9 Şubat 2020, Aslan Burcunda Dolunay

1024 768 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Dolunaylar hayatın içinde, süre giden gündelik akışımızda, görünür olmayan konuları ortaya çıkarması ile meşhurdur. Karanlıkta kalan ve/veya henüz olgunlaşmamış meseleleri gün yüzüne döker. Böylece karanlıkta bir şey kalmaz. Soru işareti yaratanlarla ilgili son dakika gelişmeler bugünlerde illaki kapıyı çalar. Böylece, Ay dolunay fazına ulaştığında, biz belli bir konuda aksiyon almaya, karar vermeye yöneliriz. Bir değerlendirme ve eleme süreci içine gireriz. Neyi sürdürüp devam edeceğimiz ile neyi hayatımızdan çıkarmak istediğimize karar veririz. Bu bir düşünce veya inanç olacağı gibi, kişisel bir mesele, alışkanlıklar, aşk yaşamı, kişi/kişiler veya bir proje olabilir.

Dolunay 9 şubat sabahı 10.33’de Aslan burcunda gerçekleştiğinden, gelişmelerin bu burç doğasında olmasını bekleyebiliriz. Aslan burcu yaşama sevinci, güçlü iradesi ve benmerkezciliği ile bilinir. Olumlu anlamda hayatımızda bazı konularda daha çok “ben” dememiz, kendimize ve arzularımıza öncelik tanımamız gerektiğini fark ettirecek olaylar içine çekilebiliriz. Merkür’ün de özverili balıkta hareket ettiği bugünlerde bazı konularda kişisel meselelerimizi diğerlerinden daha geride tutuyor ve erteliyor olabiliriz. Kendimizi önemsemeli ve bolca kucaklamalıyız. Ne de olsa kendimizi sevdiğimiz ölçüde başkalarını ve hayatı sevebiliriz, öyle değil mi?

Yaşam sevincimizi, içimizdeki çocuğu ve neşemizi artıracak, hayatı daha keyifli kılacak uğraşları hayatımıza sokabiliriz. Aşk hayatımız ve ilişkilerimiz konusunda bir değerlendirme içine girebiliriz. Ay’ın Mars ile olan keyifli açısı; duygularımızın kolayca ateşlenip etkilendiği bir dolunay yaşayacağımızı gösteriyor. Çekimin gücü hızlı kararlar almamıza, daha cesur hareket etmemize neden olabilir. Bizim olana sahip çıkmak yönünde koruyucu-sahiplenici bir adım atabiliriz.

Kişisel girişimler, size özel proje ve iş fikirlerini lanse etmek için bu dolunay oldukça destekleyici. Size ait olan’ ben yaptım’ dediğiniz uğraşlara öncelik verin. Eve yaşadığınız yere ait tasarım tadilat işleriniz varsa onlara da hız verebilirsiniz.

Güneş kovada Ay da aslandayken, arkadaşlar, iş arkadaşları ve gruplar içinde, sosyal faaliyetlerde bir adım önde olmak öncelik kazanmak isteyebilirsiniz. Bugünlerde ekipten biri olmak değil lideri olmak sizi daha çok mutlu edebilir. Aslında ilişkilerdeki dengede bir nevi tahterevalliye binmeye benzer. Belki yukarı çıkma sırası sizdedir belki de karşı tarafın yukarı çıkması konusunda cesaret vermeniz gerekiyordur. İhtiyacınız olan, önde olmak mı yoksa birilerinin öne çıkması konusunda destek olmak mı? bu konuyu bugünlerde bir düşünün!

Olumsuz anlamda ise, bazı meseleleri fazla önemsediğinizi aslında o kadar önemli olmadığını görebilirsiniz. Kişi ve süreçleri kişisel alıyor, boş yere inciniyor, gurur yapıyor, alınganlık gösteriyor olabilirsiniz. Bazen diğerlerini ve etrafımızda olup bitenleri sadece kendi bakış açımız ve önceliklerimize göre yorumlarız. Merkezde kalmakta, diğerlerinin bizimle aynı fikirde ve yolda olması konunda ısrarcı oluruz. Başkalarının düşünce ve duygularını fark edemeyebiliriz, gözümüz gönlümüz görmez olur. İsteklerimizi erteleyemez, sınırlarımızı doğru koyamayız. İsteklerimizin peşinden giderken diğerlerinin özgürlüklerini, sınırlarını zedeleriz. Dürüstlüğü ile tanınan aslan enerjisine uygun olarak, bugünlerde duygularınızı dürüst ve direkt ifade etmeye çalışın, samimi olun. Meseleleri bu yöntemle daha hızlı çözebilirsiniz. İnsanlar üzerinde etkili ve güveniliri bir intiba yaratabilirsiniz. Sevgiyle,