13 Temmuz Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

13 Temmuz Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

13 TEMMUZ YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş tutulmalarının gerçekleştiği zamanlarda gündemimiz değişmeye başlar; yeni konular, yeni kişiler, yepyeni başlangıçlar veya kapanmamış meseleler hayatımızda bir adım öne çıkar. Tutulmalar ortalama 6 ayda bir gerçekleşir. Güneş ve ardından gelen Ay Tutulmasını peş peşe yaşarız. Bir çok şeyde olduğu gibi tutulmalarında izlediği bir yol ve kendi içinde süregelen bir döngüsü vardır. Aslan burcu döngüsünün nihayet sonuna yaklaşıyoruz. 2016 da başlayan bu döngü, 2019 ocak ayında, 19 yıllığına kapanıyor olacak. 

Yaklaşık 2 yıldır, kim olduğumuzu ve ne istediğimizi daha çok fark ettik. İçinde bulunduğumuz toplum, grup, iş-ev  hayatında diğerlerine saygı ve hoşgörü göstermeye maksimum özen gösterirken (bunun değerini anlarken), aslında “ben buyum, böyleyim” mücadelesini de bir yandan yoğun şekilde verdik. Hayatımıza renk ve canlılık katacak uğraşları, iş ve ilişkileri, dostlukları hayatımıza kattık. Bir süredir, içinde olduğumuz çevrelerden ve haklarımızdan vazgeçmek pahasına, sürüye uymadık. Yüreğimizin sesini dinledik.

2018 yaz aylarından itibaren Tutulma Döngüsünde sahneyi 2020’ye kadar “Yengeç Burcu” devralacak ve bunu yaparken oğlak burcu enerjisini basamak olarak kullanacak. Yani kişisel sınırlarımızın ve limitlerimizin ne olduğunu; hayatın uzun süren bir mücadeleden ibaret olduğu gerçeğini hep yanımızda hissedeceğiz.

Kuzey Ay Düğümü yönünde gerçekleşen Yengeç burcu Güneş tutulması, “rüzgarı arkasına alıp hızla ilerleyen bir yelkenli ” edasında başlıyor.  Rüzgar bize yengeç yönünde gitmemiz için destek veriyor olacak. Yengeç burcu; ev yuva konularını, güvende hissettiğimiz yer ve insanları, ailemizi, dostlarımızı, köklerimizi, atalarımızı ve onlara dair tüm meseleleri anlatır. Geçmişi ve hatıraları; eski yaraları ve eski güzel anıları anlatır. Kalbimizde yer etmişleri, kalbimizde yara açmışları anlatır. Yengeç koşulsuz sevgi ve bağlılıkla ilgilidir. Her şeye rağmen sevmekle yanında olmakla ilgilidir. Yengeç iyi günde ve kötü günde demektir. Evlilikle, hayat arkadaşı olabilmekle ilgilidir. Yengeç duygularla ilgilidir. Anne-baba olmakla ve de herhangi bir canlıyı korumak bakmak büyütmek sevmekle ilgilidir. Kısaca gündemimiz de hepimizin önem ve değer verdiği, üzerine titrediği, korumak sakınmak istediği mahrem meselelerimiz olacak.

Yengeç burcundaki ilk tutulma 13 Temmuz 2018 sabaha karşı 02:47’de gerçekleşiyor. Tutulma sırasında birbirleriyle özellikle tutulma derecesi ile etkileşimde olan gezegenler olayların gidiş atı yönünde ipucu verirler. Sahnenin ön sıralarında oğlak burcunda yer alan Pluton var. Bu gezegen zorlukları, ölüm kalım meselelerini, düşüp yeniden kalkmayı, yeniden doğmayı anlatır. Tutulmanın tam tersi yönünde yerleşmiş olan rüzgarın gücünü kesen Mars ise (güney ay düğümü tarafında ve geri gidiyor), geçmişten gelen-getirdiğimiz konuların bizi uğraştıracağını gösteriyor. Bir yandan sevdiklerimizi ve kendimizi korumaya kollamaya çalışırken, belki yepyeni başlangıçlar kurma aşamasındayken, hızımızı kesen stres yaratan küçük büyük olayların yaşanabileceğini söylemeliyim. Bu olaylar haziran ayı sonlarında başlamış olabilir veya en geç önümüzdeki bir ay içinde kendini gösterecektir. 

Elbette herkesi her tutulma aynı derecede etkilemez, hayatında büyük değişiklikler yaratmaz. Bu etki sizi teğet de geçebilir, bunu anlamak için bireysel doğum haritanızı incelemek gerekir. Doğum Haritası Danışmanlığı almak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Genel olarak, bu tutulma beni nasıl etkiler sorusunun yanıtı ise aşağıda;

Koç ve Yükselen Koçlar; ev aile meseleleri, ev alıp satmak, şehir veya iş değişikliği, evlenmek-boşanmak, yeni gelecek planları hayaller yaratma peşinde olabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar; yakın çevreniz, kuzen kardeş meseleleri, yazılı sözlü anlaşmalar, eğitsel uğraşlar, kendinizi anlatmak ifade etmekle ilgili konular, kendinize yepyeni bir çıkış noktası bulabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler; parasal konular, yatırımlar, alacak-verecek işlerinde düğümler çözülebilir, mahkeme işlerinde çıkış noktası bulabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler; kendinizi yaşamınızı değiştirmek için, ikili ilişkiler anlaşmalar ortaklıklar evliliğiniz süren ilişkiniz katalizör olabilir. Yaraların kapanması da yeniden açılması da mümkün.

Aslan ve Yükselen Aslanlar; hayatınızda bir köşede duran arka plana itilmiş tüm meseleler gün yüzüne çıkabilir. Hem kendiniz hem de başkaları için yapacak çok şeyiniz var. İkili ilişkilerde size meydan okuyan yarışan zorlayan kişilere dikkat edin.

Başak ve Yükselen Başaklar; yepyeni gelecek planları hedefler peşindeler. Bunun bedeli daha çok çalışıp daha az dinlenmek olabilir. İş ve yaşam şartları değişiyor.

Terazi ve Yükselen Teraziler; iş ve sektör değişikliği yaşayabilirsiniz. Evlenmek boşanmak iş kurmak iş sahibi olmak anne-baba olmak gibi yeni unvan ve isimler alabilirsiniz. Yaşamınız değişmeye başlıyor.

Akrep ve Yükselen Akrepler; yurt dışı akademik ve eğitsel işler, medya yayın reklam işleri önem kazanıyor. Yaşadığınız yer ve aile ilişkileriniz bu konularla bağlantılı olarak değişebilir. Kök salacak yeni yerler arayışında olabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yaylar; parasal konular, yatırımlar, alacak-verecek işleri, banka sigorta vergi konuları önem kazanıyor. Meseleleri çözmek, krizleri iyi yönetmek için yazılı-sözlü iletişiminize, kendinizi ifade şeklinize dikkat edin.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar; süren ilişkiniz, ortaklı işler ve evliliğinizle ilgili konular sizi yeni kapılar açacak. Yepyeni başlangıçlar arefesinde taşıdığınız yükler geçmiş meseleler sizi yıpratıyor olabilir. Kendinizi yenilemelisiniz. Harcamalara bu dönem dikkat edin. 

Kova ve Yükselen Kovalar; gündelik düzeniniz, çalışıyorsanız iş koşullarınız değişebilir. Bir şeyler rutin giden yaşamınıza hareketlik katacak. Başkaları için yapacak çok şeyiniz, alacak sorumluluklarınız olabilir. Sağlığınıza özen gösterin.

Balık ve Yükselen Balıklar; sevdikleriniz aileniz ile ilgili konular, aldığınız kararlar gelecek planlarınızı değiştirmenizi zorunlu kılıyor olabilir. Çocuklar, eğlence sektörü, spor, yemek, sahne sanatları ile ilgili bir alanda faaliyet gösteriyorsanız bu konularda değişimler bekleyin.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog