Venüs Yanıyor

Venüs Yanıyor

512 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

VENÜS YANIYOR

Yüksek çekim gücü ve yarattığı muazzam manyetik alanı ile kendi dünyamızı yaratmamıza izin veren Güneş, ağustos ayı boyunca Venüs’le çok yakın olacak. Bu yakınlık beraberinde bazı değişimleri de taşıyor elbette. Astrolojinin prensibine göre, güneşe en yakın olan gezegen bizim için çok kıymetlidir. Benliği, egoyu, kimliğimizi ifade eden güneş yakınında olan gezegenden etkilenir. Onu kendine katmak ister. “ onunla var olmak” ve kendini yenilemek ister. Elbette söz konusu güneşimiz olunca bu etkileşim hem yapıcı hem de yıkıcı olabiliyor. Onun ışığı büyüklüğü altında, güçlü ve dimdik kalmak pek mümkün değil. Biraz eriyeceğiz, yanacağız, kavrulacağız sonunda olacağız…

Bir süredir Venüs’ü akşam yıldızı olarak göremiyorduk. Güneşten önce batıyor ve doğuyordu. Şimdi güneşi yakalamanın telaşında, çok yakında onu geçecek ve yeniden geceleri semalarımızı aydınlatacak. Venüs 12-15 ağustosta güneşi yakalıyor ve yakın takip aslanın 19 ve 23. dereceleri boyunca devam ediyor. Tam kavuşum ise ayın 14’ünde gerçekleşiyor, hemen ardından bir gün sonra kova burcunda dolunay doğuyor.

Venüs; aşkı ilişkileri hayatın zevk ve güzelliklerini değer verdiklerimizi sanatı ve parayı sembolize ediyor. Dostlar sevgili veya eş sosyal ilişkiler arkadaşlıklar… bir şekilde içimizdeki iyiyi ve kötüyü açığa çıkarmaya vesile olacaklar diyebiliriz. Gerçekte ne kadar dengedeyiz, ilişkilerimizde uyumu ve eşitliği nasıl yakalıyoruz. Keyfimiz kaçınca neler yapıyoruz? Başkaları ile ne kadar uyumluyuz, yeterince hoşgörülü ve esnek miyiz? Parayı ne için nasıl kullanıyoruz? Aslan burcunda gerçekleşen kavuşum, bencil yanlarımızı, talep eden isteyen tarafımızın ateşini kesinlikle harlayacaktır. Tanıdığınızı sandığınız insanların hatta kendinizin “hep bana” dediğini görünce şaşırmayın ve sakın görmezden gelmeyin. Aynı zamanda yeteri kadar yüreğimizdekileri dökemediğimizi, yalnız ve dayanıksız hissettiğimizi anlayabiliriz. Sırf gösteriş olsun diye sürdürdüğümüz harcamaları, bize değer kattığına inandığımız fakat samimi olmayan ilişkileri fark edebiliriz. Tüm bunlar ilişkiler arenasındaki hakiki yüzleşmeleri açığa çıkaracak. Sonuçta, burçların en yüreklisi aslan mevsimindeyiz. 

Olumlu anlamda ise, sosyal açıdan yeni insanlarla tanışmak, ilişkiler kurmak, yüreğimizi açmak ve hayattan keyif almak için fırsatlar yakalayabiliriz. Evlilik, ortaklık teklifi alabiliriz. İlişkilerimizi güçlendirebilir ve kişisel anlamda ilişkilerdeki değerimizi artırabiliriz. Güneş bir yandan bizi (egomuzu) yakarken bir yandan da ışığımızı parlatmamız için yeni olasılıklar sunmaya devam eder. Onları yakalamanın yolu, en başta kendi değerimizi  ve gücümüzü fark etmekten geçiyor. Sonrasında his ve duygularımızı ifade ederek ilişkileri dengelemek mümkün olabilir. Dengeli ilişkiler ve sosyal bir hayat yaratmak için, yalnızlık ve değersizlik korkumuzla yüzleşmeliyiz. Özellikle aslan, kova, boğa ve akrep burçlarının 19-23 dereceleri arasında gezegenleriniz varsa, ağustos ayının size sunduğu en büyük kazanım bu olacaktır. Ne demiş Mevlana, “hamdım piştim yandım” ve böylece olgunlaştım.

sevgilerimle,