23 Şubat 2019, Balık Burcunda Yeniay

664 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bugün akşam saatlerinde güneşi uğurlarken fırsatınız varsa ufka bakmayı unutmayın. Aynı anda doğan yeniaya merhaba diyeceğiz çünkü. Ay, güneş ile aynı derecede yer aldığından onu göremeyeceğiz, ta ki ondan biraz uzaklaşıp ışığını bize göstermeye başlayacağı 27 Şubat gününe kadar.

Ufukta batan güneşe (balıkta) hoşça kal derken tam aksi yönde ufukta yükselen başak burcu enerjisi yeniaya ev sahipliği yapıyor olacak. Astrolojiye göre yükselen burç bizim, batan burç ise diğerleri hakkında bir şeyler anlatır. İkili ilişkilerin, işbirlikleri ve paylaşımların, anlaşma veya fikir ayrılıklarının, dost ile düşmanın, yanında olan ile karşında olanın; özetle sana ayna tutanın hikâyesini anlatır bu eksen. Hayat yolculuğumuzda bize eşlik edenlerin doğasını anlamak için biz illa ki buraya bakarız.

Başak burcunu yöneten Merkür’ün de balık burcunda geri gittiği bugünlerde; odağımız kendimizden çok diğerleri olabilir. Belli bir tema üzerinde daha çok düşünecek, kafa yoracak ve sorgulayacağız. Bir şekilde eskiler, eski mevzular, eyvallah deyip vedalaşamadıklarınızla! Geçmişle barışmak ve onu orada bırakmak için bu hafta harika fırsatlar sunuyor. Özellikle 23-24 Şubat günlerinde Mars’ın güney ay düğümü ile birleştiğini de belirtmek isterim. Bu ikili geçmiş eylemleri aksiyonları önümüze getirebilir. Bu daha önce yaptığın bir eylemin olumlu yansıması olabileceği gibi “daha önce yapmıştın ve bir hataydı aynısını yapma” mesajını taşıyor da olabilir. Evet, önümüzde yeni doğan bir ay var fakat geçmişteki seçim ve olaylar tam olarak yenilenmemize izin vermiyor gibi. Sırtınızı dayayıp kendinizi güvende hissettirenleri veya diken üstünde olduğunuz yerleri, burada bir şey var ama ne dediklerinizi, özveri içinde ilişki kurduklarınızı, büyük bir özlem ile beklediklerinizi, size fazlasıyla şefkat ve ilgiyle yaklaşanları… Tüm bu ilişkileri anlatan çemberden bir adım dışarı çıkıp gerçekte ne olup bittiğini anlama şansınız olduğunu düşünmenizi istiyorum. Tıpkı gündüz gördüğümüz düşlere kısa bir ara vermek gibi. Sözlük anlamını bilmeyenler için, gündüz düşü, uyanık durumda olan kişinin kafasında yaşattığı, içerisinde çeşitli düşüncelerin, isteklerin, hayallerin ve çevresel gerçek olayların birbirine karıştığı canlı hayaller demek.

Gündüz düş görmek, bazen iyidir. Kendinizi iyi hissetmediğiniz veya ait olmadığınız yerlerden sizi kurtarır. Zihniniz başka şeylerle meşgul olur. Bazen ise sadece bir kaçışa hizmet eder, gerçekten ve andan uzaklaştırır. Bu ayrımı göz önünde bulundurarak bakın biraz çevrenize ve ilişkilerinize. Mevsim olarak balık burcu bitişi anlatır. Bahardan önce, doğanın uyanmaya başlamasından hemen önce gelir ve burçların sonuncusudur. Bu döngü sırasında geleceğe yönelik yeni planlar şekillenmeye başlar. Bir yandan da eskilere veda edilir; olmayacak olanlara, bitenlere yönelik bir sondur. Bu mevsimi karşılamak ve faydalanmak için, doğanın içinde zaman harcamaya gayret edin. Biraz spontane davranın, plan ve hedefleriniz olabilir, bir şeylerin peşinden çok koşturuyor olabilirsiniz gayet doğal. Fakat gündelik yaşamınızda biraz diğer olasılıklara kapı aralamayı deneyin. Çok ısrarcı olmayın. Doğada dağlar buzların eriyip gitmesine nasıl fırsat tanıyorsa sizde içinizde bir yerlerde katılaşmış olanın yitip gitmesine izin verin. Yeniay geçmişi geçmişte bırakıp, yeniyi tasarlamak için doğuyor unutmayın.

Sevgiyle,