Venüs İkizler Döngüsü Başladı

Venüs İkizler Döngüsü Başladı

750 1000 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

VENÜS İKİZLER DÖNGÜSÜ BAŞLADI

İkizler burcunda geri giden Venüs dün gece, 3 haziran 2020 20.43’de güneş ile kavuştu ve yeni bir döngü başladı!

Astrolojiye göre, dünyadan bakıldığında bir gezegen güneşe yaklaştığında (8 ila 0 derece yakınlıkta) gündelik yaşamda ona atfettiğimiz önemi artar. Malum yaşam kaynağımız Güneş’in çekim kuvvetine karşı koymak imkansız. Söz konusu gezegen de Venüs olunca; ilişkiler aşk para sanat güzellik barış politika ortaklıklar ve işbirlikleri konularının bir süre daha, 9 Hazirana kadar, gündemimizde yer alacağını öngörebiliriz. Fakat bu birleşimin hikayesi çok daha özel bir anlam taşıyor.

Venüs geri giderken Güneş ile bir araya gelmesine inferior kavuşum deniyor. Bu bir araya geliş yaklaşık 584 günde bir yaşanıyor ve düzenli bir şekilde 5 kez farklı burçlarda yeniden birleşiyorlar. Bir araya geldikleri burcun doğasında bir hikaye başlatıyorlar ta ki 584 günlüğüne! 2020 bahar ayları boyunca gecelerimizi aydınlatan Venüs, şimdi yer altına iniyor. Batı ufkunda artık onu göremeyeceğiz Fakat bir süre sonra sabah yıldızı olarak yeniden doğacak. Matematiksel olarak 584×5=2920/365=8 yıllık Venüs döngüsü bu şekilde oluşuyor. 8 yılda bir aynı burçta bir iki derece farkla kavuşumlar tekrar ediyor. Zamanda örümcek ağına benzer şekilde birbirlerine ağ atıyorlar. Biz de bu ağ içinde kendimize düşen payı seçimlerimiz doğrultusunda yaşıyor ve tecrübe ediyoruz.

Dün gece İkizler burcunda geri giden Venüs ile güneş kavuşarak yeni bir hikayenin kapısını aralamış oldu. Bu döngü boyunca İkili ilişkilerde merak ve yeniliklere açık olmanın önem kazanacağını söyleyebilirim. Öğrenmeye ve denemeye açık olan ikizler, Venüs’ü çeşitliliğe ve zaman zaman kararsızlığa itecektir. Bugün size hoş gelen yarın gelmeyebilir. Ayrıca kişisel ve sosyal ilişkilerde daha rahat olmak, anlaşılır bir dil kullanmak, derin duygusal bağlar kurmak yerine birbirinizden yeni şeyler öğrenebileceğiniz, sizi hafifleten, güldüren, arkadaşça ilişkilere çekilmeyi tecrübe edebilirsiniz. Aşk ve ilişkilerde, ortaklıklarda ne hissettiğinizden çok ne düşündüğünüz konusu önem kazanabilir. Bu süreçte akla hitap eden, pratik olan daha çok dikkatimizi çeker. Özetle, sözlerle büyülenme dönemi başlıyor.

Ayrıca, geri gidiş astrolojide karma ile ilişkilendirilir. Aile öykünüzle bağlantılı veya bu yaşamda seçimlerinizden kaynaklanan düğümlerle Venüs döngü sırasında karşılaşıp çözümleme ihtimaliniz doğabilir. Tekrar eden tecrübelere çekilirseniz bu ipucu aklınızda olsun, kendinizi yenilemeye özen gösterin.

Hava elementi bir burç olan ikizler terazi ve kova’da doğduysanız veya doğum haritanızda Venüs’ünüz ikizlerdeyse bu daha çok sizin hikayeniz olabilir. Venüs’ün ikizler döngüsü yaşamınızda önemli tecrübelerden geçmeniz için size eşlik edecektir. Değer verdiğiniz şeylere, ikili ilişkilerinize, sosyal çevrenize ve parayla olan ilişkinize karşı yaklaşımınız 9 Ocak 2022’ye kadar bu konu başlığı altında gerçekleşeceğini söyleyebilirim. Kendi hikayenizin baş rolünde olduğunuz keyifli bir yolculuk diliyorum sizlere,