11 Ağustos 2018 Aslan Burcunda Güneş Tutulması

11 Ağustos 2018 Aslan Burcunda Güneş Tutulması

683 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

11 AĞUSTOS 2018 ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

2018’in tutulma mevsiminin sonuna geldik. 11 Ağustos günü öğlen 12:57’de aslan burcunda gerçekleşecek yeniaya, güneş tutulması eşlik edecek. Güneş tutulmasında; Ay, dünya ile güneşin arasına girerek bir süreliğine güneşin ışığını keser, geçici bir karanlık yaratır ve sonrasında yeniden güneş doğar. Bu geçici karanlık esnasında bir farkındalık ve sinerji doğar. Sanki büyük bir taş yerinden oynar. Hareketlilik başlar, bekleyen şeyler hızlanır. Bir şey sonlanır ve yeni bir şey doğar. Gökyüzünde gerçekleşen bu fenomene, astrolojinin penceresinden baktığımızda getirdiğimiz yorum bu. Peki bu görsel şöleni gökyüzünde biz izleyebilecek miyiz? Maalesef hayır, çünkü tutulma kuzey kutbuna yakın bir enlem ve boylamda gerçekleşiyor; sadece Kuzey Avrupa ülkeleri ile Asya’nın kuzeyi ve batısında izlenebilecek.

Temmuz sonunda gerçekleşen ay tutulmasında Mars dikkatimizi çekmişti. Tutulmayı izlediyseniz, yanı başında duran kırmızı yıldızı hatırlıyor olmalısınız. Mars, duygusal reaksiyonlar, ani gelişen olay ve haberler ile içi dünyamızda önemli değişimler heyecanlara neden oldu. Bir şekilde bir nedenle son 1 aydır hop oturup hop kalktık. Şimdiyse sahnede geri giden Merkür ve bir de Jüpiter var. Ayrıca, güneş tutulmalarının bir başlangıcın müjdecisi olduğunu da unutmayalım. Şimdi öğrenmenin, soru sormanın, sözlerini-düşüncelerini paylaşmanın, açık fikirli olmanın tam zamanı.

Yaratıcı fikirler, daha önce konuşulmuş ama uygulanmamış iş, proje ve tasarımlar, yolculuklar, seyahat ve eğitim fırsatları, akademik-eğitsel konular, ticarete yönelik uğraşlar, basın-yayın-reklam, sahne sanatları, iletişim-ulaşım-ticaret alanlarında kazanç fırsatları gündemimizde bolca yer alacak. Belki de bir süredir uyum sağlamakta zorlandığınız ya da aklınıza yatmayan konular vardır. Şimdi onların üstesinden gelebilirsiniz ama bir şartla değişim göstermelisiniz. Aynı yol, yöntem ve iletişim biçimini seçerek bu iş yürümez. Yani bir şeyleri revize etmek, üzerinden tekrar tekrar geçmek gerekiyor. Biraz cesaret lazım. Bir aslan gibi arkanıza bakmadan, birinin sizi alkışlayıp alkışlamadığına bakmadan, kendi iç sesinizi dinleyerek yol alın.

Hem içerde hem dışarda bolca konuşacağız. Malum Jüpiter gezegeni dokunduğu her şeyi büyütür. Bu olumlu-sağlıklı bir büyüme ilerleme olabileceği gibi zararlı bir büyüme şişme de olabilir. Dikkat edin aklınız size oyun oynamasın. Belki de bugünlerde size verebileceğim en iyi tavsiye meditasyondur. Çok duydum ama uygulamayı bilmiyorum diyorsanız; Osho’nun “meşgul insanlar için meditasyon” kitabını hem zihninizi toparlamak hem de kuşku yaratan, sizi aşağıya çeken düşüncelerle oyalanmak istemiyorsanız, okumanızı tavsiye ederim. Çünkü meditasyon özünde, kişinin kendiyle ve kendi düşünceleriyle karşılaşma felsefesini taşır. Bu sayede farkındalık ve sonrasında empati ve dinginlik katar. Çünkü, farkında olamayan insan empati ve hoşgörü geliştiremez. Bir konuya ve kişiye farklı yerden bakabilme şansını elde edemez. Meditasyonun amacı, bir kenarda oturup hiçbir şey yapmadan sessiz kalayım bir süre kafamı dinleyim, değildir aslında.

Doğum haritanızda güneş tutulmasının yaşandığı alan sizi mıknatıs gibi kendine çeker. Bu enerjiyi doğru yorumlamak bizim en temel işimiz. Bunu kimse sizin için yapamaz ama rehberlik edebilir. Kişisel doğum haritalarınızı bilmediğimden detaylı bir analiz yapmak zor. Ama yola Aslan burcu sembolizmi ile çıkabiliriz. Aslan, “kendin olabilmek” ile ilgilidir. Dikkat çekmek, talep etmek, yönetmek, sunmak, yaratmak, kendini ortaya sunmak, sergilemek, ışıkları açmak, bir adım öne çıkmak, eğlenmek-keyif almak, sevmek-sevilmek, aşk yaşamak, ben diyebilmek, istiyorum veya istemiyorum’u söylemek demektir. Öyleyse düşünce ve eylemlerimizin çıkış noktası bu konularla bağlantılı olacaktır. Açılan kapılara bu motivasyonları doğru kullanabilir, cesaret edebilir ve de bir şeylerin olmasına izin verirsek girebileceğiz.

Ateş elementi burcu iseniz; koç aslan ve yay, fırsatı değerlendirme şansınız yüksek. Temkinli bir toprak elementi iseniz; boğa başak oğlak, olduğu kadar deyip korkularınızın üzerine gidin. Hava elementi iseniz, ikizler terazi ve kova, siz de daha şanslı gruptasınız. Bu tutulma size enerji katacaktır. Eğer su elementi iseniz, akrep balık ve yengeç, tutulma sizi zorlayabilir. Çünkü sizler, ben demekte ve öne çıkmakta zorlanan belki de bu süreci en çok erteleyen burçlardansınız. Diğerlerine göre en çok gayreti sizler ve toprak burçları göstermelisiniz.

Eğer yükselen burcunuzu biliyorsanız; ve yükseleniniz başak, oğlak ve balık ise, hayat sizi bugünlerde bir hayli köşeye sıkıştırmış olabilir. Başkaları, başkasının meselesi, işler güçler, sorunlar… Ne demek istiyor, bir durup düşünün olan biteni gözlemleyin derim. Boğa, aslan, akrep ve kova ise; iş ev aile yaşamında medeni durumunuzda ya da iş unvanınızda değişimler sizi bekliyor. Yengeçler parasal konular ve özgüven gerektiren işlerle meşguller. İkizler, yay, koç ve terazi iseniz; bolca seyahat eğitim ve yolculuklar, etkinlikler, sosyal aktiviteler hayatınıza renk ve hız katabilir.

Güneş tutulması yaşamınızda güzel başlangıçlara vesile olsun, dilerim. Şimdi sahne sizin…

Danışman Astrolog
Aylin İleri