Temmuz Ayı Bitmeden Neler Yapmalı?

Temmuz Ayı Bitmeden Neler Yapmalı?

500 356 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

TEMMUZ AYI BİTMEDEN NELER YAPMALI?

İyi Haftalar,

Bugünlerde toprak burcunda gerçekleşen gezegen etkileşimlerinin bize verdiği net bir mesaj var, “hayatını sadeleştirmek, kolaylaştırmak ve süreklilik kazandırmak için bir şeyler yap”.

Başak burcundaki Venüs, geçtiğimiz hafta Uranüs ve ardından Satürn ile uyumlu açılar yaptı. Şimdiyse sıra şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter’de. Bu etkileşimler; ikili ilişkilerde, aşk yaşamında, finans ve para işlerinde yolunda gitmeyen, size uymayan şeyleri görmenizi sağlamış olabilir. Elbette güneş tutulmasının burada rolü büyük. Şimdi tutulmayla birlikte gelen Yeniay haftasında; fark ettiklerimizi uygulama, düşünceleri hayata dökme ve gerçekleştirme arifesindeyiz. Önümüzde tüm ihtişamı ve gürültüsüyle bizi bekleyen bir dolunay (ay tutulması) var. O gerçekleşmeden almamız gereken küçük önlemler olabilir. Bu gezegen etkileşimleri bizden bazı konularda fazla mesai harcamamızı ister.

Özel ve iş ilişkilerinizde, kendinizi doğrudan ve daha net şekilde ifade etmeye bakın. Eski kalıpları bir kenara bırakıp duygularınızdan uzaklaşmadan, burada size uyan ve uymayan nedir? Bir düşünün, değerlendirin, elemeden geçirin duygu ve değerlerinizi. Kendi kapasitenizi gözden geçirin, belki bazı açılardan yeteri kadar olgunlaşmamışsınızdır. Hem ciddi bir ilişki isterken hem de onun getireceği sorumluk ve bedeller sizi içten içe engelliyor olabilir. Ön yargılarınız, hayırlarınız, kalıplarınız olabilir. Hesap kitap yaparken karşınızdakini yeteri kadar hesap etmiyor olabilirsiniz ya da tam tersi o bu konuda eksik hareket ediyor olabilir. Venüs başaktayken aşkta ve sevgi alışverişlerinde farkındalığımız artar. Aslında beklediğim buymuş ya da bu değilmiş’i daha net görebilir ve ilişkide gerekli ayarlamaları yapabiliriz. Çok fazla verdiğiniz ya da verdiğinizi sanırken aslında daha çok aldığınız, işin şirazesinin kaydığı yerler neler, bir bakın. Aynı zamanda Venüs para ve finansla da ilgili olduğundan, bütçenizi yeniden hesap etmekte, yatırımlarınızı, kaynaklarınızı, harcamalarınızı derleyip toplamakta fayda vardır. Bu dönem bir süredir devam eden finansal sıkışıklığın biteceğine dair güzel sinyalleri de taşıyor olabilir. Mali durumunuz küçük birkaç dokunuşla düzelecek olabilir, sadece biraz daha plana hesap kitaba ihtiyacınız vardır belki de. Önünüzde duran, görmediğiniz, doğru değerlendirmediğiniz finansal fırsatlar, küçük girişimler, ince ayarlar olabilir. Uzun vadeli anlaşmalar, birliktelikler, finansal yatırımlar yapılabilir bugünlerde. Mars geri gittiğinden içinde büyük riskler taşımayan girişimleri uygulayabilirsiniz.

Merkür’ün retro hareketine başlayacağı, Venüs’ün kafa karışıklığı yaratan Neptün ile karşı karşıya geleceği 24 Temmuz öncesi, bu hafta zamanınızı iyi yönetin derim.

Aylin İleri
Danışman Astrolog