Terazi Burcunda Yeniay, 28 Eylül 2019

Terazi Burcunda Yeniay, 28 Eylül 2019

1024 768 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

TERAZİ BURCUNDA YENİAY, 28 EYLÜL 2019

28 Eylül Cumartesi akşamı 21.26’da terazi burcunda yeniay var.

Ben her dolunay ve yeniayda, gökyüzüne bakmadan önce kendime şu soruları sorarım. Şimdi neyin zamanı? Doğacak olan ne? Hangi konularda seçim yapmalıyım? Neyi geride bırakmalıyım?

İlişkileri işbirliklerini, aşkı sevgiyi, uyumu, güzeli, barışı anlatan bir burçta doğan bir yeniay ile birlikte siz neye başlamak isterdiniz? Hayatınızın hangi alanında denge yaratmaya ihtiyaç var? İlişkilerinizde alma-verme dengesi sizi memnun ediyor mu? Neyi güzelleştirmek istediniz? Görmekten duymaktan rahatsız olduğunuz şeyler neler? Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar ve onlarla ne yapmak istediğinize dair düşünce egzersizinden sonra gelin gökyüzüne bakalım.

Yeniay, hem kendimiz ve hem de ikili ilişkilerimizde daha derin ve yoğun bir paylaşım imkânını bize sunuyor. İster iş ister özel ilişkilerimiz olsun, her şey önce kendimizle nasıl ilişki kurduğumuzla başlıyor. Belki işe önce buradan başlamalıyız. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz “öz şefkatli farkındalık” kavramı bence bugünlerde incelemeye ve uygulamaya değer olabilir. Sosyal ve ikili ilişkilerde ise, bu dönem duygusal olarak alma-verme, ilişki kurma-yürütme alışkanlıklarımıza dikkat etmeliyiz. Dürüstçe sevmek, gerçekten paylaşmak veya açılabilmek, birinin karşısında çırılçıplak kalmak, kırgınlığını ifade edebilmek, suçlamadan tartışabilmek, ilişkilerde yaşanan sorunlarla yüzleşmek zamanındayız. Yeniayda her ne kadar Venüs kendi yönettiği burç (bu astrolojik açıdan olumlu ve iyi kabul edilir) olan terazide olsa da onu bekleyen zorlu bir Plüton açısı var. Bu karşılaşma illa ki yüzleşmeyi ve dönüşmeyi beraberinde getirir. Evdeki hesap çarşıya uymaz, terazi bir türlü doğru tartmaz ve her iki tarafta artık bu anlaşmazlığı görmezden gelemez. Kısaca bugünlerde bardağın dolup taştığına şahit olacağız. O yüzden duygularınızı, beklentilerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Sorun veya huzursuzluk yaratan konularla yüzleşin ve ilişki kuruş bicimizi yenilemeye bakın.

Aynı zamanda bugünlerde kurduğunuz ilişkiler ve sosyal çevrenizi güç kazanmak, yeni bağlantılar kurmak içinde kullanmayı arzu edebilirsiniz. Burada “kazan-kazan” dengesine dikkat edin. Samimi ve dürüst davranın. Aldığınız kadar veremeyecekseniz eğer sözler vermeyin ya da bu açığın karşı taraf tarafından kabul edildiğinden emin olun. Yoksa ilerde yaşanacak bir çatışmaya, çıkar anlaşmazlığına meyil verebilirsiniz. Aynı dengesizlik sizin aleyhinize de olabilir elbette. Ben, almadan vermek Allah’a mahsustur deyimini hiç sevmesem de maalesef tüketim toplumunda işler böyle yürüyor. Ne ürettiğiniz ya da nasıl bir değer yarattığınızdan çok, kime ne kazandırdığınız işbirliklerinin temelini oluşturuyor. O yüzden bu hesabı yaparken sizi zorlayacak ilişkilere girmemeye bakın.

Ekim ayında bitmeyen bir pazarlık içinde bulabilirsiniz kendiniz. Birileriyle görüşmek, kendinizi anlatmak veya dert dinlemek söz konusu olabilir. Eğer ilişki kurma biçiminizden ve ilişkilerinizden memnun değilseniz, kaçmayın, onları sürmesini sağlayacak bir biçime sokabilir veya bitirebilirsiniz. Eski yaraları sarmak, kangren olan parmağı kesmek veya aslında yara yok, acımıyor deyip görmezden gelmek… Tüm seçenekler sizin elinizde. Unutmayın bir sonraki terazi yeniayı tam bir yıl sonra. Büyüten sizi besleyen ilişkiler yerine yüzeysel ve öylesine ilişkiler ağını 2020 boyunca sürdürebilirsiniz. Yeniayın güçlü ve güzel dengeleri beraberinde getirmesi dileğiyle,