HAYATIN AKIŞI, Ay Düğümleri DEĞİŞİYOR

HAYATIN AKIŞI, Ay Düğümleri DEĞİŞİYOR

1024 706 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Yaşamımızın farklı zaman dilimlerinde bizi yeni deneyimlere sevk eden eşikler olduğunu fark etmişsinizdir. Hayatın akış yönünü etkileyen, doğamıza benzer veya hiç tanıdık gelmeyen yeni aşamalardan sürekli olarak geçeriz. Geçeriz çünkü hayat akar. Hayat devam eder, durmaz, beklemez. Ama insan bekler, geriler ve ilerler.

Bu geçiş noktaları bireysel doğum haritamızla bağlantılı olmakla birlikte, bizim dışımızda gerçekleşen olaylarla bağlantısallık gösterir. Astroloji neyin zamanın geldiğini göstererek bize avantaj sağlar. Ay ve Güneş’in yörüngelerinin kesiştiği iki zıt noktaya Ay Düğümleri adı veriyoruz. Kuzeyde yer alan nokta (KAD), yeni deneyimleri hayatın bizi çağırdığı gelişim alanlarını gösterir. Güneyde yer alan nokta (GAD), zorlayıcı deneyim alanlarına işaret eder. Bu soyut noktalar 18 ayda bir değişerek neyin zamanın geldiğini bize anlatır. Hayat ne yöne akıyor? Onunla akmak için ne yapmalı? Beni zorlayan konular neler olabilir? Akışta kalmayı engelleyen tuzaklar ne olabilir? Yeni oyun alanım neresi?

Elbette size özel ipuçları için doğum haritanızda bulunan ay düğümleri ve diğer gezegen kombinasyonları hakkında bilgi sahibi olmanızı öneriyorum. Bunun için doğum haritası ve öngörü danışmanlığı alabilirsiniz. Yazımın amacı genel bir farkındalık katmak ve astrolojinin bize sunduğu zengin içeriğe işaret etmek!

Hayatın akışına uyum sağlamakta zorlandığımız, tersine yüzmeye çalıştığımız ya da akıntının yönünü sezerek hız kazandığımız farklı hikayelerimiz var. Yeni hikayemiz şimdi Koç-Terazi Burcu doğasında şekillenecek. Bu etki 17 Temmuz 2023’de başladı ve 12 Ocak 2025’e kadar sürecek. Kuzey yönünde yer alan Koç Burcunun ana teması, hayatta kalmaktır. Yaşama tutunmak, mücadele etmek, içindeki öfkeyi yapıcı şekilde kullanmak ve gerekiyorsa hedefe ulaşmak için size yakın olan insanlardan bir süreliğine uzakta kalmaktır. Tüm bunlar kendini yeniden tanımayı ve keşfetmeyi sağlar. 

Başkalarıyla hayatı (kendini, işi, evi, hayalleri) paylaşmak, onları desteklemek, el uzatmak güvenli alanda kalmak demektir. İnsanidir, ihtiyaçtır ama şimdi kendimize doğru yeni bir yolculuğa yani maceraya çıkacağız. Kendimiz için risk alacak, istiyorsak eğer ortaklık ve ilişki kuracağız. Yalnız kalmaktan korktuğumuz için değil!

“Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun dedi. Öleceğini bile bile yaşadığını unutmuştu o an… Bozmadım.” der, Özdemir Asaf. Buradaki kilit nokta ne için yola koyulacağınızı, savaş vereceğinizi bilmekten geçiyor. Bazen tek başına alınması gereken kararlar ve vazgeçişler vardır. Şimdi öyle bir zaman dilimindeyiz. Başkasından bekleyerek değirmen taşını döndüremeyiz. Risk almalı, yola koyulmalıyız. Devam ederken neye ihtiyacımız olduğunu kendimize sorarak bulabiliriz. Bir yetişkin olarak bireysel sorumluluğumuzu almayı öğreneceğiz, bilenler içinse bu süreç ödüllendirici geçecektir. Tavsiyem bir ajanda tutun! Size ait bir takviminiz olsun. Yapmak istediklerinizi listeleyin ve kendi zamanınıza göre diğerlerini beklemeden eyleme geçin.

Güney yönünde yer alan Terazi Burcunun olumsuz yanı, kendini ilişkilerde kaybetmektir. Doğru zamanda sınır koyamadığında, yalnız kalma veya desteği kaybetme korkusuyla oyalandığında zarar görmeye başlar. 18 aylık bu geçişin bize getirisi; kendimizi ifade edecek yeni seçimler yapmayı, iyi gelmeyen bağlayıcı ilişkileri sonlandırmasıdır. Yıl içinde bu temalarla ilgili özel ipuçları vermeye devam edeceğim. Şimdilik Güneş ve Ay Tutulmalarının yaşanacağı tarihleri paylaşıyorum. Takvim yaklaştıkça içine çekildiğiniz ve yarattığınız dünyanıza bu gözlerle bakın isterim. 

Sevgilerimle,

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 Koç Burcunda Güneş Tutulması

2 Ekim 2024 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

29 Mart 2025 Koç Burcunda Güneş Tutulması