Dalışa Geçmeye Hazır mısınız?

500 500 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Kasım ayında gökyüzü, kendimize dönmemiz yönünde bize çağrı yapıyor. Çevrede neler olup bittiğiyle ilgilenmeye biraz ara verip, kendi denizimizin derinliklerine doğru dalışa geçmenin tam zamanı! 

Astrolojide Neptün, özlemleri idealleri beklenti ve teslimiyet içinde olduğumuz konuları anlatır. Bu haliyle bize kaçış yolu sunan bir kapı gibidir. Aynı zamanda kafa karışıklığı içinde olduğumuz, rölantiye aldığımız, fazlasıyla hoşgörü ve kabulleniş içinde olduğumuz adeta olmasını beklediğimiz olaylarla yakından ilgilidir. Doğum haritanızda Neptün uzun süreli transitler aldığında (bir başka gezegen ona yaklaşıp onu harekete geçirdiğinde), bu tarz kişi ve olaylar koşullar yaşamınızda öne çıkmaya başlar. Astroloji sembolizminde bizi aşağıya doğru çeken bir lağım çukurundan bahsedilir. Bence o bir kara delik, adı da Güney Ay Düğümü(GAD). Doğum haritanızda GAD’ın olduğu yerde fazla zaman geçirdiğinizde, zaman çok hızlı akıp gider, tanıdık bildik bir tadı da vardır. Orada kalmak bir yanıyla rahatlatıcı güvenli gelir insana. Tıpkı Neptün gibi onun da bizi yavaşlatan, hayatın ve kendi gerçekliğimizle yüzleşmekten alıkoyan tatsız bir enerjisi vardır. Kasım ayı genelinde özellikle 13-25 Kasım günlerinde bu iki sembol bir araya gelecekler. 

Bir çok dini ve felsefi öğretide, zaman zaman yaşamda izleyici olmanın; bir şeylerin olmasına gelişmesine izin vermenin öneminden bahsedilir. Aynı zamanda kabullenmekten, bazen elden bir şey gelemeyeceğinden, seçim hakkımız olamayacağından… tüm bunların yanında eğer gerçekten anda olabilirsek yani neler olup bittiğini fark edebilirsek bence bu süreçten kazançlı çıkabiliriz. 30 Ekimde Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Bu burç, yüzleşme, derinleşme ve gerçeği arayış konularıyla yakından ilişkilidir.

Bu melankolik atmosferin etkisiyle izleyici ve kabullenici bir tutum sergilemek yerine, güneşin akrepte oluşundan faydalanarak, hatalarımız kusurlarımız yanlış yaptığımız tercihlerimiz ile yüzleşerek onları kabul etmek bize en iyi gelen seçenek olacaktır. Güneşin yer aldığı burç konularını hayatınıza ay ve ay katmaya çalışırsanız, zamanın doğanın enerjisinden daha iyi faydalanırsınız. Diğer bir ifadeyle, “akışta” kalırsınız. Dolayısıyla bu haftadan başlayarak kasım ayı genelinde, sizi mutsuz eden olayların varlığını kabul edin ve şöyle sorun kendinize; Ben burada ne yapabilirim? Burası bana uygun mu? Koşulları olanları insanları değiştiremem fakat kendimi yenileyebilirim, bunu nasıl yaparım? Kendi düzenimi nasıl kurarım? 

Kendinize doğru yaptığınız yolculuğun tadına çıkarmaya bakın, acele etmeyin. 29 Kasımdaki yeniayla birlikte şartlar ve olasılıklar daha aydınlık hale gelecektir. Ama önce yapılması gereken bir dalış var!

Eğer yükselen burcunuz Koç ise, sizi yavaşlatan alıkoyan şeylerin ne olduğunu anlamak pek kolay olmayabilir. Elinizden geldiğince anda kalmaya, çalışmaya, gündelik hayatın rutinine bağlı kalmaya bakın. Böyle zamanlarda bedenimiz bize çok şey söyler aslında. Zihni susturup bedeni dinlemek/ iç sesinizi harekete geçirmek için; Spora, fiziksel aktiviteye kendinizle baş başa kalmaya daha çok önem verin. Yürüyüş, yoga gb uğraşlar faydalı olabilir.

Eğer yükselen burcunuz Boğa ise, sizi alıkoyan aklınızı karıştıran tema daha çok idealleriniz olabilir. Olmasını istediklerinize çok fazla takılabilir, mutsuz olabilirsiniz. Belki hedefleri planları rüyalarınızı yenilemeniz gerekiyordur. Daha çok anda kalmaya, gerçekten ihtiyacınız olan şeyler için çaba harcamaya bakın. Sizi mutlu eden ve yeni beceriler edinmenizi sağlayan uğraşlara ağırlık verin. Dernek ve grup aktivitelerinde aktif iseniz, bu alanlarda da sizi uyandıran tecrübeler yaşayabilirsiniz. Sosyal çevrenizde yer alan insanlarla aynı payda da birleşmediğinizi fark edebilirsiniz.

Eğer yükselen burcunuz İkizler ise, sizi alıkoyan aklınızı karıştıran tema kariyer hedefleriniz olabilir. Belki de evlilik ya da terfi planlarınız.. Üst düzey yöneticiler, devletle ilgili resmi işler, yaşama dair plan ve hedeflerinizde bekleme ve ertelemeler canınızı sıkabilir. Bu dönemde anda kalmaya ve daha çok gerçekçi olmaya bakmalısınız. Geriye dönüp bir bakın ve kendinize sorun; ilerlemek için ihtiyacınız olan şey ne? çözülmemiş aile meselelerini sonuçlandırmak mı? iş mi? ev mi?

Eğer yükselen burcunuz Yengeç ise, yaşama ve insanlara dair bakışınızı sorgulayan bir halde olabilirsiniz. Bir yandan yeni çevreler insanlar içinde olmak isterken bir yandan yakın çevrenizde uğraşmanız gereken detaylar meseleler olabilir. Yaşam ve koşullar bir şekilde yolculuğa çıkmanızı geciktiriyor olabilir. Yabancılar yurt dışı işler uğraşlar yüksek öğrenimle ilgili çalışmalar… sizin aklınızı karıştıran temalar olabilir.

Eğer yükselen burcunuz Aslan ise, başkalarının sorunları işleri parası… sizi dağıtan alıkoyan şeylerin başında geliyor olabilir. Borç alacak işleri, ödemeler konusu… bekleyen ortak yürütülmesi çözümlenmesi gereken işler ilişkiler olaylar… belki de başkalarından şu anda çok şey bekliyorsunuzdur. Kendi yapabileceklerinize odaklanın derim. İnsan darda kalınca yapabileceği çok şey olduğunu fark edebiliyor.

Eğer yükselen burcunuz Başak ise, ilişkiler bu dönemde aklınızı karıştıran en önemli konulardan biri. Ortağınız eşiniz dostunuz sevgiliniz ile ilgili temalar tercihlerinizde bir karmaşaya düşmenize yol açmış olabilir. Karşı tarafı ve koşulları kabullenip ne yapabileceğinize odaklanın. Ne istediğinize bakın, kendinize dönün derim. Kendiniz ve diğerleriyle aranıza sağlıklı sınırlar koymak için güzel bir dönem.

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise, sizi yavaşlatan alıkoyan şeylerin ne olduğunu anlamak pek kolay olmayabilir. Elinizden geldiğince anda kalmaya, çalışmaya, gündelik hayatın rutinine bağlı kalmaya bakın. Böyle zamanlarda bedenimiz bize çok şey söyler aslında. Zihni susturup bedeni dinlemek/ iç sesinizi harekete geçirmek için; Spora, fiziksel aktiviteye kendinizle baş başa kalmaya daha çok önem verin. Yürüyüş, yoga meditasyon gb uğraşlar faydalı olabilir.

Eğer yükselen burcunuz Akrep ise, sizi alıkoyan aklınızı karıştıran tema daha çok idealleriniz olabilir. Olmasını istediklerinize çok fazla takılabilir, mutsuz olabilirsiniz. Sizi mutlu edecek uğraşlar hobiler eğlenceli insan ve uğraşlar yolculuğa çıkmanızı engelliyor olabilir. Çocuklarınızla ilgili konularda çok fazla takıldığınız oyalandığınız şeyler olabilir. Belki hedefleri planları rüyalarınızı yenilemeniz gerekiyordur. Daha çok anda kalmaya, gerçekten ihtiyacınız olan şeyler için çaba harcamaya bakın. Dernek ve grup aktivitelerinde aktif iseniz, bu alanlarda da sizi uyandıran tecrübeler yaşayabilirsiniz. Sosyal çevrenizde yer alan insanlarla aynı payda da birleşmediğinizi fark edebilirsiniz.

Eğer yükselen burcunuz Yay ise, sizi alıkoyan aklınızı karıştıran tema aileniz ve evinize ait meseleler olabilir. Belki de evliliğinizi, aile bağlarınızı sizi yuvanızda tutan şeyleri sorguluyorsunuzdur. Yaşama dair plan ve hedeflerinizde bekleme ve ertelemeler canınızı sıkabilir. Bu dönemde anda kalmaya ve daha çok gerçekçi olmaya bakmalısınız. Geriye dönüp bir bakın ve kendinize sorun; ilerlemek için ihtiyacınız olan şey ne? çözülmemiş aile meselelerini sonuçlandırmak mı? iş mi? ev mi? iş ve yaşam değişikliği mi?

Eğer yükselen burcunuz Oğlak ise, yaşama ve insanlara dair bakışınızı sorgulayan bir halde olabilirsiniz. Bir yandan yeni çevreler insanlar içinde olmak isterken bir yandan yakın çevrenizde uğraşmanız gereken detaylar meseleler olabilir. Yaşam ve koşullar bir şekilde yolculuğa çıkmanız, yeni tecrübeler adım atmanız için sizi çağırıyor olabilir. Yabancılar yurt dışı işler uğraşlar kardeşler yüksek öğrenim veya kişisel gelişimle ilgili çalışmalar… sizin aklınızı karıştıran temalar olabilir.

Eğer yükselen burcunuz Kova ise, maddi konular harcamalar işe ait temalar sizi dağıtan alıkoyan şeylerin başında geliyor olabilir. Borç alacak işleri, ödemeler konusu… bekleyen ortak yürütülmesi çözümlenmesi gereken işler ilişkiler olaylar… belki de kendinize çok yükleniyorsunuzdur. Yapabileceğinizden fazlasını üstlenmiş olabilirsiniz. Sorumluluklarınızı paylaştırmaya bakın. Hem maddi konularda hem de genel olarak diğerleriyle olan paylaşımlarınızı yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Borç ve alacaklarınızı da yeniden gözden geçirin, harcamalarınızda dikkatli olun.

Eğer yükselen burcunuz Balık ise, ilişkiler bu dönemde aklınızı karıştıran en önemli konulardan biri. Ortağınız eşiniz dostunuz ile ilgili temalar tercihlerinizde bir karmaşaya düşmenize yol açmış olabilir. Onların varlığı kendinizle yüzleşmeniz için bir fırsat olduğunu düşünün ve eleştirilere kulak verin. Karşı tarafı ve koşulları kabullenip ne yapabileceğinize odaklanın. İlişkilerinizi bağlarınızı düzenlemeye bakın. Kendiniz ve diğerleriyle aranıza sağlıklı sınırlar koymak için güzel bir dönem.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,