Venüs Geri Gidiyor 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Venüs Geri Gidiyor 13 Mayıs-25 Haziran 2020

620 413 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

VENÜS GERİ GİDİYOR 13 MAYIS-25 HAZİRAN 2020

Aşkın ilişkilerin güzelliğin ve paranın gezegeni Venüs, ikizler burcunda geri gitmek için 13 Mayısı bekliyor. Peki, “şimdi neler yapıyor?” diyorsanız bugünlerde hızı oldukça düştü, yerinde sayıyor desem yanlış olmaz. Üstelik yerinde sayarken Neptün’den de açı alıyor. Yanılgıların artabileceği, beklentilerin gerçeküstü şekilde arttığı, bir nevi rüyalar denizinde yüzeceğimiz mayıs ayına giriş yapıyoruz. Düşünceler fikirler diyaloglar havada uçuşabilir. Birilerinin, hiç olmadı evrenin kafasını şişirebiliriz. Eğer sanatla edebiyatla müzikle resimle yazıyla uğraşıyorsanız yani bir şeyler kurguluyor ve tasarlıyorsanız müjde! Rüzgâr tam tersi yönde esiyor, üretmenin tam zamanı. Böyle zamanlarda gerçek hayatta umduğunu bulmak kolay olmaz fakat sanat ve yaratıcılık alanında fırsatlar doğar. İlişkilerde, ortaklı işlerde, parasal yatırımlar ve finans piyasalarında göremediğimiz öngöremediğimiz gerçekler canımızı sıkabilir. Daha dikkatli ve akılcı olmalı, tedbiri elden bırakmamalıyız. O yüzden bir süre, yaklaşık 45 gün, 25 hazirana kadar bizi bu konular uğraştırabilir.

Venüs 18 ayda bir ve her 8 yılda bir 1-2 derece farkla aynı burçta geri gider. Aslına bakarsanız yakın dereceler arasında mekik dokur. Dünyadan bakıldığında Venüs ile Güneş arasındaki yolculuk gözlemlendiğinde ortaya harika bir mandala çıkıyor, görselde kullandığım desen Venüs’ün 6.12.1882 tarihinde başlayarak her 5 günde bir toplamda 2000 kez ölçülmüş rotasıdır. ”Astrolojik Mandala” programı ile oluşturulmuştur. Bu yüzden Venüs Retrolarında resimde olduğu gibi, geçmişe dönmek ve o dönemde neler olduğunu gözden geçirmek, önümüzdeki günler için size avantaj katabilir. Daha derinlere inmek, bu ipucunun üzerine düşünmek isterseniz 2012 ve 2004 yıllarında Venüs ikizler burcunda geri gitmişti, o yıllara bir dönüp bakın. “Hayat hangi konularda sizi bekletti?” ve “hangi konularda fırsatlar getirdi?”, inceleyin.  

Bunların dışında ikizler burcundaki Venüs; yakın ve sosyal çevre, ikili ilişkiler, kardeşler kuzenler ile olan bağlar, internetten alışveriş konuları, kadın sağlığı ve hastalıkları (Zühre=Venüs demektir), kadın bedeni, cinsellik, seyahat-yolculuk planları, para ile olan ilişkimiz, harcama ve biriktirme tarzımız, eğitim-eğitsel işler, fikir sanat eserleri, haberleşme-yayıncılık konularıyla da ilgilidir. Bu alanlarda yeni işlere girişmek, adım atmak ileri ki günlerde sizi tekrara düşürebilir, yorar. O yüzden mümkünse haziran sonuna kadar bu temaları yavaşlatın ki muhtemelen hayat size yavaşlatacaktır. Bazen ısrarcı olur, acele ederiz ya, yapmayın. Bırakın zaman kendi ritminde aksın ve yol alabildiği kadar ilerlesin.

Hava elementinde geri giden Venüs; güzel düşünmek, etkili konuşmak, eğlenceli sohbetler yapabilmek, gülebilmek ve gülümsetebilmek, kelimeleri iyi kullanmak, insanlarla geçinebilmek, orta yolu bulmak, barışçıl bir dil geliştirebilmek, anlaşılır olmak, dili sadeleştirerek kendini ifade edebilmeyi anlatır. Aynı zamanda biraz da çöpçatandır, tatlı dilinin ve pratik zekâsının gücüyle herkesle flört eden biri gibidir. Geri gitme döneminde bu konular, olumlu veya olumsuz, daha çok gündeme gelebilir. Kendinizi ve yakın çevrenizi bu başlıkların penceresinden değerlendirebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Venüs değer verdiklerimiz ve bireysel olarak değerlerimizle yakından bağlantılıdır. Belki de bazı konularda kafanız karışmış veya karışacak olabilir. Değerlerinizi, değer yargılarınızı yeniden ele almanızı gerektiren karmaşık durumlar içine düşebilirsiniz. Geçmişe ait ilişkiler, geri gelen sevgililer, küstüğünüz ya da kırgın olduğunuz insanlar, dedikodular hatta sizinle ilgisi olmayan ama yakın çevrenizde dönen ve bir şekilde kulağınıza gelen çokça bilgi yumağı içinde zihniniz yorgun düşebilir. “Bayramda sevdiklerimizi görebilecek miyiz?, üniversite sınavı, eğitim takvimi, parasal konular vb. süren ikilemlerden bitkin düşebiliriz. Mantığınız ile istekleriniz çelişebilir. Bu günlerde ihtiyacınız olanı, hayatınızı güzelleştirecek ve kolaylaştıracak olanı aramaya bakın. Malum, “Arayanlar bulamaz; ama bulanlar hep arayanlardır“. Gerçekte duymak ve bilmek istediğiniz nedir ve ne değildir? Belki de susmak size iyi gelebilir. Kelimelerinizi, duygularınızı tartıp biçmek için daha az konuşmaya, sosyal medya kullanımını azaltmaya ihtiyacınız olabilir. Bilgi kirliliğinden uzak durabilirseniz, kendi sesinizi duyabilirsiniz ki bunu duymak çok özeldir. İnsanın kendi içi sesi ve bilge yanıyla karşılaşma anı çok kıymetlidir. Ruhsal açıdan, bunu bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Ayrıca enerji astrolojisine göre, ikizlerde geri giden Venüs, bedenimizdeki 2. ve 5. çakraları aktive eder. Üreme üretme hayattan keyif alma ile konuşma ve dinlemeyi anlatan bu iki enerji merkezini temizlemek için basit fakat etkili yöntemler bulun. Örneğin, dans etmek 2. çakrayı olumlu aktive eder. Müzik dinlemek ve zaman zaman ona eşlik etmek de 5. çakrayı olumlu etkiler.

Özellikle 22 Mayıstaki yeniay ile 2-3-4-5 Haziran günleri daha dikkatli seçimlerde bulunun. Genel olarak Venüs’ün geri gitmeye başladığı nokta olan 21 derece ikizlere yeniden ulaştığı 28 Temmuza kadarsa tedbirli ilerleyin. Sevgi dolu sağlıklı günler diliyorum.