28 Ekim Akrep Burcu Yeniayı

576 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

28 Ekim pazartesi sabahı saat 6.38’de akrep burcunda yeniay var. Üzerine ne çok koşuluyor değil mi? Kara bulutlar altında onca aşılanmış kaygı ile beraber nasıl bir kasım ayı geçireceğiz bilemiyorum :)) Şu bilgiyi aklınızdan hiç çıkarmayın; yeniaylar başlangıçları harekete geçmeyi anlatır. Yenilik ve cesareti beraberinde taşır, hangi burçta olduğuna bakmaksızın. Asıl mesele adım nasıl atmanız gerektiğinde gizli!  Akrep, temkinli ve kontrollü bir enerjidir. Öyle pat diye aklındakini hemen yapmaz, ağzından laf çıkmaz. Bekler, uygun zamanı kollar, koşulları yoklar, ölçer biter, kendine yardımcı olacak insanları ve kaynakları seçer, tüm olumsuz olasılıkları hesaplar, kimden fayda kimden zarar geliri düşünür. Çünkü sürprizi hiç sevmez. Kolay kolay beklenmedik yerden gol yemez, o hesabını çok önceden yapmıştır zaten. Malum böyle yol alınca insan bir yanıyla sürekli olarak negatiftedir, güvensizdir, temkinlidir, akışta hiç değildir. Aslında canı yansın istemez, tüm hesabı ve beraberinde taşıdığı yük bundandır.

Hepimiz zaman zaman böyle yol almayı deneriz. Ama bu aralar yapmayın. Akrep burcunda yeniay doğarken tam karşısında Uranüs bekliyor olacak. Yani üzerinde akıl yorup ince hesaplar yaptığınız konularda evdeki hesap çarşıya uymayacak. Karanlıkta kalan konular aydınlanacak. Bugünlerde ne kadar kontrollü ve tedbirli olur, kendinizi saklar ve gizlerseniz o kadar riske girersiniz. Biriyle tanışırken, bir işi çözerken, alış veriş yaparken, konuşurken bir yanımız çoğu zaman ince bir hesap içindedir. Herkes daha çok faydanın peşinde; daha ucuzu daha güzeli daha kolayı kestirmesi… bu hesap ve beklentiler hiç bitmez. İnce hesaplarla yol almayın, niyetinizi biraz belli edin. Bu sizin için çok zorsa o zaman bir başkasını maniple etmeden, etkilemeden işlerinizi yoluna koyun. Bilin ki karşı tarafta aynı hesapta olabilir, bu sizi şaşırtmasın.

Diğer taraftan akrep oldukça derin tutkulu ve çokça duygu biriktiren bir burçtur. Onu bir evin ışık girmeyen bodrum katına benzetebiliriz. Ya da çürümüş yok olmaya tutmuş ama köklerinden bir türlü ayrılmayan bir ağaca. Akrep kabullenmenin ve bırakmanın mevsimidir. Öyleyse bu yeniayla birlikte alışkanlıkları, sizi kaygılandıran korkutan konuları, sırları, kendinizde sevmediğiniz alışkanlıkları bırakmayı deneyin. Uranüs ile birlikte doğan yeniay özgürleşmenizde size çok yardımcı olabilir, hem de beklemediğiniz kadar. Diğer taraftan biriken duygu ve öfke beklenmedik şekilde ortaya çıkabilir, incitici olabilir. Bu zamanlar psikolojik danışmanlık almak, ruhsal veya fiziksel olarak detoks yapmak, eskileri toparlayıp atmak, karanlıkta kalan ne varsa aydınlatmak için çok uygundur. Siz de yer etmiş bir türlü unutamadığınız konuların defterini kapatmak, mümkünse onlarla yüzleşmek için de.

Tüm bunlara ek olarak 31 Ekim’de başlayıp 21 Kasım’da sona erecek olan Merkür retrosu var. hani bazen deriz ya; durmak istiyorum çok yoruldum düşünmekten koşuşturmaktan diye, şimdi tam zamanı. Merkür geri giderken yavaşlamaya bakmalıyız. Özellikle belli bir konu hakkında söz veya imza vermekten kaçınmalıyız. Seyahatlerde dikkatli olmalı, unutkanlık yaşamamak için çift dikiş gidebiliriz. Geri giden Merkür, bizleri daha önce geçtiğimiz yollara götürecek. Geri vitese atılmış bir araba gibi aynı yoldan tekrar tekrar geçeceğiz. Arada park edip duracağız. Ta ki 21 Kasıma kadar istediğiniz hızda yol alamayabilirsiniz. Bunu bilin ve hazırlığınızı yapın. Eksikleri tamamlayın. İhmal ettiğiniz ötelediğiniz işlere odaklanın. Daha çok araştırma yapma veya zaman geçirme fırsatım olsaydı dediğiniz konuları alın gündeminize. Durduk yere kötüyü düşünmeyin, vesvese yapmayın. Yüklerinizden ağırlıklarınızdan kurtulduğunuz, biraz durma dinlenme fırsatı yakaladığınız bir yeniay dilerim.