MERKÜR GERİ GİDİYOR 18 HAZİRAN-12 TEMMUZ 2020

MERKÜR GERİ GİDİYOR 18 HAZİRAN-12 TEMMUZ 2020

1024 682 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Merkür 18 Haziran Perşembe günü yengeç burcunda geri gitmeye başlıyor. Yine mi dediğinizi duyar gibiyim. Güneş sisteminin en hızlı gezegeni ortalama olarak yılda 3 kez 3 hafta boyunca geri gider. Bu onun yolculuğunun rutin bir parçası (elbette dünyadan baktığımızda biz öyle yorumluyoruz). Bize vermek isteği mesaj ise, geri dön ve eksikleri tamamla’dır. “Bu noktada şuan bulunduğun yerde beklentilerini karşılaman mümkün değil, eksik bir şeyler var” der, Merkür.

Yengeç burcunun 14 ile 5 dereceleri arasında bir süreliğine (12 Temmuza kadar) geçmişe dönüş yaşayacağız. Yazılmamış düşünceler, konuşulmamış gerçekler, atmaya kısmet olmayan imzalar, proje ve iş fikirleri, seyahat planları, yarım kalan sohbetler dertleşmeler, açıklamalar, beklenen teklifler, gecikmiş itiraflar Merkür geri giderken kapınızı çalabilir. Açmazlık etmeyin, içeri buyur edin.

Aklın, iletişimin ve öğrenmenin gezegeni Merkür yengeç burcunda geri giderken anılar, eski defterler, birikmiş duygular canlanır. Aile yuva eve ait konular, yaşadığınız yer ile yakın çevrenizdekiler, canımın içi kategorisine girenler, kendinizi ait hissettiğiniz insanlar ve mekanlar ile ilgili olaylar yeniden gündeme gelir. Hassasiyetler artar. Duygusallık ve beraberinde içe kapanma artabilir. Kendini ifade etmek zorlaşır, sözcükler oluşmaz. Daha çok iç dünyanıza dönersiniz. Kabuğunuza çekilmek, evde veya güvende hissettiğiniz yerlerde olmak size iyi gelebilir. Tanıdık bildik bir çevrede olma ihtiyacınız yükselir. Bu kiminin mağarasıdır kiminin kuyusu kiminin de ini!

Yengeç hayatta kalmak için yumuşak karnını nasıl korumaya çalışıyorsa siz de incitmemek veya incinmemek için bu uğurda ekstra çaba harcayabilirsiniz. Üzerine titrediğiniz, önemsediğiniz meseleler ile ilgili daha çok düşünmeniz, araştırmanız, konuşmanız ve dinlemeniz gerekebilir. Odak noktanız, duygusal ihtiyaçlarınız ve ailevi konular olabilir. Burada konuşulmamış duygular, yer eden anılar, travmalar, açığa çıkarılmayı bekleyen kırgınlık ve dargınlıklar kendini gösterebilir.

Aklın gezegeni Merkür, hassas kalplerin birincisi yengeçteyken yüreğinizle düşünmeye özen gösterin. Sezgilerinize şans tanıyın. Duygularınızı önemseyin, ifade etmekten kaçınmayın. Geçmiş sizi rahatsız ediyorsa, yüreğinizde taşıdığınız bir yaranız varsa onu sarmak için bir çare bulabilirsiniz. Kırgınlıkları, düş kırıklıklarını, suçluluk duygularını yüreğinizde taşımak yerine kendinizi ifade etmenin yollarını arayın. Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir.

Olumsuz yanıyla Yengeç burcu duygularının altında yatan gerçekle yüzleşmek yerine dolaylı bir dil kullanır. Anlaşılmayı bekler. Çok kırılgan olduğundan söyleyemez. Çünkü bu konuyu konuşurken bile tekrar tekrar incinir. Çevrede olup biteni, izlediklerini, okuduklarını tarafsız bir şekilde gözlemleyip anlatamaz. İşin içine hep duygular girer, kişisel meseleler konuya dâhil olur. Görmek istediği gibi görmeye yatkındır. Bazen de anlaşılmadığından, beklentileri karşılanmadığından veya kendini güvensiz hissettiğinden karşı taraf üzerinde “suçluluk duygusu” yaratarak dikkatinizi çeker. Bir bakmışsınız durumun tüm yükü omuzlarınıza düşmüş.

Öyle görünüyor ki Merkür yengeçte geri giderken; ev ve aile yaşamı, yuva kurmak, ev almak-satmak, ebeveynlik, güvenlik, gizlilik, ülke meseleleri, milliyetçilik, bakım ilgi şefkate ihtiyacı olan kişiler/hayvanlar ile ilgili konular bolca gündemde yer alacak. Fakir edebiyatı yapanlara karşı uyanık olun. Asıl meselenin çevresinde dolanıp durarak zaman kazanmaya çalışanlara karşı dikkatli olun. Temmuz ayı ortalarına kadar başta kendinize olmak üzere diğerlerine gösterdiğiniz ilgiyi özeni sorgulama ihtiyacınız artabilir, endişelenmeyin bu çok normal. Haziran ve temmuz aylarına denk gelen Merkür retrosuna eşlik eden güneş ve ay tutulması burada kilit rol oynayacağa benzer. Duygularınızı hassasiyetlerinizi önceliklerinizi daha etkin yapıcı bir şekilde ifade edebilmek için yazın, çizin, söyleyin, resmedin. Böyle zamanlarda yaratıcılık ve üretkenlik artar. İlham ve esin kaynaklarımıza ulaşmak, onlarla karşılaşmak kolaylaşır. Böylece hafifleyebilir, kendimize karşı yapıcı anlamda farkındalık kazanabiliriz. Ne de olsa onların hepsi duygu ve düşüncelerimizi dış dünyaya yansıtmanın birer aracı.

Sevgiyle,