27 Temmuz Kova Burcunda Ay Tutulması

27 Temmuz Kova Burcunda Ay Tutulması

1024 640 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

27 TEMMUZ KOVA BURCUNDA AY TUTULMASI

27 Temmuz cuma gecesi 23.20’de Kova burcunda bir Ay Tutulması yaşayacağız. 
Astronomik açıdan son zamanların en parlak ve en uzun süren tutulması 20.14’de başlayacak, 23.20’de maksimum seviyesine ulaşacak ve 02.12’de bitecek. Tutulma, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Avrupa’nın bir kısmında izlenebilecek. Türkiye’den ay tutulması çıplak gözle izlenebilecek.

Ay tutulmalarında Dünya, Ay ile Güneş arasına geçer. Dünya’nın gölgesi Ay’ın üzerine düşer ve sonrasında Ay’ın ışığı azalarak bir süreliğine kızılımsı görünür. 27 temmuzda yaşayacağımız tutulma sırasında Ay’ın yanı başında duran Mars gezegenini çok net görebileceğiz. Yani sahnede sadece Ay olmayacak, ona eşlik eden bir gezegen olacak, savaş ve mücadele gezegeni Mars.

Tutulmalar yaklaşık 6 ayda bir yaşanır, onları astrolojik açıdan birbirinden ayıran hikayesi elbette her an değişmekte olan gökyüzü. Hayatta hiç bir şey aynı kalmadığı gibi güneş sistemindeki gezegenler ve beraberinde biz de hareket ve değişim halindeyiz. O yüzden her gün gökyüzüne baktığımızda aynı resmi görmüyoruz. Hareket halinde olan gezegenlerle birlikte resim ve ona kattığımız anlamda değişiyor. Gelin birlikte cuma gününe gökyüzüne bir bakalım. 

Son yılların en uzun sürecek olan tutulmasının dünyaya, doğaya ve insan psikolojisine etkisi de elbette etkili ve güçlü olacaktır. Tutulma sırasında gökyüzünde dikkat çeken çok sayıda konfigürasyon var. Teorik detayları burada verip sizi yormak istemiyorum. O yüzden sade ifadeyle, eski defterler açılıyor diyebilirim. Bugünlerde koşulları değiştirmek, insiyatif almak arzusundayız. Değişen ya da uzun süredir biriktirdiğimiz duygularımız bizi harekete geçmeye itebilir. Peşinde olduğumuz şeyler; daha çok hakkını aramak, adil olmayı istemek, tarafsız hareket etmeye çalışmak, içindekileri dışarıya dökmek, sesini daha çok yükseltmek, kararlı ve cüretkar davranmak olabilir. 

Bir çoğumuz ama özellikle boğa, aslan, akrep ve kova burçları “artık tak etti, buraya kadarmış” diyebilir. Daha önce deneyimlediğiniz ama bir şekilde hayata geçiremediğiniz ne var? bir düşünün, şimdi duraksamadan tereddüt etmeden eyleme geçmek isteyebilirsiniz. En temel motivasyonumuz arzumuz, içimizden geldiği gibi davranmak. Mahalle baskısının çok yoğun olduğu bir ülkede yaşıyoruz. İş yerinde, evde, eş-sevgili ilişkilerinde, arkadaşlar arasında, ebeveyn ilişkilerinde kendini bulmak ve neysen o olmaya çalışmak, kendini kabul ettirmek çok kolay değil. Ama imkansız da değil. Bu dönem daha önce tartıp biçtiğiniz ama neyse bedeli ödeyemediğiniz seçim ve eylemleriniz için daha cesur ve cüretkar hareket edebilirsiniz. Aile içinde tartışmalar, iş yerinde veya sosyal yaşamda yer aldığınız çevrede ayrışma ve tartışmalar doğabilir. Bir şekilde olduğumuz yere, içinde bulunduğumuz kutuya, sınırlara sığmama evresindeyiz. Kendimizi, düşünce ve eylemlerimizi seçimlerimizi sorgulama evresine giriyoruz. Aldığımız kararlar, attığımız imzalar, yaptıklarımız ve de yapmadıklarımız hepsini yeniden tartıp biçeceğiz. Hesap kitap yapacağız. Böyle zamanlarda bedenimize iyi bakmalıyız; gevşeme egzersizleri yapın, daha hafif beslenin, bol sıvı tüketin. Uyku problemleri, geçmeyen can sıkıntıları, beklenen ama geciken haberler, anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar, öfke patlamaları, aksiklikler, daha ne yapabilirim ki söylemleri… içinde dönüp durabiliriz.

Ay tutulmaları gizli olan şeyleri ve biriken duyguları ortaya çıkarır. O yüzden hem kendinize hem de sevdiklerinize karşı daha şefkatli olmaya özen gösterin. Sevdiğiniz ve sizi rahatlatan şeyler yapmaya çalışın. Biraz kendinize dönün, kendinizi dinleyin şımartın. Tutulmanın aktörleri Mars ve Uranüs olduğundan, farkında olmadan kaş yapayım derken göz çıkarabiliriz. “Öfkeyle kalkan zararla oturur”. Öfkeyle değil, sağduyu ve dürüstlük ile kendinizi ifade edin ve eyleme geçin. Malum her tutulmanın etkisi farklı ve onun yarattığı sinerjinin bireysel haritalarımıza etkisi de bambaşka. Ana hatlarıyla tutulmanın burçlara etkilerini sizler için çizmeye çalıştım. Ay tutulması, yaşamınızda güzelliklere ve farkındalıklara vesile olsun dilerim.

Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları; önemli bir dönemeçten geçiyorlar. İş, ev ve özel ilişkilerinde önemli kararlar alma ve uygulama evresindeler. Hayatları değişiyor, bir şeyler yerinden oynuyor.

Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları; gelecek hayalleri arzu ve istekleri yönde inisiyatif alabilirler. Attığınız imzalara, aldığınız risklere dikkat edin. Değer mi, değmez mi? iyice tartıp biçtiyseniz şimdi hareket ve karar zamanındasınız.

İkizler, Başak, Yay ve Balık burçları; hem kendi yaşamları hem de çevrelerinde dönüp duran meseleler ile meşgul olabilirler. Bolca seyahat, konuşma ve paylaşımın arttığı bugünlerde çözüm odaklı olun. Israrcı olmayın, değişen ilişki ve koşullara uyum sağlamaya bakın. Ayrıca hiç bir şeyi biriktirmeyin, kendinizi ifade edin.

Danışman Astrolog-IsarCap
Aylin İleri