DEĞERLERİMİZ VE DÜZENİMİZ DEĞİŞİYOR

DEĞERLERİMİZ VE DÜZENİMİZ DEĞİŞİYOR

1024 768 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Değerlerimiz ve Düzenimiz Değişiyor! Uranüs Boğa Burcuna Geçiyor

Astrolojinin temelinde “yukarıda ne varsa aşağıda o vardır” felsefesi yatar. Astroloji, gökyüzü doğa olaylar ve insanlar arasında bağlantılar arar. Eşzamanlı gelişen olaylardan yola çıkar. 

Bu açıdan 2018’in en dikkat çekici gökyüzü olayı Uranüs’ün boğa burcuna geçişi olacak. Bu gezegen deli dolu, kabına sığmayan, sınır tanımayan, düzen bozan, özgürlükçü ve uyumsuz yapısıyla tanınır. (Çünkü Uranüsün keşfi sırasında 1789, Fransız İhtilali; 1781, Kuzey Amerika’daki Bağımsızlık savaşı yaşanmış. O zamana kadar geçerliliğini koruyan, her şey değişmeye başlamış) Boğa burcu ise sağlamcı ve garanticidir. Yani biri elma biri armut, bunlar yan yana olur mu? Diyebilirsiniz. Olur elbette neden olmasın farklılıklara saygı göstermemiz, değerlerimizi, kalıplarımızı esnetmemiz gereken bir döneme giriyoruz. 2026’ya kadar esnemeyen değişmeyen kırılır, hayata tutunamaz. Bir Astrolog olarak benim size verebilceğim ipuçları ise şunlar olabilir.

Çekirdek ailenizin, yakın çevrenizin, varsa işinizin fiziksel ve maddi ihtiyaçlarıyla daha çok ilgilenebilirsiniz. Alternatif kaynak ve kazanç arayışına girebilirsiniz. Boğa para ile maddi konularla çok ilgilidir, dolayısıyla parayı kazanım ve değerlendirme biçimlerimiz değişebilir. Bu sene en çok harcama yaptığınız şeyler birkaç yıl sonra değişecektir. İhtiyaçlarımız gider-gelir dengemiz değişecektir. Dolar şu anda dünyanın para birimi iken bir kaç yıl sonra bu düzen değişebilir. Daha farklı ticari ve iş kanalları bulabilirsiniz, girişimcilik, iş kurma, kendi paranı kazanma arayışları artar. Bir yandan özgürleşmek, geleneksel olmayan bir iş ve yaşam biçimi kurmak isterken bir yandan sağlam ve güvenilir bir yaşam biçimi kurma arayışına düşebilirsiniz. Bilgisayar teknolojileri, bankacılık, yatırım-borsa işleri, sigorta, finans sektörü, internet, tarım, çiftçilik, doğal kaynaklar, bedene yönelik işler-uğraşlar, üreme yöntem ve tedavileri, beslenme ve doğa ile ilgili konular önem kazanabilir. Alternatif beslenme, alternatif yaşam alanları yaratma projeleri, doğaya yakın sade yaşama planları iyiden iyiye artabilir. Beslenme biçimimiz değişebilir; organik çiftçilik, hayvancılık, doğal enerji kaynakları tüm bunlarda yenilikler olacaktır. Doğanın dengesindeki değişimler, daha yaratıcı pratik buluşçu ve tutumlu olmamızı sağlayabilir. Bu alanlarda şaşkınlıkla “neydi ne oldu” diyeceğiz ileri de. Bu süre içinde, kimi zaman stresli ve gergin olacak, kaygı katsayımız tavan yapacak kimi zamansa iyi ki de böyle olmuş sohbetlerini yapacağız. 

Bir diğer önemli gösterge ise 2021’e kadar sürecek Satürn oğlak burcu yolculuğu. Sınırlar kurallar düzen ve yapılar değişecek. Özellikle 2020’de Plüton Satürn Jüpiter ve Uranüs toprak elementi dediğimiz burçlardalar, Güneş ve Ay tutulmaları da bu burçlarda olacak, dolayısıyla zaman teknoloji ve uzay çağı da olsa bir yanımız elle tutulur gözle görülür kalıcı sağlam işler peşinde. Eskimiş işlemeyen bir ayağı topal giden kurum ve kuruluşların, finans sistemlerinin, ekonominin dayandığı çarkın yenilenmesi gerektiğini yoksa zamana ayak uyduramadıkları için yıkılacağını söyleyebiliriz. Sonuçta, Filler dövüşürken çimenler ezilir. Ev sahibi olmak, kalıcı gelir elde etmek, borçları kapatmak gelecek 3 yılın ana konusu. Sağlam banka finans ve yapı firmalarıyla iş yapmanızı öneririm. Kıymet verdiğiniz şeylere sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin. Çok uzun vadeli borçlanmayın, kredi kartı borcunuzu minimumda tutun. Öngöremediğimiz işler içine girmeyin. Vizyoner ve girişimci olmakla hayalperest olup daha fazlasını istemek aynı şeyler değil. 

2018 ve 2019 yılı için uluslararası birlikler; NATO, AB, BM gibi ilişkilerimiz de tutarsızlıklar görebiliriz. İttifak kurduğumuz birlikler ve ülkelerden, Finansal kuruluşlardan destek almak çok mümkün olmayabilir. Burada sürekli değişen koşullar var, finansal ve politik açıdan çıkarlarımızın uyuşmadığı birçok alan olabilir. Başkalarına değil kendi kaynaklarımıza güvenmemiz gereken bir döneme giriyoruz. 2019 Başkanlık Seçimleri 24 Haziran 2018 tarihine alındı. Erken seçim süreci, şimdilik yeni ve sürpriz bir şey getirmeyecek. Fakat 2018 ve 2019 yıllarında Türkiye’nin 10.evinde hükümeti, devlet yöneticilerini, liderleri sembolize eden alanda bir Neptün etkisi var. Bu gezegen görüşü bulanıklaştırır, birkaç adım ötesini görmeye izin vermez, dolayısıyla elinizi zayıflatır. Önünüzü net olarak göremediğinizden anlık adımlar ve kararlar almamızı gerektirir. Hep sorgulamak, irdelemek, her adımı tekrar tekrar mantık süzgecinden geçirmeyi gerektirir. Bu sis perdesi olmayan bir şeyi varmış, olanı da yokmuş gibi görmenize de neden olabilir. Olmayan düşmanlar ya da dostlar, sizi kurtarması mümkün olmayan uzun vadeli planlar modeller üretmenize neden olabilir. O yüzden acele etmeden ani fevri kararlar almadan hep bir B planı ile hareket etmesini öneririm, ülke yöneticilerine. Siyaset sahnesinden bazı üst düzey yöneticilerin de eleneceğini ya da onların imajının zedeleneceğini söyleyebiliriz. Bir hayal kırıklığı yaşayabiliriz, umduğumuzu bulamayabiliriz. 

Tüm bu değişim sürecinden en olumlu etkilenecek burç ise, başak ve boğa burcu olacak. Sonra sırasıyla oğlak, yengeç, terazi burçlarını sayabiliriz. Kaybetmeyi sevmeyen güçlü görünmeyi seven akrep ve aslanlar, düşüncelerini değiştirmekte zorlanan kovalar ise en çok zorlanacaklar arasında. Sürece en kolay adapte olanlar ise değişken burçlar olacak; ikizler, yay ve balıklar. Unutmayın, esnemeyen her şey çabuk kırılır ve eski haline asla dönemez. Esneklik ise size daha çok dayanıklılık ve ömür katar. Esneklik uyumu artırır, geçişi kolaylaştırır. Esneyin, gevşeyin, değişmek ve geliştirmek istediğiniz yanlarınızı keşfedin. Sağlık için vücut direncini güçlendirecek şekilde beslenmeye özen gösterin. Mevsim meyvelerinden yiyin ve c vitamini alın, güneşe çıkın D vitamini depolayın. Aşırı karbonhidrat ve şeker tüketmemeye çalışın. Kaslarınızı güçlendirecek egzersizlere ağırlık verebilirsiniz.

Işığınız bol olsun.