25 Mayıs Yeniayı ve Etkileri

25 Mayıs Yeniayı ve Etkileri

1000 800 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

25 MAYIS YENİAYI VE ETKİLERİ

Güneş 20 Mayısta İkizler burcuna geçecek, hemen sonrasında 25 Mayıs gecesi 22.44’te Yeniay ikizler burcunda doğacak ve Güneş 20 Haziran’a kadar burada kalacak…

Güneş ikizlerdeyken, mevsim bahardan yaza doğru geçerken, “ne düşünüyorsan sen o’sun” sözünün büyüsünü yakalamak daha kolaylaşır. Aklınızda neler var, kendi içinizde en çok neyin konuşmasını yapıyorsunuz? bir düşünün. Hazır iletişim gezegeni Merkür boğada (üretme), mücadele gezegeni Mars ikizlerdeyken (düşünceler için savaşma); zihninizden geçenleri hayata geçirmek adına yeni adımlar atabilirsiniz. Düşüncelerinizi konuştuklarınızı somut hale geçirmek, hayata katabilmek için (Satürn Uranüs üçgeni aktifken) bu yeniayı değerlendirin. Kalbinizden geçeni ifade etmek (kuzeyaydüğümü aslanda), sözleri gerçeğe dönüştürmek için eyleme geçin! Bunu yaparken, yani düşüncelerinizi gerçeğe dönüştürmek için emek harcarken elbette Satürn’ün ikizler burcundaki Mars’ın tam karşında olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Bu zorlayıcı durumu, avantaja çevirebilmek için yapabileceğimiz bir şeyler olmalı! Bir yandan hayatın içindeki günlük işler, görevler, meseleler, insanlar yani hayatın kendisiyle uğraşırken bir yandan da hayata şahitlik edebilirsiniz. Yaşamda sürekli bir çaba ve kontrol içinde olmaya çalışmak, zihninizi ve bedeninizi yorar. Onun yerine, ihtiyacınız olana şimdiye şuanda önünüzde olana odaklananın ve enerjinizi doğru kullanın. Dağılmayın, iyi odaklanın çünkü ikizler enerjisi rüzgara benzer… savrulur durur, sürekli hareket halindedir, durmak bilmez. Satürn de tam tersine akışı durdurur, engeller ve yavaşlatır. Bu da sizi somut bir şeyleri üretmekten alıkoyabilir. Dolayısıyla, bugünlerde çemberin hem içinde hem dışında kalmaya özen gösterebilirsiniz.

Seminerler düzenlemek, öğrenmek, yaratıcı tarafınızı harekete geçirmek, tasarlamak, yazmak, çizmek, aktarmak için çok verimli bir aydayız. Her bireyin kendine has ifade ve düşünme şekli vardır. Sizin ki nasıl, içinizdeki ses ne diyor, söyleyecek neyiniz var. Onu keşfetmeye odaklanabilirsiniz. Daha maddi boyutta ise, anlaşmalar yapmak, ticari işler/ilişkiler kurmak, proje geliştirmek, reklam-pazarlama-yayıncılık çalışmalarına hız vermek için bu yeniayı kullanın.

Sözün özü, bu dönemi hem kendi iç dünyanızda hem de dış dünyada neler olup bittiğini anlamak ve fark etmek için kullanabilirsiniz. Bugünlerde aklınız en çok ne ile meşgul, merak içinde olduğunuz, öğrenmeye ya da anlatmaya çalıştığınız konular neler, kimlerle fikir alışverişi içindesiniz, gündeminizi ne oluşturuyor, neler öğreniyorsunuz/duyuyorsunuz, kulağınızı tıkadığınız şeyler var mı, söylenenleri dinliyor musunuz yoksa sadece konuşuyor musunuz, yakın çevrenizde neler olup bitiyor, neler konuşuluyor ya da gizleniyor? bir bakın. Aradığınız şeyi bulabileceğiniz yerde mi arıyorsunuz; kaynaklarınız sağlam mı, doğru mu, işe yarar mı? Hazır Güneş, “sağlıklı merak” geliştirmekte hünerli olan ikizlerde iken bolca soru sorun, bu ay 🙂 öğrenecek ve paylaşacak çok şeyimiz var.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,