17 Temmuz 2019 Ay Tutulması ve Etkileri

17 Temmuz 2019 Ay Tutulması ve Etkileri

268 188 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

17 TEMMUZ 2019 AY TUTULMASI VE ETKİLERİ

Bu hafta bizi bekleyen zorlu bir ay tutulması var. 17 Temmuz  çarşamba gece yarısında!

Gökyüzünde gezegenler karşı karşıya dizilmiş durumdalar. Yoğun bir çekişme ve zıtlaşma halindeler, tıpkı halat çekme oyununda olduğu gibi yerlerini almış bekliyorlar. Yalnız burada, gerçek hayatta, yere serenin asıl kazanan olmadığını söylememem şart! Mesele galip gelmek, rakibi alaşağı etmek değil. Mesele dengede kalmak. Mevcut durum veya önümüzdeki günlerde sizi bekleyen tablo her ne kadar zor olursa olsun ona sahip çıkmak. Koşullar süreç ve insanlarla yüzleşmek. Ayak dirememek, geçiştirmemek!

Ay tutulmaları, dolunay zamanlarında gerçekleştiğinden beraberinde yoğun bir farkındalık getirir. Bir haber gelir, beklenen olur veya beklenen olmaz. Ama illaki ortaya bir şey çıkar. Fikir sahibi olursunuz, artık beklenecek bir şey kalmaz. Tutulma oğlak burcunda ve gökyüzünde Satürn’ün inanılmaz bir üstünlüğü var. Satürn oğlak burcunu pek sever bu bir bakıma güzel bir haber fakat onun gücünü olumsuz açıdan besleyen bir dizi faktör de var. Popüler tabiriyle karanlık yanı ve yıkıcı tarafını uyandıran bir kıvılcım var ortada. Bu haliyle yeni bir düzen kurmak, sorumluluklarını yerine getirmek, yapıcı ve güvenilir olmak yerine yıkıcı ve kırıcı olabilir. Yeni bir kapı açmak yerine, olanları kapatabilir veya sizi önünde sıraya sokar, bir bekletir.

Zaten istediği de bir hayali, yuvayı, işi, hayatı, planı kurmak geliştirmek değil! Kangren olan parçayı kesmenin derdinde. Sorunu kökünden kesip atmanın peşinde. O yüzden bir süredir kendinize güvenli bir alan ve çevre yaratın, diye uyarılarda bulunuyorum. 2019 başından bu yana ama özellikle haziran ayından bugüne yolunda gitmeyen, yük olan bir veya birkaç olayla ile yüzleşmiş olabilirsiniz. Şimdi aksiyona geçmek için ihtiyaç duyduğumuz o enerjiyle karşılaşacağız. Elden ne gelir ki, başa gelen çekilir diyeceğiz ve gerçekçi olacağız. İdari etmek, hoş görmek, görmezden gelmek artık pek mümkün olmayacak. Parasal ve finansal konular, ebeveyn-aile ilişkileri, yaşlılar, sağlık problemleri yaşayanlar, kurumsal çalışmalar içinde olanlar, devlet ile işi olanlar, belli süreli iş ve anlaşmalara imza atmış olanlar… bu konularda hoşuma gitmeyen ama topu döndürdüğüm çok şey var diyorsanız, hayat size engel çıkarmadan siz sorunları çözmenin yollarını arayın. Ölçüsüz hesaplar yapmayın, kolaya kaçmayın.

Oğlak burcu gerçeği sever, duygusallığı romantizmi değil. Nettir keskindir ve katıdır. Somut adımlara, rakamlara, planlara bir yol haritasına ihtiyaç duyar. “Check list” yani yapılacaklar listesine bayılır. Önümüzdeki 6 ay boyunca niyetleri, romantik dilekleri bir kenara bırakın. Elinize kağıt kalem alın, mevcut durumunuz ile sizi bekleyen olasılıkları alt alta yazın. Bu konu sağlık, aşk-ilişkiler, iş yaşamı, çocuklar, eğitsel işler gb birden fazla alanla ilgili olabilir. İlerlemek için yapmanız gerekenler listesini çıkarın. Tutarsız yarasız olanları, dikkatinizi dağıtanları, yoldan çıkaranları eleyin. Aynı zamanda vazgeçmeniz gerekenleri de! Sonra bana teşekkür edersiniz.

Ek olarak, yakın ilişkiler ve işbirlikleri konuları, yaz ayları boyunca oldukça dalgalı seyrediyor. Venüs, bu tutulmadan en olumsuz etkilenen gezegenlerden. Dolayısıyla insanların, isteseler de, size kolaylık ve destek sunmaları mümkün görünmüyor. Daha çok uzak düşmek, ayrı kalmak söz konusu olabilir. İlişki anlaşma ortaklık veya evlilikleri yürütmenin yani işin kurumsal tarafının ağır bastığı bir dönemdeyiz. İyi günde ve kötü günde kısmının ikinci bölümündeyiz. O yüzden yapılacaklar ve elden gelmeyenler listenizin hazır olması çok kıymetli.

Güzel dileklerimle,