Balık Burcu Mevsimi Üzerine

Balık Burcu Mevsimi Üzerine

720 480 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

BALIK BURCU MEVSİMİ ÜZERİNE

Fedakarlık olmadan derinden sevmek imkansızdır.
it is impossible to love deeply without sacrifice, Elisabeth Elliot.

Önemli ve kıymet verdiğimiz şeyler için harekete geçme zamanındayız.  Ama nasıl ve ne şekilde?, asıl mesele de bu. Mars ve Venüs karesi 25 şubatta kesinleşti ve etkisini 4 Marta kadar hissedeceğiz. Aslına bakarsanız her bir veya iki ayda bir, iki gezegen birbirlerini görürler ve her temasta farklı bir konu için uyum, mücadele ya da çatışma halinde olurlar. Şimdiki zamanın meselesi; Balık ve Yay burcu eksenindeki mücadele olacak. Mücadeleniz sevgili, ideal, fikirler, değerler, çocuklar, arkadaşlar, bir uğraş, doğrular… ile ilgili olabilir.

Detaylara inmeden önce gökyüzünde dikkat çeken “balık burcu popülerliğinden” bahsetmezsem olmaz. Birden fazla gezegen bir burçta toplaştığında, o burcun anlattığı temalar, olumlu-olumsuz yanları gündelik yaşamımızda öne çıkar ve gökyüzü 7 Marta kadar bu durumda olacak. Balık burcunu anlatan kelimeleri; taşkınlık, aşkınlık, fedakarlık, feda etme, özveri, sunma, idealize etme, kurban olma, kayıp olmadır. Bugünlerde büyük düşünceler ve idealler, özlemler peşinde olabilirsiniz. İç çatışmalarınız, gerilimleriniz artmış olabilir; biri yakanızdan biri de paçanızdan sizi çekiştiriyor gibi, geliyor olabilir.   Neyi yakıp yıkacağınıza karar veremiyor hareketsiz kalmış olabilirsiniz ya da tüm gemileri bu uğurda yakmaya hazır hissediyor olabilirsiniz. Gerçekten mi, emin misiniz?, peki bunu nasıl yapacaksınız? Kaygısız, umursamadan, neyi devirip döktüğünüze bakmadan, dikkatsizce harekete geçmemeye özen gösterin derim. 

Olumlu anlamda ise, Mars Balık burcuna cesaret ve harekete geçme gücü katar. Bırakamadığı vazgeçemediği belki de hep içinde dönüp durduğu düşünce ve ilişkilerden, bağlardan çıkmasına vesile olabilir. Balıkta, Marsın düşüncesiz fevri halini yumaşatabilir, daha sağduyulu olmasını kolaylaştırabilir. Bu iki burçta bilmeden bilen, sezen , anlam arayan, bütün için harekete geçen idealistlerdir ve yerinde durmayı sevmezler, sınırlanmaktan kurallardan hoşlanmazlar. Doğru ve iyi olanın peşindedirler, siz siz olun bugünlerde Neptün’ün görüşümüzü bulanıklaştıran sis perdesini görmezden gelmeyin. Fedakarlık olmadan, ödün vermeden, emek sarf etmeden derin bağlar kuramayız ama bazen aşkın gözü kördür. Belki de bugünlerde meseleniz aşk değil işinizdir, hırs yapmış olabilir herkese savaş açmış da olabilirsiniz. Kaybetmemek, acı çekmemek için olmayan düşmanlar, sahte bahaneler üretmemeye dikkat edin. 

Balık mevsimi, doğanın uyanışa geçmeden önceki son halidir. Bir döngünün bitişini anlatır. Her şey çözülür, dağılır içiçe geçer. Karlar erir, sular toprağa ırmaklara denizlere karışır. Bir gün güneş açar bir gün hava buz gibi soğur, fırtına çıkar. Henüz bir şeylerin doğuşu gelişmesi büyümesi için uygun bir zaman değildir ama bitişler kopuşlar için uygun bir mevsimdir. Hayatın götürdüğü ve getirdiklerine saygıyla, yeniden başlayacak olana güvenle inançla düşünmeye ve hareket etmeye bakın. 2 Martta doğacak Dolunayın size fark ettireceği mesajlar için uyanık olun.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri,
Danışman Astrolog