3 Haziran İkizler Yeniayı

3 Haziran İkizler Yeniayı

1024 576 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

3 HAZİRAN İKİZLER YENİAYI

Tatil haftasına ikizler yeniayı ve beraberinde gelen hızlı bir gündem ile başlıyoruz. 3 Haziran pazartesi günü öğlen 13.01’de ikizler burcunda doğacak olan yeniay ile birlikte; yepyeni seyahat ve eğitim fırsatları yakalayabiliriz. Üzerine konuşacak, fikir sunacak, paylaşacak, peşinde koşuşturacak birden fazla meselemiz doğabilir. Beklediğimiz o dingin tatil havası yerini, oradan oraya koşuşturduğumuz ya da çenemizin bir türlü kapanmadığı günlere bırakıyor.

Olumlu anlamda, gündelik hayatta yaşam kalitemizi artıracak ve zihnimizi süsleyecek çeşitli fikirler edinme fırsatını bulacağız. Keyifli doyurucu sohbetler yapabilir, yeni insanlarla tanışabiliriz. Şimdi öğrenmenin ve açık fikirli olmanın mevsimindeyiz. O yüzden haziran ayının ilk iki haftasında önünüze çıkan fırsatları değerlendirin. Bilginin peşinden koşun! Bilginin değerini hafife almayın. Söyleyecek sözleriniz varsa da ertelemeyin, içinizde kalmasın.

Diğer taraftan gündem böyle hızlı ve değişken olunca, bilgi kirliliğine maruz kalma ihtimalimiz yüksek. Doğru ile yanlışı, yalan haber ile gerçeği birbirinden ayırt etmek için ekstra çaba harcamamız gerekebilir. Kimin ne dediği, neyi nasıl anlattığı veya neleri kendine sakladığı bir hayli önemli. Bu ayın büyüsü, iletişim becerisini ne kadar doğru kullandığınızda gizli. Zamanın hızına, değişen gündeme yetişmeye çalışırken önemli kısımları atlamayın, boş vermeyin. Bugünlerde yaptım oldu diyerek, öylesine işlerle süreçleri geçiştirmeye, hafife almaya yatkın olabiliriz. Yeniayın önemli figürü Merkür, bu esnada ikizler burcunda fakat açısız olacak. Ay ise, güneşten hemen sonra Neptün ve Jüpiter ile açı yapıyor olacak. Yani bazı meseleler sadece konuşulabilir, üzerine fikir yürütülür, gündem yaratılır. Eyleme geçmek ve yol almakta ise zorlanabilirsiniz. Bir şeylerin havada asılı kaldığı fakat rüzgarında bol estiği birkaç haftalık süreç var önümüzde. Sapla samanı ayırt etmek, size uygun olan seçeneğe karar vermek için 17 haziranda gerçekleşecek dolunayı beklemek en iyisi. O güne kadar alternatifleri zenginleştirmekte fayda var. Böyle zamanlarda koşullar değişken olduğundan, sinirsel gerginlik ve zihinsel yorgunluk yaşanabilir. Fikirler sıkça değişir. Kararsızlık artar. Bolca açık hava ve dinlendiren egzersizler öneriyorum sizlere. Fırsatınız varsa denize girin, güneş alın, bol su için, yürüyüşler yapın, yolculuk edin, gezinin biraz. Dünyanızı genişletmeye bakın. Bırakın doğa sizi beslesin ve onarsın. Bayramınızı şimdiden kutlar, kıpır kıpır bir tatil dilerim.

Aylin ileri
Danışman Astrolog