Mars Son Dönemeçte

Mars Son Dönemeçte

768 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS SON DÖNEMEÇTE

Mars astroloji de seçim yapmak, cesaret göstermek ve kararlı olmak ile ilgilidir. Siz bir şeyi arzu eder ve hayatınıza katmak istersiniz. Günü gelince bu uğurda bir seçim yaparsınız. Asıl yolculuk ise bundan sonra başlar, yani hayat sizi desteleyecek mi? Engel mi olacak? Onları nasıl aşacak ve hangi yol-yöntemleri kullanacaksınız? Savaşacak mısınız? Pes mi edeceksiniz? Yoksa akışa mı bırakacaksınız? İşte bu sorular Mars ile ilgilidir.

Bir süredir kova burcunda geri giden Mars, dün, yani 12 Ağustos itibariyle oğlak burcuna yeniden geçiş yaptı. Şimdi 11 Eylüle kadar oğlağın son derecelerinde dolanacak. Son dereceler bizim için önemlidir, hele bir de yaklaşık olarak bir ay burada bir gezegen bekliyorsa mutlaka anlatmak istediği bir şey vardır. Mars’ın 27 Ağustosta geri gidişi duracak ve yeniden hız kazanacak ama gerçek gücünü toplaması için daha zaman var. 8 Ekim’de geri gitmeye başladığı kova burcunun 9’uncu derecesine varıncaya kadar bir süre daha beklemede olacağız.

Marsın sonbahar aylarına girerken izleyeceği yolun detaylarını verdikten sonra şuna işaret etmek istiyorum. Özellikle 11 Eylüle kadar Oğlakta hareket etmeye çalışan, bir bakıma debelenen Mars, bir konunun son dönemecinde olduğumuzu gösteriyor. Aslında yorgun karamsar ve belki de biraz çaresiz hissettiğimizi anlatıyor. Bir işte, projede, kararda, eylemde, düşüncede bir dönüm noktasına gelmiş olabilirsiniz. Bu aşama ileri ki seçimlerimizde önemli bir zemin oluşturacak. Yeni bir evreye geçmeden önceki son noktadayız. Bilirsiniz ki böyle anlar streslidir ve “İnsan, yaşamının dönemeçlerinde kararsızlaşabilir”. O yüzden çok keskin ve net olmak için kendinizi zorlamayın. Son bir gayret ile bir meseleyi aşmaya tamamlamaya karar verebilirsiniz. Azimli olmak, zorluklardan yılmamak, hedefine adım adım ilerleme sabrını göstermek bir erdemdir, evet. Bazen de sizi çok yoran konulardan uzaklaşmayı seçmek, kişisel kurallardan vazgeçmek, esnemek, yeni yollar aramak da bir erdemdir. Elbette bu her birimizi birbirimizden ayıran küçük ama önemli nüanslardan. Biri iyi diğeri kötü değil.

Ayrıca bu süre içinde sağlığınıza özen gösterin. Dışarıda verdiğiniz mücadele ve gösterdiğiniz dayanıklılığın aynısı içeride, iç dünyamızda bedenimizde de yaşanır. Bedeninize iyi bakın; güçlendirin, besleyin ve dinlendirin. 

Danışman Astrolog
Aylin İleri