sağlığınıza önem vermeye çalışın. Size keyif veren temalar uğraşlar, çocuklar, spor ya da sahne sanat çalışmalarıyla daha çok ilgilenmeniz, yeni uğraşlar içine girmeniz olası. Bugünlerde olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışın, daha esnek olmaya bakmalısınız.

Yükselen TERAZİ  Dolunayla birlikte sosyal çevre ilişkileriniz artarken bir yandan da yaşamdan keyif alacağınız etkinlikler organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Toplantılar grup faaliyetleri arkadaş görüşmeleri fikir paylaşımları öne çıkıyor. Üzerinde çalıştığınız konularda hangi aşamada olduğunuzu bugünlerde daha net görebilirsiniz. Yenilenmesi gereken planlar, henüz netleşmemiş işbirlikleri anlaşmalara odaklanabilirsiniz. Özellikle bu temalar ev alım satımı yenileme tadilat taşınma ile ilgili olabilir. Geçmişe ait meseleler ailevi konuları çözerek, bir gelecek planı inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Yükselen AKREP Dolunayla birlikte  iş ve yaşam planlarınıza ilişkin konular önem kazanabilir, yöneticiniz veya sizin açınızdan önemli olan kişilerle yapacağınız görüşmeler hızlanabilir. Size ilham veren harekete geçiren konu ve kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Fikirleri sözleşmeleri projeleri gelişen olaylar ya da edindiğiniz yeni bilgiler ışığında revize etmekte fayda var. Yakın çevre ilişkilerinde yazışma ve yolculuklarda, zihinsel açıdan sizi aktif kılan meşgul eden yoran sorgulatan çok şey var. Fikirlerinizi geliştirmek, sunmak, daha iyisini ortaya koymak için bolca çalışabilirsiniz. Bazılarınız için terfi zam iş değişikliği gibi konular gündemde olabilir.

Yükselen YAY Dolunayla birlikte eğitmenlik, kişisel gelişim faaliyetleri, akademik çalışmalar, yurt dışı işler-ilişkiler, hukuksal konular, yolculuklar, yayıncılık, medya ve reklam çalışmalarına yönelik işlerinize odaklanmanız gerekebilir. Bu alanlarda daha önce yaptığınız çalışmalar varsa onları yeniden değerlendirmeye detaylandırmaya bakın. Eğitsel ve zihinsel çalışmalar, araştırmalar, sunumlar, yolculuklarınız bu dönem hızlanabilir, verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Yine parasal konular harcamalar işe ait finansal konular bugünlerde dikkat çekiyor. Bütçenizi planlarınızı yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Riskleri yeniden ölçüp biçin.

Yükselen OĞLAK  Dolunayla birlikte sahip olunan ortak değerler, gelirler ve harcamalar konusu öne çıkıyor. Bekleyen kredi miras borç-alacak işleri sonuçlanabilir. Varsa borçlarınızı ödeme-alacaklarınızı kira-vergi-miras-nafaka işlerini düzenleyebilir, muhtemel riskleri yeniden inceleyebilirsiniz. Birkaç gün boyunca hassasiyet yaratan, sorun çıkaran temalarla ilgilenmeniz kendiniz düşünceleriniz ile yüzleşmeniz gerekebilir. Parasal kaynaklarınızı harcama ve gelirlerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Riskleri yeniden ölçüp biçin.

Yükselen KOVA Dolunayla birlikte hedeflerinize kendinize daha çok odaklandığınız bugünlerde ikili ilişkilere, eşinizle ilgili konulara, ortaklı işlere, işbirliklerine de önem vermelisiniz. Daha etkin iletişim kurmaya, kendinizi hassasiyet içinde olduğunuz konuları daha iyi ifade etmeye bakın. Diğerlerini dinlemek, geçmişe ait sorunlarla ve kendi düşüncelerinizle yüzleşebilmek bugünlerde oldukça önemli. İlişkilerde veya anlaşmalarda üzerine yeniden düşünülecek detaylandırılacak karanlıkta kalan temalar var. Ancak bir yandan da yavaş ilerleyen, netleşmemiş konular önünüzü görmenizi engelleyebilir. Daha sakin sabırlı olmaya bakın.

Yükselen BALIK  Dolunayla birlikte günlük işleriniz koşuşturmalarınız artabilir. Gündelik yaşamda ve iş yerinde, iş ilişkilerinde düzenlenmesi organize edilmesi çözülmesi gereken şeyler öne çıkabilir. İş yaşamında ya da yürüttüğünüz işlerde geldiğiniz noktayı, projelerinizin gidişatını görebilmek için çok uğraş verebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız konulara, özellikle başkalarından destek aldığınız konularda, istikrar kazandırabilir somut adımlar atabilirsiniz. Ancak bazı yükselen balıklar, kontrol dışı gelişen gecikmeler engeller nedeniyle zorlu bir hafta geçirebilirler. Veri akışına, edindiğiniz bilgilerin doğruluğuna, yazışmalara dikkat edin. Kişisel olarak enerjinizin de düşük olabileceği bu dönemde, beslenmenize dikkat edin.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle