9 Mart 2020 Başak Burcunda Dolunay

1024 676 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Yeni haftanın ilk gününe dolunay enerjisi ile başlıyoruz. Bu gece 20.47’de ona merhaba demek için gökyüzüne bakmayı unutmayın.

Dolunaylar, olayların veya fikirlerin büyüyüp geliştiği paylaşıldığı bir zamanlardır. Bir meseleyi katlayıp çekmece koyup, ‘sonra hallederim canım’ demenin zamanı değildir. Hele ki dolunay şimdi olduğu gibi başak burcunda gerçekleşiyorsa! Başak burcu, elemeyi ayrıştırmayı düzeni sembolize eder. Bugünün işini yarına bırakmaz. İşe yarar dişe dokunur işlerin ve ilişkilerin peşindedir. Akıl ve mantık yürütür, çok iyi bir gözlemcidir. O yüzden  zamanın ritmine uygun olarak bugünlerde her ne yapıyorsanız; o konuyu yapış veya düşünüş tarzınızı, rutinlerinizi irdeleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Dolunaylar sorgulamayı ikilemi ve çatışmayı beraberinde getirir. Ay ve güneşin karşı karşıya geldiğinde sorgu sual artar. Hafta boyunca hayatınızı ve ilişkilerinizi nasıl yönettiğinize bir bakın. Size veya başkalarına katkısı olmayan uğraş veya hedefleriniz varsa onlar dikkatinizi çekebilir. Evde işte özel yaşamda bahar temizliği yapmaya başlayabilirsiniz. Vicdan yaptığınız sizi zora sokan kararlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Birilerine yardım etmek, bakım vermek, yanında olmak gibi insani vazifeler gündeme gelebilir. Size hizmet etmeyen düşünce-alışkanlıkları geride bırakmak için harika bir haftaya giriş yaptık. Sağlık diyet beslenme spor eğitim uzmanlık-ustalık gerektiren işler ve bu konulardaki detaylar iki hafta boyunca bolca gündemimizde yer alacak. O yüzden hayatın ve zihninizin karmaşasında kendinizi kaybetmemek için bir durup bakın. Sizi oyalayan neler var etrafınızda? Onları nasıl elersiniz? Belki de bir konuda istediğiniz verimi veya faydayı yaratamıyorsunuz? Belki sağlığınız sinyal veriyor, görmezden geliyorsunuz? Vücudunuzun ihtiyaçlarına kulak verin. Merkür’de (dolunayın ertesi günü) geri hareketini noktalıyor, normal seyrine dönüyor. O halde işleri yoluna koymak, aksaklıkları gidermek ve iletişimi hızlandırmak için beklememize gerek yok.

Aynı gün Güneş, hayallerin ve umudun gezegeni Neptün ile birleşiyor. Bir şeyleri elemenin, daha iyisine yer açmak için son kullanma tarihi gelenleri bırakmanın tam zamanı olduğu doğru fakat Neptün’ün işin içinde olduğu durumlarda net olmak çok da kolay değildir. Dolunayın doğası gereği beraberinde getirdiği ikilemin varlığını es geçmeyelim. Bulanıklığın değişkenliğin çok olduğu birkaç gün geçireceğiz. O yüzden su akıp yolunu hemen bulamayabilir. Biraz dolanır, çamura bulaşır belki de bir kayaya çarpar ve hızı yavaşlar, kim bilir? Yani son kullanma tarihi konusunda kafamız biraz karışabilir. Acele etmeyin. Güneş balıkta Ay başak burcundayken, sadece mantık yürüterek verimli sonuçlar elde edemeyiz. Bilinmeyenin gelip kapımızı çalmasına izin verirsek, daha önce gözümüzden kaçan veya göz ardı ettiğimiz konularda farkındalık yaşayabiliriz. Biz gönüllü olmasak da bir şekilde hayat bize esrarengiz bir şekilde net bir bakış açısı kazandırabilir. Dolunay haftasında olayların gidişatının ne yönde olacağını sezebiliriz ancak bunları ‘siyah ve beyaz’ şeklinde ifade edemeyebiliriz. O nedenle ben asla bunu yapmam, bu asla olamaz demeyin. Gündemin sürekli değiştiği, bilgi akışının 7-24 sürdüğü bir çağda yaşıyoruz. Bugünden yarını planlıyoruz. Kendimize ait bir rutinimiz ve planlanmış bir hayatımız var, fakat gerçekte yarın ne olacağını bilmiyoruz. Neptün’ün gökyüzünde etkili bir pozisyonda olduğunda, karşılaştığımız insanları ve önümüze çıkan olayları görmek istediğimiz gibi değerlendirmekten kaçınmak önem kazanır. Gerçek ne? Asıl soru bu ve biz ona ancak adım adım ulaşabiliriz. Biraz daha esnek, özverili iyimser fakat hayalperest davranmayarak !

Sevgiyle,