MARSIN KOÇ BURCU YOLCULUĞU

MARSIN KOÇ BURCU YOLCULUĞU

890 593 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bugün itibari ile Mars balıktan çıkıp Koç burcuna geçti.

Arzu ve isteklerimizin hayatın akışı içerisinde ve kendi zamanında olmasını kabul ettiğimiz enerji sona erdi. Artık hayırlısı neyse o demeyeceğiz. “Şimdi istiyorum, hemen istiyorum” dönemi başlıyor! “Kabul enerjisi” yerini “mücadele eden kazanır” inancına devrediyor bugün, hem de tam 6 aylığına. Mars bir burçta ortalama 40 gün kalıyor, geri gittiğinde ise bu süre elbette uzuyor.

Koç burcundaki Marsı eyleme geçen kazanır, ilkesi ile anlatabiliriz. İstiyorsan git ve al fakat bir başkasını sürükleme veya itekleme! Başkasından bekleme. Sen yap, uğraş, didin, gerekiyorsa savaş yarış rekabet et. Çünkü bu senin meselen, senin hikâyen. Engelleri ve korkularını kendi başına aşmanın bir yolunu bul. İlk yapan ilk harekete geçen sen olmaya cesaret et! Hedefini belirle, zamanını ve enerjini yönetmeyi öğren. Yani kendi kavganı kendin ver! Aslında bir çeşit erginlik sürecini yeniden tatbik ediyor olacağız. 20’lerin başında yaşadığımız ile 50’lerde yaşayacağımız “erginlik-rüştünü ispat etme” hikayesinin elbette birbirinden farklı olacağını tahmin edebiliriz. Yaş aldıkça bizim için önemli olanlar, öncelikli olanlar listesi değişiyor ve bunun sonucunda enerjimizi harcadığımız kavgamızı verdiğimiz konular farklılaşıyor. Yaşayıp göreceğiz. Fakat 2020’nin kalan yarısında evren, cesareti alkışlıyor olacak. Cesaret, girişim, yenilik, yaratım, çaba, hız, mücadele kavramları üzerine odaklanacağız. Evren, Kendi isteklerimiz için mücadele etmeyi bize öğretecek, hazır mıyız?

Tek başınalığın ve cesaretin sembolü olan koç burcu illa ki bu yolculukta birileri ile karşılaşır ve kendini kendine ispat etmek içinde bazı mücadelelere girişir. Tıpkı masallarda bizlere anlatıldığı gibi. Yaz aylarında masal kahramanlarına can veren hikayeyi zenginleştiren 3 gezegen etkileşimi dikkat çekiyor. Mars, 4 ağustosta Jüpiter ile karşılaşacak; cesaretimiz şevkimiz tavan yapabilir fakat aynı anda inandıklarımız ile eylemlerimiz de çelişebilir. Strese çelişkiye düşebiliriz. Doğru ve yanlış kavramlarınız arasında gidip gelirken önceliklerinizi belirlemeye bakın ve ona göre hareket edin. 13 ağustosta Plüton ile karşılaştığında ise, korkularımız ile yüzleşmekten başka çaremiz kalmaz vazgeçtim ben deyip geriye kaçamazsınız. İnsanlar veya aksi giden işlerle uğraşmanız gerekebilir. Üstesinden gelmek için korku ve öfkenizin gerçek nedenini aramaya bakın, bu keşif size güzel bir sıçrama yaşatabilir. 24 ağustosta Satürn ile karşılaştığında önümüze engeller pürüzler çıkabilir, arzularımızı elde etmenin bir bedeli olduğu gerçeği ile yüzleşebiliriz. Daha iyi bir planlama yapmak, sıkı çalışmak yola devam etmenin anahtarı olacaktır.

Mars’ın geri gideceği 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında ise enerjinizi daha dikkatli kullanın ve dış dünyaya yansıtmayın, içe doğru yönelin. Bu kez yolculuk kendi içimizde başlıyor olacak. Kendimize koyduğumuz engelleri ve korkularımızı aşmak için 64 günlüğüne bir yolculuğa çıkacağız. Gittiğimiz yolları yeniden arşınlayacağız. Hepimizin hikâyesi başka olduğundan ipucu için doğum haritanızda Koç burcunun nerede olduğuna bakabilirsiniz. Koç neredeyse, tek başına çıkmamız gereken yolculuk ve mücadele oradadır. İlerleyen günlerde zamanı geldikçe Mars’ın yolculuğuna ilişkin ipuçlarını sizlerle yeniden paylaşacağım.

İyi dileklerimle,