Mars Satürn Kavuşuyor, Gerilim Artıyor

Mars Satürn Kavuşuyor, Gerilim Artıyor

676 570 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS SATÜRN KAVUŞUYOR, GERİLİM ARTIYOR

Yeni haftaya ay ikizler burcundayken başlıyoruz. Merak ve hareketlilik içindeyiz. Çok sayıda şey konuşuyor ve duyuyoruz fakat realiteye baktığımızda aslında her şey aklımızın içinde olup bitiyor. Henüz fikir ve sözlerimizi gerçekleştirmek için önümüzde duran engeller ortadan kalkmış değil.Hafta boyunca gökyüzünde önemli hareketlilikler var. 22 Martta kova burcuna geçen Satürn’ün bir misafiri var, Mars.

Kova burcunun ilk derecesinde bugün, 30 Martta bir araya geliyorlar. Bu burç, özgürlükler ve yenilikler ile ilgilidir. Yan yana gelen bu iki gezegen, sınırlayan baskılayan unsurları aşmak için çaba içinde olmanın önemini vurgular. Çoğu zaman bu gerilim yorucudur, hiç bitmeyecekmiş gibi gelir ve insanı depresifleştirebilir. Aynen şimdi olduğu gibi. O yüzden moralinizi ve umudunuzu yüksek tutmanız çok önemli. Kova burcunda gerçekleşen bu birleşim bir yanıyla olumlu bir enerjiyi beraberinde getirdiği için şanslıyız. Bilimsellik ve objektifliği, sağduyuyu koruyabilirsek engelleri aşmanın bir yolunu bulabiliriz. Öyleyse bu etkileşimin, bize bir sıçrayış yaşatacak yeni bir bilgi veya süreci başlatacağını öngörebiliriz.

Diğer taraftan klasik astrolojide Mars ve Satürn kötücüller olarak bilinir. Yan yana gelmeleri iyiye yorulmaz. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanlar, sağlıklı bir gelecek adına bir süredir hareket etmemeye, hayatlarını gönüllü olarak durdurmaya devam etse de korku ve endişemizi artıran bir nedenin daha ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Dediğim gibi iki uğursuzun bir araya gelişi pek hayra alamet olarak görülmez, illa ki bir konuda kısıtlanmayı ve beraberinde mücadeleyi getirir. Hareket özgürlüğümüzün bir süre daha sınırlanmaya devam edeceğini, sağlığımızın tehdit altında olmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Bunun zaten içindeyiz. Peki başka ne olabilir?

Bu kompozisyona yıkıcı enerjisiyle bilinen Plüton’un, oğlak burcundaki Jüpiter ile 28 Marttan bu yana beraber olduğunu da eklemeliyiz. Ayrıca boğa burcundaki Uranüs de bir köşede Marsın ona doğru gelişini bekliyor. Mars, 1 Nisan’da Satürn’den uzaklaşırken Uranüs’e doğru ilerlemeye başlayacak. 8 Nisan’da doğacak dolunaya kadar yükselen bir gerilim hattı üzerinde gezineceğiz. Durmak zorunda kalan sistemin çarkları içinde sıkışıp kaldık. Bildiğimiz gibi de ilerleyemiyoruz. Bize “evreka, buldum!” diyecek biri veya bir kurum lazım. Fakat o tarih, 21 Aralık 2020 sonrasını bulabilir. Jüpiter ve Satürn’ün kova burcunun ilk derecesinde birleşeceği gün, beklediğimiz sıçramaya doğru ilk adımı attığımız önemli bir gün olabilir. Aynı şekilde 2021 yılının genelinin oldukça hareketli ve yenileyici olacağını söyleyebilirim. Haziran 2020’de ay düğümlerinin ikizler-yay aksına geçip yeni bir tutulma döngüsünü başlatmasıyla hayatımız şimdikine nazaran daha hızlı akmaya başlayabilir. 

Günümüze geri dönersek gökyüzü hareketlerini incelediğimde, bazı güçlerin elindekileri kaybetmemek için süreci olduğundan da fazla zora soktuklarını bu dönemde fark edeceğimizi düşünüyorum. Güç ve iktidarı koruma saplantısı, ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde protestoların artışına neden olabilir. Hatta bazı insanların ölçüsüz ve akılsız davranıp, hasta veya hasta potansiyeli olan insanlara karşı zalimce davrandığını işitebiliriz. İsyanımız ve tepkimiz çeşitli sebeplerle toplumların her tabakasına yayılabilir. Bireysel hak ve özgürlüklerimizin bütünün hayrına kısıtlandığı bugünde, durumun kötü niyetle kullanılmaya başlandığına tanıklık edebiliriz. Sınırlarımızda sınır komşularımızda hareketlilik gözlenebilir. Bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Ancak sokağa çıkamıyoruz, nasıl protesto edebiliriz tepkimizi gösterebiliriz ki? İşte bu noktada sosyal medya, elektrik, internet ve iletişim araçlarının özgürce kullanımı konusu dikkati çekmeli. Sistemin izin verdiği ölçüde tepkimizi gösterebiliyor, bildiklerimizi paylaşabiliyor, doğru bilgiye sınırlı bir biçimde ulaşabiliyoruz. 8 Nisan terazi burcundaki dolunaya kadar çekişmenin arttığını söylemek isterim.

Bu tarihe kadar işbirliği yapmanın ne denli zor olduğunu ikili ve sosyal ilişkilerimizde, toplumsal yaşamda tecrübe edebiliriz. Ülkeler ve güç sahipleri arasındaki ikili ilişkiler, çözüme yönelik destekleyici paylaşımlar bu tarihle beraber daha mümkün olabilir. O güne kadar ‘hep birlikte fakat tek başına’ olmaya devam edecek gibi görünüyoruz. Lütfen bugünlerde aşırı risk almayın. Güvenli alanınızda kalın, tedbirle hareket edin. Finansal konuların aşırı dalgalandığı böyle zamanlarda harcama ve yatırımlarda dikkatli olun. Sağlıklı ve huzurlu bir hafta diliyorum.

Danışman Astrolog
Aylin İleri