MERKÜR RETROSU EFSANESİ!

MERKÜR RETROSU EFSANESİ!

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Merkür Retrosu Efsanesi!

Hayat çoğumuz için oldukça hızlı ilerliyor. Güne yetişmekte, isteklerimize ve ihtiyaç duyduklarımıza zaman ayırmakta, zamana hakkını vermekte zorlanıyoruz. Akıp gideni durdurmaya gücümüz yetmese de ara sıra “şimdi burada ne olup bitti?” sorusunu sormak, anlamak veya açıklama getirmek ihtiyacını hissederiz. 

Hayatımızda hızla gelişen olaylar olduğunda, önemli bir karar verdiğimizde sonucundan memnuniyet duysak da durup biraz düşünmek, sindirmek, üzerinden geçmek isteriz. Merkür gerilemesi astrolojik açıdan yavaşlamak, belli bir konuya odaklanmak, ihtiyaç varsa durmak, beklemek, yeniden düşünmek, zaman tanımak, içe dönmek, geçmişe bakmak, eksik veya gereksiz olanı görmek, bir şeyleri telafi etmek ve tamamlamak için harika zamanlardır. Değerlendirin.

Merkür geri gidiyor; işler ters gidecek, kesin bir şeyler bozulacak, isteklerime kavuşamayacağım, attığım imzalar geri dönecek … gibi kesin hükümlerden lütfen kaçının!

Her şeyin bir zamanı var diye eskiler boşuna söylememiş. Şimdi ağzımızı sıkı tutmalı, boş konuşmalardan kaçınmalı, büyük sözler vermemeliyiz. Daha önce üzerinde düşündüğümüz veya fikir sahibi olduğumuz konuları gözden geçirmenin zamanındayız. Gözümüzden kaçan, duyup da işitmediğimiz bilgiler olabilir. 

Hız, size zaman kazandırır. Varmak istediğiniz yere odaklanıp sadece oraya konsantre olmanızı sağlar ama yolculuk esnasında detayları kaçırırsınız. Şimdi hızımız düşüyor hatta gittiğimiz yoldan geri döneceğiz. Detaylara daha çok hakim olmamızı sağlayacak olan bu gerileme belki de yanlış yöntem ve planlama ile eksik bilgiler aracılığıyla ilerlemeye çalıştığımızı gösterecek bizlere. 

Düşüncelerinizi kağıda dökmenizi öneririm. Aklınızdan neler geçiyor, bir bakın. Eski düşünceler, inançlar, hedefler, geçerliliğini yitirmiş kalıplarınızı yakalayabilirsiniz. Ayrıca, yaratıcı çalışmalar için Merkür gerilemesi fırsat da sunar.

13 Aralıkta oğlak burcunda gerilemeye başlayan Merkür; planlarımızı, prensipleri, “hayır” dediklerimizi yeniden gözden geçirmemizin iyi olacağını söylüyor.

  • geleceğe dönük planlarımızı, kendimize koyduğumuz hedefleri revize etme ihtiyacı hissedebiliriz
  • sınırlarını yeniden çizmeye ihtiyaç duyduğumuz konularla karşılaşabiliriz
  • kendimize koyduğumuz sınırlar, engeller olduğunu da fark edebiliriz
  • hayatın bizi hangi alanlarda sınırladığını veya bir biçim vermeye çalıştığını görüp yeni bir pozisyon alabiliriz

23 Aralıkta ise Yay burcuna geri dönüp orada retro hareketine devam ederken, fırsat olarak gördüğümüz ve insiyatif aldığımız konulara yeniden bakacağız

  • ilerlemek yayılmak büyümek gelişmek için doğru kanallar kullanıyor muyuz? Neye ihtiyaç var? Aksayan neler var? bunlara bakacağız.
  • inandığımız uğruna yola çıktığımız düşüncelerimiz geçerli mi? sorgulayacağız.

Merkür gerilemesinin etkilerini en çok 27-28-29 Aralık günlerinde hissedeceğiz. Koşullar hızlı kararlar almamızı gerektirirken biz netleşemeyebiliriz. Çelişkili bilgilere sahip olabilirsiniz, idealde yapmak istedikleriniz ile olan birbiriyle tutmayabilir. Strese girebilir, yanlış denize balıklama atlamaktan endişe duyabilirsiniz. Dikkatli bir değerlendirme, araştırma zamanı olmayabilir. Bir şeyleri kaçırıyorum kaygısı yaşayabilir, öfkelenebilirsiniz. Acele etmeyin, paniklemeyin, odaklanmaya çalışın. Büyük resmi görmeye çalışın, doğaya çıkın. Yüksek bir yerden kuş bakışı izleyin olduğunuz yeri. Uzaklaşmak, başka bir açıdan görüş açısı kazanmak size iyi gelecektir.

Gerileme 2 Ocakta bitecek ve 25 Ocak ile birlikte işlerimiz ve günlük rutinimiz hız kazanmaya başlayacaktır.

Bereketli, verimli bir Merkür gerilemesi geçirmenizi diliyorum.