MARS İLE GÜNEŞ’İN DANSI

MARS İLE GÜNEŞ’İN DANSI

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Mars ile Güneşin Yeni Dansı

Birbiriyle iç içe geçen ve belirli sürelerde kendini yenileyen çok sayıda gezegen döngüsü vardır astrolojide. 

Döngülerin yenilenme süresi ve ANLAMI gerçekleştiği burca ve bir araya gelen gezegenlerin ifadesine göre değişkenlik gösterir elbette. Onlardan birini 18 Kasım’da buyur edeceğiz. GÜNEŞ ile MARS’ı!

Hayat enerjisini, canlılığı, bizim için hayati önem taşıyan konuları anlatan Güneş’in yanına hangi gezegen gelirse onunla birlikte yüreğimiz aşkla atar. Bizim için Elzem olan konular zenginleşir, çeşitlenir. Bireysel olarak doğamıza uygun bir birliktelikse bu bizi ileriye taşır, değilse yorar ve öğretici olur.

Akrep burcunda bir araya gelecek olan Mars ve Güneş; odaklanacağımız, cesaret göstereceğimiz, sınırları zorlayacağımız bazen de kendi isteklerimizi dayatıp yenişmekte zorlanacağımız yeni konular ile ilgili ipuçları veriyor.

Bir sonraki döngünün başlayacağı 9 Ocak 2026’ya kadar krizleri yönetmeye odaklanacağız. Bu krizler hayatın pek çok alanında kendini gösterebilir ama yükselen burcunuzu biliyorsanız kabaca nerede daha çok problem çözeceğinizi ve o işte ustalaşacağınızı saptayabilirsiniz. İpucu olarak; Akrep doğum haritanızda hangi evdeyse mücadele ve cesaret göstereceğiniz konular oradadır, diyebilirim.

Hayatımıza ivme katan konular neler?

  1. Biri veya başkalarıyla güç birliği yapmak. Bunun için strateji oluşturmaya, ortak hedef belirlemeye önem göstermeliyiz.
  2. Doğrudan değil gizliden veya örtülü şekilde dikkatlice ilerlemek iyi bir seçenek olabilir. Karşımızdaki durumu veya olayı tahlil edip ona göre çözüm önerileri sunacağız, yol yöntem geliştireceğiz. Açık açık yol almayacağız çünkü güçten düşmek, zarar görmek istemeyeceğiz. Kriz durumları daha tedbirli olmayı, ekstra önlemler almayı gerektirir değil mi?
  3. İstediğimizin peşinden giderken kolay vazgeçmeyeceğiz, başladığımız işi sonuna kadar bitirmek hedeflerimizden biri olacak. Ne kadar kararlı ve istekli olduğumuzu hem kendimize hem de dış dünyaya kanıtlamak için çokça fırsatımız olacak. 

Özetle; size zor/büyük görünen işler, meseleler; ulaşılması meşakkatli hayaller, projeleriniz varsa şimdi onları gerçeğe dönüştürmek için güç birliği yapma zamanındayız. 

Bu seçenekler, yeri geldiğinde durma noktamızı bize fark ettirirse iyi olur! yoksa limitlerimizi ve haddimizi aşabiliriz. Pes etmeyen, kararlı bir olmakla; dayatan, zorlayan, takıntılı biri arasındaki farkı tecrübe edebilir veya çevremizde bu tuzağa düşen insanları gözlemleyebiliriz.

Hangi hallerde zorlanacağız?

  1. Bizde olanı saklayıp, ötekinde olanı tüm çıplaklığıyla talep ettiğimizde (bunun içine sadece maddi kaynaklar değil, sevgi, fikirler, samimiyette giriyor) yani, aşırı talepkar ve zorlayıcı olduğumuzda
  2. öfkeyi yönetemediğimizde
  3. vazgeçmeyi, pes etmeyi, yenilmeyi bilmediğimizde
  4. İntikam almak, kin gütmek gibi olumsuz duyguları bırakamadığımızda

Akrep burcu doğası gereği; bilinmeyeni ortaya çıkarmaya meraklıdır. Şüphe eder, kuşkulanır, didikler, unutmaz, peşine düşer. “Bak gördün mü, insanlar kötüdür. Dünya tehlikeli bir yerdir” savlarını ispatlamaya çalışır. “Güvende değiliz, tehlikedeyiz daha dikkatli olalım, sessizce ilerleyelim, renk vermeyelim, ne olup ne bittiğini öğrenelim ki koşulları yönetelim, böylelikle zarar görmeyiz” der. Dikkati bir yerde veya olaylardadır çoğunlukla, kendinde değildir. Ondan büyük güçlerin, akışın olduğunu unutur. Konsantrasyonunu kendine ve hayatına çevirse, “nerede durup yenilmenin, nerede mücadeleye devam etmenin, nerede yenilenmenin” gerektiğini fark edebilir. Bunun için ona bir eşlikçi gerekir. Eşlikçi; çok güvenilen biri, uzman bir terapist veya bizi karanlıklarımızla yüzleştirecek bir ilişkidir.

Dilerim, koşulları değiştirmekle daha az meşgul olursunuz. Kendinizi yenilemenin, doğurmanın fırsatını yakaladığınız bir döngü yaşarsınız. Sevgilerimle,