Başak Burcunda Yeniay ve Etkileri

Başak Burcunda Yeniay ve Etkileri

900 602 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

ALDANMA, ADATMA VE KENDİNİ KANDIRMA ÜZERİNE BİR SONBAHAR

20 Eylül’de Başak burcunda Güneş ve Ay birlikte doğacaklar. Bu yeniay da onlara eşlik eden birden fazla gezegen olacak. Bu durum Başak Burcunun doğasının iyi ve kötü yanlarını fazlasıyla artıracaktır. Bugünlerde bir şeyden  fazlaca bahsedebilirsiniz.

Yeniayla birlikte Başak burcunda yolculuk yapan Merkür Venüs ve Mars gezegenlerine, Güneşe yakın oluşları nedeniyle, içsel gezegenler diyoruz. Genel olarak bu gezegenlerin etkilerini kişisel olarak yönetmek, anlamak, değiştirmek onların üstesinden gelmek daha kolaydır. Düşüncelerinizi, öfkenizi, zevk ve beğenilerinizi yönetebilirsiniz. Yani iradenize sahip çıkabiliyor ve kendinizi yenileyebiliyorsanız, dışarıdan gelen etkileri olumluya çevirebilirsiniz. Öğrenme, tamamlanma, iyileştirme, mükemmelleştirme, onarmanın burcu olan başaktaki bu vurguyu olumlu anlamda kullanabilirsiniz. Aksayan işlere projelere odaklanabilirsiniz, sağlığınıza odaklanabilirsiniz, spora-diyete başlayabilirsiniz, onarım-tadilat-taşınma-temizlik işlerine ağırlık verebilirsiniz, eğitsel işlere yönelebilirsiniz… kısaca yapacağınız çok şey olabilir. Ama bunları yaparken fazlasıyla rasyonel olmamaya bakın. Elinizden geleni yapıp, kusurları gecikmeleri imkansızlıkları fark edip kendinize ve diğerlerine karşı sağduyunuzu kaybetmeyin

Yeniay derecesine Satürn, Başak burcunun yöneticisi Merkür’e ise Neptün açı yapıyor. Bu durum, yeniayla birlikte başlayacağımız işlerde girişimlerde bir kısıtlamanın engelin bizi strese sokan şeylerin var olduğunu anlatıyor olabilir. O yüzden planlama yaparken harekete geçerken inisiyatif alırken gerçekçi ve makul olun, beklentilerinizi ve olabilecekleri iyi analiz edin. Olasılıklar dahilinde hareket edin. “İstediğim olsun” diye, sorun çıkaracak insan ve koşulları bile bile yok saymayın. Fakat onlara tahammül gösterebilir ya da alternatif seçenekler üzerinden gitmeyi tercih edebilirsiniz.

20 Eylülden 14 Ekime kadar Venüs ve Mars başak burcunda kol kola hareket edecekler. Bu dönem aradığınız şey; saf doğal sade kusursuz bir güzellik ve sevgi anlayışı olabilir. Uğruna mücadele edeceğiniz şeyler, bu değerler olabilir. Birbirinden ayrılmayacak olan bu ikili, size aşkta, yakın ilişkilerde, eş-dost ilişkilerinde, işbirliklerinde, anlaşmalarda… ilginizi sevginizi karşı tarafa verdiğiniz değeri göstermek için bolca “yanında olmalıyım, bir şeye ihtiyacı var mı acaba?, sana nasıl yardımcı olabilirim? dedirtebilir. Bu tutum, bir ölçüde işinize de yarayabilir zaten içinde bulunduğumuz atmosferin doğası da bu yönde! Fakat başak burcu detaylara takılan kusur bulan kendini akışa bırakamayan bir doğada olduğundan aşkın ve ilişkilerin büyüsünü söndürebilir. Anlaşmalarda, ilişkilerde sorun yaratabilir. Sevdiğinin yanında olmak, ona yardımcı olacak eleştireler sunmak ile onun için kendini tüketmek, onu düzeltmek için öğretmen rolüne bürünmek, “dur bekle seni harika bir hale getireceğim tam istediğim gibi olacaksın” diyerek yardımın dozunu da kaçırabilirsiniz. Dikkatli olun, bir şeyi sadeliğiyle olduğu gibi görmeye çalışmak ve sevebilmek Eylül ve Ekim ayının ana konusu olacak gibi görünüyor.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

*Fotoğraf, İnsanların hayatında da bazen fırtınalı günler olabileceği ve zor iklim koşullarında sanat tarafından hayatı yeniden yorumladığına vurgu yapan Prof.Dr. Mehmet Kavukçu, “Fırtınayı Yaşamak” adlı performans çalışmasından.