Yay Burcunda Dolunay, 17 Haziran 2019

Yay Burcunda Dolunay, 17 Haziran 2019

640 654 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

YAY BURCUNDA DOLUNAY, 17 HAZİRAN 2019

17 haziran pazartesi günü olgunlaşacak olan Yay burcu dolunayı, öğle saatlerinde gerçekleşiyor. Haftanın ilk gününe merakla başlıyoruz. İlgimizi çeken merakımızı uyandıran bizleri, daha çok araştırmaya okumaya konuşmaya hatta yollara düşmemize sevk eden bir dizi olay gelişebilir yeni haftada.

Bugünlerde içinizde veya dışınızda yükselen farklı seslere açık olmaya bakmalısınız. Yay burcu, hayata kocaman bir pencereden bakan iyimser bir burçtur. Hayatta her şey olabilir, bir hal çaresi bulunur ona göre. Seyyahlar üstatlar gönlü ve zihni geniş insanlar, büyük kahkahalar atanlar, dolu dolu yaşayanlar daha çok bu burçtan çıkar. Doğum haritanızda yay ve Jüpiter vurgusu çok ise, sizde bu gruba dahilsiniz demektir. Onlar daha büyük soruların peşindedirler. Öteye uzağa gitmek, görmek anlamak, deneyimlemek arzusundadırlar. Kaygıdan korkudan çok merak ve heyecan hissederler bilinmezler konusunda. Şimdilerde gökyüzünün bize yaptığı davet de bu yönde. Yola koyulmak, yeniliklere açık olmak için doğru zamandayız. Diğer taraftan, Merkür Mars’ın hassas yengeç burcunda birlikte hareket etmesi, Satürn Güney ay düğümü ve Pluto üçlüsünün de onların karşısında” duvar örmesi” meselesi var. Böyle zamanlarda bir yanımız risk almaya ya da o çağrının peşinde gitmeye hazırken diğer yanımızda işlerin yolunda gitmeyeceği meselesine odaklanır. Kesin başıma bir iş gelecek, der. Belki de en kötü ne olabilir , sorusunu kendinize sormalısınız. En kötü ne olabilir ki?

Bir ayağınız özgürken diğeri bağlanmış gibidir. Bu olacaklardan doğan korku mu yoksa yol almanıza engel olan yükler mi bilemiyorum ama bir çelişki içinde olmanız mümkün görünüyor. Hassasiyetlerin, duygusallığın artacağı günlerdeyiz. Özellikle hafta boyunca, gidemiyorum yapamıyorum sesimi duyuramıyorum gibi kelimeleri daha çok duyabilirsiniz. Bunlar fiziksel engeller ve aksaklıklar olabileceği gibi içinizdeki çocuğun ürkek sesi de olabilir. Ben engellerin ve önümüze çıkan taşların bizleri geliştirdiği ve olgunlaştırdığına inananlardanım. Bu sayede neyi ne kadar çok önemsediğinizi fark edebilirsiniz. Bu öylesine önemsiz bir konu mu yoksa uğrunda emek harcamaya değer bir mesele mi? Ne kadar risk alabilir, bilinmeze gidebilirsiniz? Sizi üzen ya da yoran insanlar için ne kadarını yapar veya yüklenirsiniz? Kendinizi güvende ve anlaşılır hissettiğiniz yerler nereler? Aslında limitlerimiz ve sınırlarımız ile yüzleşeceğimiz bir dolunay haftasındayız. Vesvese yapan, kaygı üreten, korkularınızı besleyen ile yüzleşmek için bu hafta çok uygun. Elbette ufak veya büyük tatsızlıklar çıkabilir. Ama sonunda dengeler yerine oturur. Bu dolunay, 2 Temmuzda gerçekleşecek güneş tutulması öncesinde çok kıymetli. Sizin için kıymetli olanı anlayıp ona sahip çıkmak ve yola devam etmek için bugünlerde gözünüz gönlünüz açık olsun.

Astroloji ile yakından ilgilenenlere ise bir ipucu vereyim; doğum haritalarında yay burcunun düştüğü ev konularına odaklanabilirler. Olayların gelişeceği yer daha çok burası. Ona kaynak olan ve yüzleşmek gereken meselelerse yengeç ve oğlak burcunun düştüğü evler olacak. Havuzu besleyen, musluğun durmadan aktığı, kapanmayan yer burası 🙂 taşkınlığın yaşandığı yer ise, yay burcunun olduğu yer!

sevgilerimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog