5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması

5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması

1000 920 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

5 HAZİRAN YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

5 Mayısta Ay düğümlerinin ikizler/yay burçlarına geçmesiyle birlikte yeni bir döngüye giriş yaptık. Artık aşkımız da değişebilir gerçeklerimiz de!

Her 28 günde bir gerçekleşen yeniay-dolunay 6 ayda bir düğümlere (ay ve dünyanın yörüngelerinin kesiştiği göksel noktalar) yakın derecelerde doğar. Bu döngüler 18 ayda bir yerini bir başka hikâyeye yeni burçlara bırakır ve yepyeni tecrübelere kapı açarlar. Biz bu kapılara “Güneş ve Ay Tutulması” adını veriyoruz.

Tutulmaların bir kısmı güney bir kısmı da kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşirler. Kuzey yönündekiler gelişim fırsatlarını getirir. Daha çok bu geçişi, nehrin akış yönünde kürek çekmeye benzetebiliriz. Hayat, bu yönde ilerlememiz yönünde itekler bizi. Güney ay düğümü tarafında gerçekleşen tutulmalar daha çok geçmişten izler taşır, karmayı tetiklediği (eskinin açığa çıkması veya yeni karmanın yaratılması gb.) düşünülür. İnsanların ve toplumların yüklerini artırma potansiyelleri bu dönemlerde fazlalaşır, zaaflar tetiklenir, bir şekilde bizi hataya sevk eden olaylara çekiliriz. Bir nevi teste tabii tutuluruz aslında. O yüzden bu döngülerde farkındalık sahibi olarak seçim yapmak hayatımıza  renk katabilir.

2021 Aralık ayı sonuna kadar İkizler ve yay burçlarında toplamda 6 tutulma gerçekleşecek. Bu gayet olağan bir sayı fakat çoğu güney ay düğümü yönünde gerçekleşiyor. İşte bu dikkat çekici! O yüzden önümüzde açılan kapılardan kolaylıkla geçebilmek, fırsatları değerlendirebilmek için bırakmak sorgulamak ve yenilenmek teması önümüzdeki 2 yıl boyunca daha çok dikkat çekiyor. Yay burcunun gölge yanlarının tetikleneceği bu döngüde; anlam arayışında takılı kalmak, sahip olduğumuz inanç ve değerlere fazlasıyla tutunup yeni deneyimlere kendimizi kapatmak bu iki yılın tuzağı olacağa benzer.

Özellikle yay burçları ve yükseleni yay olanlar alışkanlıklarını yenilemeye bakmalılar. Doğum haritasında (aksları) tepe dip ve alçalan noktası yay burcu olanlar geçecekleri testlerde bu kavramlara dikkat etmeliler. Ayrıca hepimiz doğum haritamızda yay burcunun olduğu ev konularında yenilenmeye açık olmalıyız. Bu sayede yaşantıları olumluya çevirebiliriz. Önemli tarihler;

5 Haziran 2020 yay burcunda ay tutulması
14 Aralık 2020 yay burcunda güneş tutulması
26 Mayıs 2021 yay burcunda ay tutulması
4 Aralık 2021 yay burcunda güneş tutulması

Bu döngüler sırasında bazı şeylere gereğinden fazla veya yanlış anlamlar yüklediğimizi fark edebiliriz. Belki de haksızlığa uğrayan değil haksızlık eden sizsinizdir? İnsanlara vaat veren, aldanmalarına neden olan bizzat kendimiz bile olabiliriz. Zamanı gelince yaşayıp göreceğiz. Şimdilik inanç ve fikir kalıplarının, öğretilerin, yaşam tarzlarının, adaletin, ahlakın, hukukun, tartışılması mümkün görünmeyenlerin bu iki yıl boyunca bolca tartışılacağını söyleyebilirim. Uluslararası ticaret ve ilişkiler, uzak ve yakını birbirine bağlayan iletişim ve seyahat araçları, dijital uygulamalar, taşımacılık, eğitim ve öğrenim, medya yayıncılık basın sektöründe yenilenmeler ve değişimler bizi bekliyor. Bu alanlarda ileriye dönük proje üretenler avantajlı çıkacaktır.

2020 Haziran ve temmuz ayları boyunca tutulma etkisini bireysel olarak olumluya çevirmek için inandığınız değerlere çevirin dikkatinizi. “Başarılıyım başarısızım, sevilirim sevilmem, sağlıklıyım hastayım, kimseye güvenemem insanlar iyidir” gibi düşünce kalıplarınızı yenilemenizde fayda var. Neye inanıyorsak o yönde hikayelere çekiliyoruz çünkü. Bilinçaltının gücünü anlatan onlarca kitap var; onları okuyabilir, kendi içinizde yarattığınız tuzakları yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda arzularımızı gerçeklerimizi doğrularımızı ideallerimizi hayallerimizi sorgulamanın tehlikeli yanlarını ve faydalı yanlarını fark edeceğiz bu dönemde. Kendimize yakınlarımıza ilişki içinde olduğumuz insanlara sahip olduğumuz toplumsal rol gereği yarattığımız ya da onların yarattığı zorlukları göreceğiz. İnandıklarımızın, sorgulamadan peşine takıldıklarımızın zararlarını göreceğiz. Dört bir yanımızı saran sahte gerçekliklere uyanacağız. Plesibo etkisi yaratan konuşmalar, yayınlar, kişisel gelişim uğraşları, ilaçlar, yiyecekler… Aklınıza ne gelirse tüm bunları ayıklamaya başlayacağız. Ve sonra bu döngü sona erecek. Her şeyin başlayıp bittiği gibi.

Güzel günler diliyorum her birinize,

Danışman Astrolog
Aylin İleri