Kova Burcunda Dolunay, 15 Ağustos 2019

Kova Burcunda Dolunay, 15 Ağustos 2019

960 500 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

KOVA BURCUNDA DOLUNAY, 15 AĞUSTOS 2019

Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için!!!

15 ağustos Perşembe günü saat 15:29 da kova burcunda dolunay var. Kova burcu elinde, iki ucu açık, bir kovanın yukardan aldığını aşağıya verdiği hoş bir sembolizmayla ifade edilir. Paylaşan dağıtan veren bir tablodur bu. Çoğumuzun özlem duyduğu ama hayatın çetrefilli akışında yapmaya fırsat veya güç bulamadığı bir niyet gibi. Zenginden alıp fakire vermek, ihtiyacı olana yardım etmek, eşitliği adaleti sağlamak, doğayı korumak için tüketimi azaltmak….

Aslan burcundaki Venüs’ün Güneşten yandığı, Mars ve Merkür’ün de aynı burçta hareket ettiği bugünlerde karşıt burç olan kova burcunda doğan dolunay, bu konularda bizi biraz köşeye sıkıştırıyor. Karşıtlıklar çoğu zaman bir çekişmeyi, “arada kalmak” hissini beraberinde getirir. Bir konuyu değerlendirmek, ölçüp biçmek ihtiyacını doğurur. Konu her neyse kesinlikle öylesine ele alınmaz, üzerinde bir durup düşünmek tartıp biçmek ihtiyacı hissedersiniz.

Kova burcu sağduyu ile ilgilidir. Tek başına değil birlikte ve karşılıklı kazanmak, birlikte mücadele etmek, birileri veya bir amaç için emek vermekle ilgilidir. Aslan ise daha çok kişisel meseleler, egomuzu besleyen bizi öne çıkaran hatta tek taraflı kazanca dayanan yönetmeye dayalı konularla bağlantılıdır. Durum böyle olunca kişisel çıkarlarımız ile diğerlerinin faydası arasında, sağduyu ile benmerkezcilik arasında sıkışıp kalabiliriz. Dolunay kova burcunda doğduğu için bugünlerde önünüze çıkan meselelere olabildiğince tarafsız yaklaşmalı ve konuları insanı açıdan ele almalısınız. Her ne kadar aslan burcundaki kişisel gezegenler (Merkür, Venüs, Mars) burada olsalar ve ateşimizi durmaksızın harlasalar da!

Örneğin dünyaca ünlü bir piyanist olan (aslan) Fazıl Say, kaz dağlarındaki probleme kamuoyunun, ülkenin ve dünyanın dikkatini çekebilmek adına (kova) ücretsiz bir konser verecek. On binler kişisel çıkarları için değil doğa için yarınları için bu etkinliğe katılacaklar. Elbette birçoğumuz Fazıl Say kadar güçlü kudretli değiliz. Fakat bizim de özel yaşamımızda gücümüzü başkalarının yararına kullanabileceğimiz fırsatlar yaratabiliriz. Problem yaratan konulara yepyeni bir bakış açısı katarak çözüm getirebiliriz. Önce ben değil, biz demenin zamanındayız. Bizim dışımızdaki insanların en az biz kadar önemli olduğunu unutmadan, ilişkilerimizi ve hayatımızı gözden geçirebiliriz. Hayatın merkezine kendinizi koymanızda bir sakınca yok fakat diğerlerinden eşiniz, çocuğunuz, çalışma arkadaşınız, komşunuz vb.onlardan bunu beklemeniz sorunun kaynağı olabilir.
Aynı zamanda şuanda üzerinde çalıştığınız veya gündeminizi meşgul eden konulara tersten bakmak, denememiş yeni yol ve yöntemler denemek, biraz beyin jimnastiği yapmak için süper bir hafta.

Dolunay gönlünüzü ve hayatınızı hafifleten, anlam katan güzellikleri beraberinde getirsin dilerim.